Dan Bárta nastartuje Lanugo v Roxy

Dan Bárta nastartuje Lanugo v Roxy

10. 01. 2012  |  Autor: redakce  |  Komentáře (0)
Pražský klub Roxy vstupuje do svého 20tiletého výročí s novým multižánrovým koncertním projektem Departure, jehož stěžejní myšlenkou je představit veřejnosti mladé a talentované kapely či jiné umělce, které vybírají známí muzikanti a další osobnosti českého showbizu.
Jako první se této role zhostí 18. ledna Dan Bárta & Illustratosphere, kteří si do ROXY pozvali pop-jazzovou partu Lanugo a člena kontroverzní umělecké skupiny Ztohoven VJe Romana Týce.

Nadějná šestičlenná formace Lanugo má na svém kontě už dvě alba a mezi jejími členy najdeme samé zkušené muzikanty, kteří hrají nebo hráli např. s Toxique, Lenkou Dusilovou či Davidem Dorůžkou. V jejich mnohavrstevnaté hudbě je slyšet pop, rock, electro a samozřejmě jazz.

V kombinaci s příjemnou barvou hlasu zpěvačky, skladatelky a textařky Markéty Foukalové a špičkovými instrumentálními schopnostmi jejích spoluhráčů pak hudba Lanugo skýtá strhující a posluchačsky atraktivní zážitek. Ten se ještě násobí při živém provedení skladeb, které v ROXY navíc obohatí pro tuto příležitost speciálně pozvané vokálně-perkusivní trio složené z muzikantů té nejmladší jazzové generace.

"Vnímám je jako spřátelence, kteří se - stejně jako my - snaží z rozličných důvodů obohatit mainstream něčím o trochu sofistikovanějším," vysvětluje výběr Lanugo jeden z nejrespektovanějších zpěváků polistopadové éry Dan Bárta.

Několika Anděly oceněný Bárta navíc využil také možnost pozvat si do ROXY umělce i z jiné sféry, než je ta hudební. Jeho volba padla na člena umělecké skupiny Ztohoven Romana Týce, který společně s ním a kapelou Illustratosphere na sklonku loňského roku vystoupil na Nové scéně Národního divadla s hudebně-obrazovou kompozicí Malý Richard.

"Tenhle chlapík proslul svými angažovanými projekty, myslím však, že je vhodné naznačit, že není jen provokatérem. A navíc je to náš kámoš,"
říká Dan.

"Tím, že Departure není pojat jako konfrontace, jeví se mi jako smysluplný projekt. Sám jsem podobný výtah zažil kdysi dávno, když si nás ještě s Alicí vzala sebou na šňůru skupina Lucie a svůj smysl to mělo. Jeden koncert sice není šňůra, ale my se polepšíme. Možná…," uzavírá s úsměvem Dan Bárta.

Jak Dan Bárta & Illustratosphere, tak Lanugo zatím nechtějí prozradit, zdali 18. ledna v ROXY dojde třeba i na nějakou společnou skladbu nebo improvizaci. Vše je teď prý "ve fázi příprav a domlouvání". Ať už to dopadne jakkoliv, je jasné, že první novoroční vystoupení Dana Bárty & Illustratosphere, stejně jako koncert Lanugo a VJing Roman Týce slibují zajímavý zážitek, který by si příznivci sofistikovaných kulturních radovánek rozhodně neměli nechat ujít!www.roxy.cz

Dodal: Lukáš Kadeřábek, Roxy PR
INFORMACE K HUDEBNÍ AKCI

DEPARTURE

Středa 18. 1. 2012
Vstup: 270/350
Vystupují:
Dan Bárta & Illustratosphere Hosté: Lanugo + VJ Roman Týc
Další informace
0 KOMENTÁŘŮ
DISKUZE
Jméno: Email:
Titulek:
Text:
Zadejte číslo 144:
NOVÉ SOUTĚŽE
JE ČAS VYRAZIT NA
MP3 DOWNLOAD
Mastermix #562 (Mixcloud.com)
28. 05. 2018 (121 MB)
Mastermix #560 (Mixcloud.com)
22. 05. 2018 (123 MB)
Mastermix #561 (Mixcloud.com)
22. 05. 2018 (116 MB)
Mastermix #559 (Mixcloud.com)
25. 04. 2018 (125 MB)
Mastermix #558 (Mixcloud.com)
17. 04. 2018 (119 MB)
Mastermix #557 (Mixcloud.com)
12. 04. 2018 (116 MB)
TIPY NA ZAJÍMAVÝ OBSAH
REKLAMA   |   KONTAKT   |   ARCHIV   |   FESTIVALY 2018   |   RSS
ISSN 1801-6340, © Copyright Poslouchej.net 2003-2012
Webdesign a grafika