Jay Leighton a The Ramona Flowers před Lamb

Jay Leighton a The Ramona Flowers před Lamb

27. 01. 2012  |  Autor: redakce  |  Komentáře (0)
Britské duo Lamb si jako support přiveze písničkáře Jay Leightona a kapelu The Ramona Flowers. Lamb v únoru odehrají v Česku dva koncerty. První se odehraje 4.února v KC Vltavská v Praze, druhý o den později na brněnské Fléďě.
Jay Leighton začal svou hudební kariéru v roce 2008 , když podepsal smlouvu s velkou nahrávací firmou jménem své kapely Buffalo 77 - trio s Jayem v čele podepsalo smlouvu s Island Records. Po dvou singlech,jednom albu a nepříliš velké pozornosti veřejnosti se kapela rozpadla. Zklamaný Jay se rozhodl skoncovat s hudbou, ale po shlédnutí dokumentu o Nicku Drakeovi v televizi začal zase skládat písničky.

Plný nového optimismu vzal Jay kytaru a hrál, kde se dalo a všem, kteří chtěli poslouchat. Po roce hraní po festivalech a koncertech po celém světě, včetně evropského turné s Lou Rhodes, se Jay rozhodl nahrát své debutové album. Koprodukoval ho Jay a slavný producent Ali Staton, na albu hrají Jon Thorne (Lamb) na kontrabas, Danny Keane ( Tom Baxter, Scott Mathews, The Good, The Bad and the Queen) na klavír a violoncello a Che Albrightonna bicí. Jay v roce 2010 předskakoval Lou na jejím samostatném turné, při kterém vystoupil také v Praze. Momentálně předskakuje LAMB na celém jejich evropském turné a do Prahy se tak opět vrátí. Jeho nové album nese název 'As The Sun Comes Up' a vyšlo na labelu Strata.

The Ramona Flowers vydají v nejbližších dnech svůj druhý singl z připravovaného alba, které vyjde v létě 2012. Živě bude elektronické indie seskupení debutovat jako support LAMB na jejich evropském turné v únoru 2012. Bristolská pětice nahrává ve studio své debutové LP za pomoci Andy Barlowa (Lamb, Lowb) a Jasona Coxe(Gorillaz, Blue, Jamie T). Na albu bude i první singl kapely 'Dismantle& Rebuild.' Jejich syntéza kytar, klubových beatů a nálad je skvělá a překvapivá.

www.jayleighton.com
www.theramonaflowers.com

Dodal: Michal Rejzek, D smack U Promotion
INFORMACE K HUDEBNÍ AKCI

koncert: LAMB

Sobota 4. 2. 2012
Vstup: 690/850
Vystupují:
Lamb, Jay Leighton, The Ramona Flowers
Další informace
0 KOMENTÁŘŮ
DISKUZE
Jméno: Email:
Titulek:
Text:
Zadejte číslo 144:
SOUVISEJÍCÍ OBSAH
TIPY NA ZAJÍMAVÝ OBSAH
REKLAMA   |   KONTAKT   |   ARCHIV   |   FESTIVALY 2018   |   RSS
ISSN 1801-6340, © Copyright Poslouchej.net 2003-2012
Webdesign a grafika