Fresh Film Fest nabídne vítězný film festivalu v Sundance

Fresh Film Fest nabídne vítězný film festivalu v Sundance

22. 07. 2010  |  Autor: redakce  |  Komentáře (0)
Fresh Film Fest uvede jako každoročně několik celovečerních filmů oceněných v zahraničí a to v českých předpremiérách nebo oceňované snímky, které do české distribuce nebudou uvedeny vůbec. Jedním z nich je válečný dokument Restrepo, vítězný film letošního festivalu v Sundance, který zachycuje americkou četu v jednom z nejnebezpečnějších míst světa v Afgánistánu.
Festival nabídne také přehlídku filmů úspěšného britského režiséra nezávislé krátkometrážní tvorby Daniela Mulloye, který přijal účast v hlavní porotě. Fresh Film Fest připravil i retrospektivu filmů dříve avizovaného porotce Christoffera Boea, tento dánský režisér a scenárista získal za svůj filmový debut cenu na festivalu v Cannes. V programu festivalu je i první celovečerní film režisérky Jordan Scott, dcery Ridleyho Scotta, který její debut produkoval a v němž hlavní roli ztvárnila Eva Green.

Jeden z nejočekávanějších filmů festivalu natočili Sebastian Junger a Tim Hetherington. Restrepo může svým tématem připomínat válečný dokument Armadillo, jež byl uveden v programu letošního festivalu v Karlových Varech. Jde o válečný sugestivní deník sestřihaný z pobytu autorů filmu u amerických vojaků v údolí Korangal v Afgánistánu. Podle CNN jde jedno z nejméně bezpečných míst vůbec. Sebastian Junger dokumentuje situaci v Afgánistánu od roku 1996, je autorem světových bestsellerů Dokonalá bouře (The Perfect Storm) a Válka (War). Tim Hetherington se věnuje válečné problematice přes deset let, v roce 2008 získal za svoji práci v Afgánistánu cenu World Press Photo.

V programu nebudou chybět tři britské debuty a mezi nimi Harry Brown - britská odpověď na americké Gran Torino. Hlavní roli stárnoucího mariňáka žijícího ve světě, kde obchodu vládnou drogy a ulicím zbraně, jež se rozhodne vzít spravedlnost do svých rukou, ztvárnil vynikajícím způsobem Sir Michael Cane. Režisér Daniel Barber byl za svůj celovečerní debut nominován na objev roku svazem kritiků Critics’ Circle. Debut Jordan Scott Trhliny (Cracks) je adaptací stejnojmenného románu Sheily Kohler. Dcera slavného režiséra a producenta líčí příběh z prostředí dívčí internátní školy 30. let, ve kterém zachycuje intimní vztahy, násilí dívčí rivality a zneužívání moci a privilegií. V hlavní roli charismatické učitelky Slečny G vyniká Eva Green známá například z bondovky Casino Royale. Festival uvede i film Zmizení Alice Creed (Disappearance of Alice Creed), napínavý a emocionálně vypjatý thriller, debut scenáristy a režiséra J Blakesona, který byl za tento film nominován v roce 2009 na cenu British Independent Film Award.

Daniel Mulloy, jehož poslední film Dítě (Child) bude mít premiéru na filmovém festivalu v Berlíně, za svých pět filmů získal neuvěřitelných více než šedesát ocenění na filmových festivalech jako například v Clermont-Ferrand nebo v Krakowě. "Zjišťuji, že lidské bytosti, jakkoli procházejí často neuvěřitelně drsnými situacemi, mají v sobě i svou něžnou stránku, citlivé jádro, které je nutí projevit zájem o ty druhé. Lidé v rodinách nezřídka zažívají nechutné věci, ale často milují ty, kteří jim ubližují. A to je přesně to, co chci zachytit ve svých filmech", říká Daniel Mulloy o tom, co spojuje jeho filmy. Fresh Film Fest uvede jeho čtyři filmy Sestra (Sister), Antoniova snídaně (Antonio´s Breakfast), Otec (Dad) a Son (Syn).

Daniel Mulloy se v hlavní porotě festivalu setká s hvězdou dánské kinematografie Chirstofferem Boem, jež je po Larsi Von Trierovi novým filmovým objevem ze severu. Boe získal za svůj debut Rekontrukce z roku 2003 četná festivalová ocenění včetně Zlaté kamery pro nejlepší debut v Cannes. Na Fresh Film Festu budou kromě Rekontrukce, příběhu mladíka Alexe, kterému zcela změní život náhodné setkání s dívkou Aimee, uvedeny i další dva filmy. Druhý režisérův snímek s názvem Offscreen v hlavní roli s vynikajícím hercem Nikolasem Bro a poslední film Boeho z roku 2010 s názvem Všechno bude v pořádku (Everything Will Be Fine), který je označován jako politický thriller a kde se hlavní postava příběhu, režisér Jacob, dostává nešťastnou náhodou k citlivým materiálům odhalujícím mučení iráckých zajatců dánskými vojáky.

Mezinárodní festival studentských filmů a debutů Fresh Film Fest se bude konat v Praze od 25. do 29. srpna. Pětidenní filmová přehlídka proběhne v Paláci Akropolis, kinech Aero a Světozor, v Divadle Ponec, pro účely festivalu vybudovaném Letním kině na Parukářce a na Nové scéně Národního divadla. Součástí festivalu bude doprovodný hudební a divadelní program.

Více informací na www.freshfilmfest.net


Dodal: Martina Reková, 4Press
INFORMACE K HUDEBNÍ AKCI

FRESH FILM FEST

Středa 25. 8. 2010 až Neděle 29. 8. 2010
Vstup: 150 - 590 Kč, 69 Kč - jedno představení
Vystupují:
festivalu debutů a studentských filmů
Další informace
0 KOMENTÁŘŮ
DISKUZE
Jméno: Email:
Titulek:
Text:
Zadejte číslo 144:
SOUVISEJÍCÍ OBSAH
TIPY NA ZAJÍMAVÝ OBSAH
REKLAMA   |   KONTAKT   |   ARCHIV   |   FESTIVALY 2019   |   RSS
ISSN 1801-6340, © Copyright Poslouchej.net 2003-2012
Webdesign a grafika