V pořadu Radia 1 se představí Submotion Orchestra

V pořadu Radia 1 se představí Submotion Orchestra

04. 05. 2012  |  Autor: redakce  |  Komentáře (0)
V úterý 8. května ve 22:00 v pořadu On Stage Radio 1 odvysílá záznam koncertu anglické kapely Submotion Orchestra. Ta loni v listopadu domácímu publiku premiérově představila svou fúzi sofistikovaného jazzu a energického dubstepu. Její vystoupení v Městské knihovně proběhlo v rámci koncertní série Music Infinity, kterou připravuje Radio 1 ve spolupráci s Palácem Akropolis.
Sedmičlenný kolektiv Submotion Orchestra z anglického Leedsu je charakteristický tím, že futuristické klubové beaty obaluje do živých tradic soulu a jazzu. Kolem jazzového profíka Tommyho Evanse a basáka Chrise Hargreavese (hrál třeba s Andreyou Triana) se před dvěma lety zformoval tým talentovaných muzikantů, kteří suverénním způsobem propojují akustickou a elektronickou tvář hudby a zároveň i její minulost se současností.

Kapela rok pilovala svoji koncertní alchymii i originální styl a fanouškům se představila na debutovém EP Submotion. Singl získal podporu Gillese Petersona, který Submotion Orchestra přirovnal k Cinematic Orchestra. Následující album Finest Hour (2011) osciluje mezi orchestrálním jazzem, sofistikovaným broken beatem, filmovým ambientem či dubem. Mezi spletitými rytmy a melancholickými klávesovými plochami Fender Rhodes se proplétá jazzová trumpeta, nejsilnější zbraní Submotion Orchestra je ale kontrast úchvatného soulového vokálu zpěvačky Ruby Wood a subbasových linek DJe Ruckspina odkazujících k současné klubové scéně.

Webové stránky Submotion Orchestra: http://submotion.co.uk

Dodal: Klára Vlková, Radio 1
0 KOMENTÁŘŮ
DISKUZE
Jméno: Email:
Titulek:
Text:
Zadejte číslo 144:
NOVÉ SOUTĚŽE
JE ČAS VYRAZIT NA
MP3 DOWNLOAD
Mastermix #576 (Mixcloud.com)
19. 09. 2018 (119 MB)
Sound of Guy J (SoundCloud.com)
19. 09. 2018 (137 MB)
TIPY NA ZAJÍMAVÝ OBSAH
REKLAMA   |   KONTAKT   |   ARCHIV   |   FESTIVALY 2018   |   RSS
ISSN 1801-6340, © Copyright Poslouchej.net 2003-2012
Webdesign a grafika