Royal Republic zamíří v říjnu do Prahy

Royal Republic zamíří v říjnu do Prahy

24. 05. 2011  |  Autor: redakce  |  Komentáře (0)
Label s názvem On Fire Records s hrdostí oznamuje, že získal pod svá křídla vpravdě královskou kapelu - Royal Republic z Malmö ve Švédsku, kteří hrají pěkně nahlas, hrají funky a jsou už na pochodu se svým debutovým albem “We Are The Royal”!
Některé kapely potřebují trochu času, aby je rockové publikum zaznamenalo. Royal Republic jsou pravým opakem - vykopli dveře s náramným rachotem a tady jsou!

Royal Republic šíří svou slávu rychlostí světelného paprsku po celém Švédsku díky své výbušné energii, neodolatelnému šarmu a arsenálu skladeb, které míří na vaše hlavy jako rakety. Jejich skvělé koncerty a britpopový, punkem a funkem ovlivněný repertoár má schopnost dobýt zbytek světa.

Royal Republic vznikli v roce 2007 a jejich sound zapůsobil jak vítané osvěžení - hráli skvěle a trochu jinak - reakce na jejich debutový singl “All Because Of You” ze září 2009 byly víc než vynikající. Rozeklané kytarové šlehy a bodance s rachotícím zvukem valící se basové kytary podtržené přesnými údery bicích a ihned rozpoznatelným zpěvem frontmana Adam Grahna namíchaly bezchybnou směs jedinečné über-fucking-coolness v podání Royal Republic .

“Krátce po založení začalo jít pěkně do tuhýho”, vzpomíná Grahn. „Po druhé nebo třetí zkoušce bylo všem jasný, že máme s Royal Republic velký plány. Bylo to tak nový a vzrušující - jako když poprvé šáhneš svý holce na kozy!" Nebylo tedy žádným překvapením, že producent Anders Hallbäck rychle loni v listopadu svolal “Královskou" rodinu do studia Beach House Studio s králem mixu Stefanem Glaumannem (Rammstein, Clawfinger, Apocalyptica...) a připravil rozbušku třaskavého materiálu alba “We Are The Royal”.

Royal Republic svými masivními písničkami znovu definují hranice švédské hudby, a jak napovídá název alba, činí tak s patřičným humorem. Stačí si poslechnout černý humor písniček “Tommy Gun” nebo “Underwear” a je všem hned jasné, že se Royal Republic příliš vážně neberou.

“Samozřejmě se neberem vážně. S peckama jako ‘Underwear’ nebo ‘Good To Be Bad’ doufám, že lidi pochopěj naši ironii a nebudou nás pokládat za primadony s tuhou prdelí. Nejsme rockový hvězdy, ale používáme všechny ty stereotypy a klišé rocku - děláme si z toho prdel, to je jasný. Ale muziku, skládání a hraní milujeme."

Royal Republic získávaly zkušenosti na samostatných koncertech i jako předkapela CKY nebo Biffy Clyro. Hudebními vzory kapely jsou mnozí zpěváci i skupiny - jejich seznam je velmi rozmanitý. Začíná to Hives nebo Danko Jonesem a pokračuje přes Metallicu nebo Boba Dylana, Norah Jones a dokonce filmovou hudbu a klasiku. A přidejte špetku toho nejčernějšího black metalu!

Royal Republic popisují svou rock´n´rollovou misi takto: “Chceme udělat lidi šťastnejma, připravenejma na pořádnej mejdan a taky trošku nadrženejma.." Vítejte v Royal Republic of Rock ‘n’ Roll!

www.royalrepublicband.com

Dodal: Michal Rejzek, D smack U Promotion
INFORMACE K HUDEBNÍ AKCI

koncert: ROYAL REPUBLIC

Pondělí 10. 10. 2011
Vstup: 200/250
Vystupují:
Royal Republic
Další informace
0 KOMENTÁŘŮ
DISKUZE
Jméno: Email:
Titulek:
Text:
Zadejte číslo 144:
NOVÉ SOUTĚŽE
JE ČAS VYRAZIT NA
MP3 DOWNLOAD
TIPY NA ZAJÍMAVÝ OBSAH
REKLAMA   |   KONTAKT   |   ARCHIV   |   FESTIVALY 2018   |   RSS
ISSN 1801-6340, © Copyright Poslouchej.net 2003-2012
Webdesign a grafika