Prince of Tennis na Electronic Beats

Prince of Tennis na Electronic Beats

27. 04. 2012  |  Autor: redakce  |  Komentáře (208)
Letos už sedmý rok je ČR součástí mezinárodního hudebního programu Electronic Beats, v rámci kterého proběhly především v Praze už více než tři desítky hudebních koncertů. Podruhé se vrací EB Festival do Divadla Archa, kde vedle avizovaných The Whitest Boy Alive, Woodkid a Grimes vystoupí v sobotu 5. května také česká kapela Prince of Tennis – duo Jan Čechtický a David Volenec.
Tyto hudebníky zná české publikum především z Color Factory, Sebastians nebo Ohm Square. Jednu z nejočekávanějších hudebních akcí roku uzavře svým Djským setem slavný britský rapper Mike Skinner. V předprodeji sítě Ticketpro a pokladně Divadla Archa jsou k dostání poslední vstupenky a festival Electronic Beats, který začne úderem osmé hodiny, bude stejně jako minulý rok vyprodaný.

Hlavní hvězdy festivalu berlínští The Whitest Boy Alive fungují na hudební scéně devět let, jejich norský zpěvák Erlend Oy je známý už ze slavného hudebního dua King of Convenience, zpíval i s Röyksop. Jedním z důvodů úspěchu této kapely je i to, že se o nich lidé rychle dozvěděli prostřednictvím sociálních sítí, bez velké mediální a marketingové kampaně mají tak dnes trvale rostoucí základnu fanoušků po celém světě. „Na koncertech se v první řadě snažíme dostat do správného groovu, který si užijeme jak my, tak lidi v publiku. Také necháváme prostor jeden pro druhého – každý sice hrajeme na svůj nástroj, ale myslíme u toho na ostatní členy kapely. Chceme dosáhnout maximální vzájemné souhry na rytmické úrovni,“ říkají hlavní hvězdy festivalu The Whitest Boy Alive v exkluzivním rozhovoru pro pražské Electronic Beats. Na pódium nastoupí tato berlínská kapela pět minut před půlnocí a odehraje více než hodinový koncert.Jako první vystoupí v pražské Arše na Electronic Beats Festivalu čeští Prince of Tennis a vystřídá je rodačka z kanadského Vancouveru Claire Boucher, vystupující pod jménem Grimes. Ani ona nepotřebovala ke své popularitě zpočátku žádný velký label. Když umístila svá první alba na internet, její hudba se rozšířila rychle napříč kontinenty a poslední album Visions už vydal slavný britský label 4AD. Hudební kritici ji řadí do kategorie goticko-elektronické hudby, specifický je její něžný hlas.Před jedenáctou hodinou se v Arše představí Woodkid, nepochybně hudební překvapení loňského roku a nečekaný zjev daleko od ruchu hlavního proudu. Jinak je Francouz Woodkid (vlastním jménem Yoann Lemoine) velmi nadaný režisér hudebních klipů a to například Lany Del Rey, Katy Perry, Mobyho nebo Yelle. Aniž by Woodkid zanedbával svou režisérskou činnost zaměřenou na hudbu, ale i film, který je také součástí jeho hudebního projektu, rozhodl se věnovat tvorbě vlastní hudby a samozřejmě si sám natočil známy klip k známé písni Iron. Celý večer uzavře v Djském setu Angličan Mike Skinner, který se proslavil především jako rapper ze slavných The Streets. Mezi jednotlivými koncerty bude hrát Dj Efha.


The Whitest Boy Alive: Hlavní je správný Groove

V rozhovorech uvádíte, že vaše hudba je jednoduchá a minimalistická proto, abyste nechali vašim posluchačům prostor pro představivost. Co tenhle model dává vám?
Na koncertech se v první řadě snažíme dostat do správného groovu, který si užijeme jak my, tak lidi v publiku. Také necháváme prostor jeden pro druhého – každý sice hrajeme na svůj nástroj, ale myslíme u toho na ostatní členy kapely. Chceme dosáhnout maximální vzájemné souhry na rytmické úrovni. Vyhovuje nám, že spolu moc nemluvíme o tom, co se stane. Dáváme prostor náhodám a hodně se řídíme reakcemi publika. Díky tomu všemu hrajeme vždy odlišně, což je pro nás zajímavější i zábavnější.

Z elektronického projektu jste se postupem času transformovali ve stoprocentně živou kapelu. Pracujete tak nějak odlišně od kapel, které hrají živě od samotného začátku?
Hudba a záměr, že chceme, aby lidi tančili, zůstávají stejné. Buď se toho dá dosáhnout tím, že zmáčkneš „play“ na počítači, nebo tím, že to zkomplikuješ a hraješ to živě. Takže obsah zůstává stejný, změnila se jen forma.

Jaký další recept máte na to, aby se hudba nestala rutinou?

Moc nezkoušíme. Na každém koncertu se snažíme dostat na úplný začátek. A necháváme si dost času mezi jednotlivými turné, abychom nehráli moc často. Hrát tu samou skladbu stále dokola je s tímhle přístupem pokaždé jiný zážitek.

Berlín je městem snů pro spoustu umělců, silná je tam především elektronická taneční scéna. Jste ve skutečnosti tak „hodní kluci“, jak působíte, nebo si dokážete tamní party život užívat?
Berlín je úžasným místem na zábavu, party a společenský život vůbec, ale dají se tady dělat i jiné aktivity. Problém je v tom, že když žiješ v noci, nemáš pak ze dne vůbec nic. A v životě se jednou dostaneš do bodu, kdy zjistíš, že žít přes den je lepší a zdravější. Když vstáváš brzy ráno, máš pak spoustu času na skládání hudby, jízdu na kole a procházky. Asi to souvisí s věkem a se zkušenostmi. Když je člověk mladý, je pro něj noční život neznámý. Když je starší, není tam moc toho, co by ještě mohl objevit. A hlavně toho musí v životě dělat mnohem víc. Už to není jen o tom, jít večer do města, dát si extázi a být vzhůru dvacet čtyři hodin. A ještě jedna věc: když jsme na turné, paříme. A v našem věku už s tou energií musíme šetřit.

Myslíte si, že má vliv na hudbu to, z jaké země muzikant pochází, nebo se v dnešním světě tyto rozdíly stírají?

Místo možná neovlivňuje hudbu samotnou, ale spíš muzikantův život. Náš kamarád žije v Bergenu, kde je často špatné počasí, většinou tak zůstává doma a tvoří. Nás Berlín ovlivňuje v tom, že máme kolem sebe hodně hudby a všude se stále něco děje. Je tady velmi snadné navázat kontakty s lidmi, kteří muziku vytvářejí nebo se o ni zajímají. Je to tak celé především o specifických podmínkách a cestě k dosažení nějakých výsledků.

Za současných podmínek, kdy se kapely stávají známými především díky sociálním sítím a blogům, jste to dokázali dotáhnout opravdu daleko. Jak byste se cítili v době, kdy hudební svět ovládaly a kontrolovaly major labely?

Kdybychom dělali hudbu před dvaceti, třiceti lety, nahráli bychom album, které by vydal velký label. Ten by nám pomohl, abychom prodávali hodně desek a byli „slavní“. Možná ne celosvětově, třeba jen v Americe. Ale tohle nemůžeme přesně vědět. Ale víme, že díky dnešním možnostem, jako jsou Facebook a Myspace, jsme známí do nějaké míry všude. To znamená, že musíme na všechna ta místa jezdit hrát. Kdybychom nebyli nuceni se tolik soustředit na koncerty, mohli bychom trávit více času samotnou prací ve studiu. Je těžké to hodnotit, protože před dvaceti lety jsme hudbu nedělali. Jak je to teď, to rozhodně není ideální. Na jednu stranu je cestování po světě zábava, jenže dřív to kapely dělaly taky a zároveň k tomu prodávaly desky. My můžeme jen koncertovat. To je velký rozdíl.

Někde jste říkali, že každá vaše show je speciální a proto vaše koncerty nenahráváte. Vybavujete si, čím bylo výjimečné vaše poslední vystoupení v Praze?
Potkali jsme skvělé lidi a zažili s nimi spoustu zábavy. V noci jsme zašli do starého města, dali si párky a pivo. Velmi přesně si vybavujeme, jak vypadal klub, pódium, backstage i sprcha v backstage. Koncert docela ušel. Publikum bylo lepší než my. Slibujeme, že tentokrát se budeme snažit být my lepší než publikum.

To máte skvělou paměť! Co se chystáte hrát? Materiál z vašich dvou alb nebo i nějaké novinky?
Něco nového, něco starého a něco, o čem ještě sami ani nevíme. Nezkoušíme celý rok. Sejdeme se vždycky tři dny před turné a pak je i pro nás samotné překvapením, co z toho vyleze.

Nastal čas na další desku?
Pracujeme na ní a bude brzy. Lidé s námi musí mít trpělivost. V době, kdy je všechno rychlé, musíme zpomalit alespoň my.

www.electronicbeats.net

Dodal: Martina Reková, 4Press
INFORMACE K HUDEBNÍ AKCI

ELECTRONIC BEATS

Sobota 5. 5. 2012
Vstup: 250 Kč / 350 Kč
Vystupují:
The Whitest Boy Alive, Grimes, Woodkid, Mike Skinner, Prince of Tennis, dj Efha
Další informace
208 KOMENTÁŘŮ
DISKUZE
Jméno: Email:
Titulek:
Text:
Zadejte číslo 144:
Drum and Bass
28. 11. 2014 | 04:27:54
+0 | -0

Liquidator Series # 75 with Intelligent Manners Nov 2014

http://postimage.org/ [img: http://s24.postimg.org/cy1o76q05/bassblog.png[/img:
http://postimage.org/ free upload

http://www.bassblog.pro/2014/11/liquidator-series-75-special-guest.html

Psyco

01 // Lurch - Turn the Tide
02 // Joakuim - Miles Away VIP (Feat. Collette Warren)
03 // NuTone - Tides (Feat. Lea Lea)
04 // Skeletone - Smoke
05 // Londy - Roots (Feat. Blak)
06 // Phase 2 - Big Sur
07 // Amaning Feat. Submorphics - Looking Back
08 // Paul SG and Jay Rome - Pheleesha
09 // Underdog - Point Blank
10 // Rowpieces - Memorable Time
11 // Simplification & Translate - Paradise
12 // Phase 2 - What's Cookin'
13 // Chromatic - Found You
14 // Will Miles - Falling
15 // Lurch - Feel The Night
16 // Intelligent Manners - Miracles
17 // Al Pack - Come Correct
18 // Bad Graphics - No Longer
19 // Lurch - Close
20 // Mage - Run Through the Light
21 // Airstrike - Altitude (Feat. Blak)
22 // Parhelia - Invisible

Intelligent Manners

01 // Intelligent Manners - All By Myself
02 // Command Strange - Remedy
03 // Ulterior Motive - Sideways
04 // Rowpieces - Memorable Time
05 // Kasper - Blockhead
06 // TC - Everything For A Reason (Ivy Lab Remix)
07 // Intelligent Manners & Command Strange - Mastermind
08 // Intelligent Manners - Sweet Promise
09 // Intelligent Manners & Command Strange - Jumpin' The Sun
10 // Invaderz - Double Think
11 // Intelligent Manners & Command Strange - Unpredictably
12 // Command Strange - Bring Me Back
13 // Intelligent Manners & Command Strange - Frontline
14 // Hazard - Bricks Don't Roll
15 // Invaderz - Dream Is Over
16 // Wilkinson feat. Talay Riley - Dirty Love (TC Remix)
17 // Lurch – Body Language
18 // Rowpieces & Pulsaar - Word Up
19 // Satl - BLO
20 // Unreal & Pennygiles - Nothing Lasts Forever
21 // Intelligent Manners - Best Place Ever
22 // Invaderz & DJ Marky - Love Vibrations
Drum and Bass
27. 04. 2014 | 12:12:25
+0 | -0

Liquidator Series # 70 Most wanted tunes Six April 2014

http://postimage.org/ [img: http://s4.postimg.org/d9rvs9hf1/most_wanted_tunes_6.jpg[/img:
http://postimage.org/ image sharing sites

Listen or download it here:
http://www.bassblog.pro/2014/04/liquidator-series-70-most-wanted-tunes.html

Tracklist:

01 // Chase & Status feat. Ed Thomas - Blk & Blu (Calibre rmx)
02 // Sub Focus - Close (Ivy Lab Remix)
03 // Random Movement - Fresh Off the Market
04 // Payback - Mimi's Dream
05 // Philth - Catharsis (feat Sinai)
06 // Bcee - Double Take
07 // Calibre - Honey Dew
08 // Anth M - Lounge Floor
09 // Rowpieces - Don T You Know
10 // Flowrian and Pulsaar - The Way it is
11 // L-Side - Daydreaming [GLR DUB
12 // Locksmith - Im Not Where You Are
13 // Pulsaar and Paul SG - City Trip
14 // Flowrian - Enter Nirvana (VIP Remix)
15 // Pulsaar - Hitchhikers Blues
16 // Rowpieces - Almost Exterminated
17 // Flowrian - Never Ever
18 // Tidal - Blue Hours
19 // Zero Zero - Funky Reggae
20 // B4ssTee - Crash Drive
21 // Skyweep - Lonely Bird
22 // Velocity - Flashbulb Memory
23 // Tokalosh - My Way
24 // Bcee - Think Twice
25 // Atlantic Connection - Love Song
26 // Londy - Good Loving
27 // Enigmatic Desire - Trip to Oz
28 // Rowpieces - Cuban Jungle
29 // Flowrian - Nemesys
30 // Thesis - Lemuria Rising
31 // Konfront.Audio - Reincarnation
32 // Phase - First Impressions
33 // Redeyes - Goodnight Brooklyn
34 // Break - They're Wrong (Calibre Remix)
35 // Robustus and Lameduza - Is it All
36 // Boosta and Atmos T - The Things You Do
Matty
06. 12. 2013 | 01:50:41
+0 | -0

pleaseee:)

Kdby dorazil Nicolas Jaar byla by to hrozna petelice...nebo jeste Jamese Blake...nejlip oba :)

jája
05. 12. 2013 | 04:00:10
+0 | -0

to: Electronic brat

nebudou, až 2014, neumíš číst debile?

Electronic brat
03. 07. 2012 | 11:21:55
+0 | -0
budou ještě v roce 2012?

djpsyco
09. 03. 2012 | 09:20:00
+0 | -0

Liquidator # 45 Open Mindz 4 deep 170 DNB Mix feb.2012

http://postimage.org/ [img: http://s11.postimage.org/dav93h9fn/45_liquidator_series_open_mindz_4.jpg[/i mg:
http://postimage.org/ upload images

Tracklist:


01. Venture - Its Time you understand
02. Keynote - Shades Of Blue
03. Queensway - Automatic Lover
04. Gerwin - Lazy Activities
05. Synkro - Summer Blues
06. Sapphire & Ficci - Alpenglow
07. Flower & Mr Sizef - Autumn
08. N4m3 - Life Leaves The Choice
09. Venture - Far Away
10. Pro Luxe - Let It Go
11. Synth Sense & MC Fava - Fading Memory's (Dominic Ridgway Remix)
12. Gerwin - Fearless Words
13. y2d - Manhattan
14. Sapphire - Flying High
15. Deeper Connection - No More
16. SND - Moonlight
17. Queensway - Feel Sexual
18. Sapphire - Serenity
19. I Wannabe - Someone Who you Love
20. Miridex - Arabian
21. dbridge - city of lonely runaways
22. Triad and Synth Sense - Past Present Future
23. Skream - FNKONOMIKA
24. Genotype - On the Inside
25. Gerwin - One Tone Trip
26. Koto & Terry Artovsky - Deserted Dreams
27. DJ Clart - One Night Affair
28. Omar - Lay it Down (Triad Full Vocal Mix)
29. Kodama - Its Not A Nice Feeling

download here:
http://www.liquiddnb.com/mix/dj-psyco-liquidator-45-open-mindz-4-deepest-dn b-session-feb2012
Moderátor
07. 03. 2012 | 12:54:26
+0 | -0

Electronic Beats Festival Praha

The Whitest Boy Alive, Grimes, Woodkid
Moderátor
28. 02. 2012 | 07:24:59
+0 | -0

5. 5. Praha, 12. 5. Bratislava

seznam zabookovaných jmen (pro všech 5 akcí EB festivalu ve střední Evropě)

The Whitest Boy Alive
James Blake
Woodkid
Digitalism
Amon Tobin Live ISAM Show
Jazzanova Live feat. Paul Randolph
The Asteroids Galaxy Tour
Austra
Squarepusher
Grimes
The Hundred in the Hands
Wolfram
oakey
15. 05. 2010 | 06:03:29
+0 | -0

Příšerný!

Pouze Hell se postaral o vyvážený set,který si v ničem nezadal s "českými star-dj's" typu Buriana,Loutky,Trávy a bohužel i Raie!Booka Shade byli totálně příšerní a s těch hoven,co hráli po nich se mi totálně zvedal žaludek.Balkánská drum'n'bassová dechovka s rapujícím černochem byla aspoň v něčem originální,i když na podobný festival se hodí spíše něco ve stylu electro-clashe!Pokud by tedy nakonec nevystupoval mnichovský nestor z vynikajícího clubu Harry Klein,nikdy bychom se podobně zplácané taškařice nezůčastnili.Příště raději už žádný Electronic Beats..

:D
10. 05. 2010 | 09:16:27
+0 | -0

Tak tenhle fotoreport

je opravdu na katastrofální úrovni :D
Pajuskaa
06. 05. 2010 | 11:36:10
+0 | -0
My budeme sedět dole, nahoře je to taky fajn Uvidíš, třeba na tu sedmou tam tolik lidí nebude, nebo tam zítra ještě vyzkoušej zavolat, že to chceš pro víc lidí :) My to máme pro 4 Oki, případně se zítra uvidíme, ale my tam budeme na tu půl devátou, dřív nestíhám
PepPe
06. 05. 2010 | 09:27:45
+0 | -0

Pajuskaa

Sem rezervoval místo pro 10 lidí a ted se bojím že to bude málo....
Místo sem rezervoval v PUBU - dole je restaurace. Kde budete sedět vy? kdyžtak na mě "houkni" pokud mě uvidíš - ksicht mám pořád stejnej jako na profilofce....
Pajuskaa
06. 05. 2010 | 09:19:48
+0 | -0
to PepPe ... chytrej kluk, bez rezervace se tam dá těžkou sednout :) My máme taky rezervačku - na půl devátou
Tady je to jediný místo, kde piju pivo :D
tesar
06. 05. 2010 | 08:01:11
+0 | -0

2 lístky

Prodám 2 lístky na Electronic Beats za 300kč/1 kus.tel.603399113

PepPe
06. 05. 2010 | 06:15:11
+0 | -0

PUB O´Brien

takže stů rezervován pro 10 people na 7 večerní ale nebude problém ani víc lidí. ICI s tebou počítam!

A kdo chce at se přidá....
PepPe
06. 05. 2010 | 11:20:55
+0 | -0

ICE

tak od 7 bych to viděl.....
ICE
06. 05. 2010 | 10:36:25
+0 | -0

PepPe

Od kolika tam budete bych se pridal.
PepPe
05. 05. 2010 | 03:59:15
+0 | -0

Pajuskaa

Výborně!!!! Přesně tohle sem myslel! Vypadá to jako výborná restaurace. Nevíš kolik tam tak chodí lidí? Jestli mám dělat rezervaci či ne.
Pajuskaa
05. 05. 2010 | 03:12:15
+0 | -0
My jdeme sem: http://www.pubobrien.cz/cz/index.html :)
Pajuskaa
05. 05. 2010 | 03:12:04
+0 | -0
My jdeme sem: http://www.pubobrien.cz/cz/index.html :)
x
05. 05. 2010 | 10:16:32
+0 | -0

crossclub

tečkacz

PepPe
04. 05. 2010 | 09:04:02
+0 | -0
skvěle! nevíš o nějaké hospodě, restauraci nebo prostě něčem kde si můžem v klidu sednout a kde maj dobrý pivo?
jdeme tam s kámošema a rádi bychom někam poblíž skočili - a si srdečně zván do kolektivu........pokud poradíš
ICE
04. 05. 2010 | 10:02:25
+0 | -0

PepPe

Pokud mě neprejede tramvaj budu tam :D
PepPe
03. 05. 2010 | 08:52:41
+0 | -0
Tak kdo jde na Šejdy? Ted sem si pořídil lupen tak bych tam rád viděl nějakou známou tvář!
oakey
02. 05. 2010 | 07:30:19
+0 | -0

Electronic beats

House-techno se spíš označuje za tech-house(taky není rock-art či rock hard),ale Peklo hraje hlavně minimal

H
01. 05. 2010 | 11:36:50
+0 | -0

Hell

No tak ten Hell me paradne prekvapil. Uz bez nej sem se tesil jak prase a s nim to dodelali.. Masakr

xxx
01. 04. 2010 | 11:03:28
+0 | -0

Lístky stále za 350 Kč

na http://www.t-music.cz/akce/electronic-beats-festival-opet-v-praze/ lze koupit lístky stále za cenu 350 kč

JARINAA
15. 03. 2010 | 08:04:25
+0 | -0
PECKA!!
adeéla
14. 03. 2010 | 08:30:35
+0 | -0
kdy?
dMIT_RY
14. 03. 2010 | 06:28:01
+0 | -0
hot chip super!
Zobrazit další komentáře   >>
SOUTĚŽTE
SOUVISEJÍCÍ OBSAH
TIPY NA ZAJÍMAVÝ OBSAH
REKLAMA   |   KONTAKT   |   ARCHIV   |   FESTIVALY 2019   |   RSS
ISSN 1801-6340, © Copyright Poslouchej.net 2003-2012
Webdesign a grafika