Jak bylo na SLIM SLAM DRUM ve Fabricu???

Jak bylo na SLIM SLAM DRUM ve Fabricu???

31. 03. 2005  |  Autor: erow  |  Komentáře (0)
V ostravském klubu FABRIC se konal tento pátek v pořadí už 33. Slim Slam Drum. Letitý D´n´B večírek tentokrát hostil duo Total Science. Tedy lépe řečeno pouze jejich polovinu. Paul Smith aka Spinback přivezl na severní Moravu slušnou porci exkluzivního D´n´B...
Přestože nejspíš nebyl tento SSD tím nejúspěšnějším, bude se rozhodně v bohaté sbírce Elvisových mejdanů řadit mezi ty povedenější. A to hned z několika důvodů. Tady jsou: Ibogaine, Kato feat. Tweety Twizta, Inspiral x62, Total Science a Elvis. Samozřejmě jich bylo víc: speciální „quadro“ zvuk, videoprojekce nebo snad vůbec poprvé v historii party SSD laser vtipně umístěný do středu výše zmíněné videoprojekce. Super. Ale na party se chodí především kvůli hudbě. A tu vám nějaká videoprojekce nenahradí.
Internacionální spolupráce
Do Fabricu přicházím něco před desátou. Za gramofony se střídá Ibogaine se slovenským DJem Katem. Dvoikatroikovský Ibogaine předkládá hutný materiál, který tak trochu zavání novozélandskými Concord Dawn. Společné hraní odlehčuje Kato několika vkusně vsazenými hity.

Pak se ke slovu dostává první MC. Tweety Twizta si s Katem očividně rozumí. Jejich styl vykresluje asi nejlépe track, který možná znáte také z MTV Andre 3000 feat. Kelis- „Milionaire“. Přesto začátek jejich vystoupení působí nezvykle klidným dojmem. Netrvá to však moc dlouho a internacionální spolupráce vrcholí rychlým rewindem. Tak jak se na pořádnou party sluší, nezůstává jen u jednoho.

Zběsilá inspirace
O něco později střídá Kata bezesporu jeden z nejlepších tuzemských DJů Inspiral x62. O pravdivosti těchto lichotivých přídomků přesvědčuje hned prvním mixem. První v pořadí je syrové Pendulum - „Vault“. Gradující atmosféru vylepší ostravský DJ bleskurychlým mixem velkolepého kousku „Morning Lights“ (od Concord Dawn). A podobným směrem se ubírá celý set: jeden zběsile rychlý mix střídá druhý, sem tam se MCímu podaří vyprovokovat nějaký rewind, který uznalé ostravské publikum s povděkem přijímá.

Totálně z Anglie
Po dvouhodinovce v podání DJe inspiralových kvalit je Fabric dokonale připravený na anglického hosta. Bohužel, jak se později ukáže, vrcholem večera byl, soudě podle počtu rukou ve vzduchu, set ostravského DJe. Přesto se Total Science představují v dobrém světle. Úvod setu patří na první pohled neškodně působícímu „ladies“ D´n´B, s nezbytně přitažlivým dívčím vokálem, který se však rozvíjí do přímočaře působivého motivu vystavěného na jednoduché basové lince. Což nemůže skončit jinak než rewindem… Na něj navazuje porce dubplates prokládaná osvědčeným materiálem staršího data výroby. Zhruba podle stejného scénáře se odehrává celá první hodina Paulova setu. V té druhé přijde řada na mainstreamovou ostrovní klasiku.

Od všeho trochu. Tak nějak by se dal popsat styl, kterým se rozhodl Spinback odehrát zbývajících šedesát minut svého setu. Ve výčtu jednotlivých D´n´Bch směrů, které jste tento večer mohli ve Fabricu slyšet, nesmí chybět Tech Step. To byl totiž pojící prvek všech „výletů“ do Liquid Funku či Jump Upu, díky kterým si Angličan udržoval své publikum v neustálém „napětí“. A tak došlo třeba na Genaration Dub - „Miami Vice“ či vlastní hit „Deftcom 69“, který po pár vteřinách skončil dalším povedeným rewindem. Na úplný závěr jsme se ještě dočkali ve své době převratného počinu „Champions Sound“ od Spinbackova kolegy z Total Science Jasona Greenlaugha aka. Q Project.

Precizní Boss
Okolo čtvrté se za gramofony postavil samotný Elvis, aby si tak jako snad pokaždé vynutil bouřlivý aplaus od svých natěšených fanoušků. Po prvním precizním mixu jsem zatleskal také a odešel jsem. Fabric se pomalu začínal vyprazdňovat, ale Elvis měl podle všeho ke zbytku setu ještě důstojnou kulisu.

Čekání na nejlepšího
Pokud jste SSD s novou tváří tentokrát vynechali, pak jste přišli o několik vynikajících setů, kupu nových dubplates a několik atmosférou vynucených rewindů. Může vás to sice mrzet, ale na druhou stranu šetřit na Andyho má taky svoje opodstatnění. A tak, ve světle těchto nadmíru pozitivních informací se těšte na audienci u samotného Mr. Presidenta. Andy C poprvé v Ostravě. To zní dobře, co říkáte? Znělo by ještě lépe s MCím, ale to ať vezme čert. I tak to bude nejspíš ta nejlepší party, co kdy na Ostravsku byla. Andy C má totiž na všechny slova s předponou „nej“ patent. Což pro vás nejspíš není žádná novinka.

0 KOMENTÁŘŮ
DISKUZE
Jméno: Email:
Titulek:
Text:
Zadejte číslo 144:
NOVÉ SOUTĚŽE
JE ČAS VYRAZIT NA
MP3 DOWNLOAD
Mastermix #576 (Mixcloud.com)
19. 09. 2018 (119 MB)
Sound of Guy J (SoundCloud.com)
19. 09. 2018 (137 MB)
TIPY NA ZAJÍMAVÝ OBSAH
REKLAMA   |   KONTAKT   |   ARCHIV   |   FESTIVALY 2018   |   RSS
ISSN 1801-6340, © Copyright Poslouchej.net 2003-2012
Webdesign a grafika