Prague-New York Effects jdou do finále

Prague-New York Effects jdou do finále

22. 09. 2016  |  Autor: redakce  |  Komentáře (0)
České centrum New York (ČCNY) a Palác Akropolis představují čtvrtou část svého celoročního unikátního projektu Prague-New York Effects. Tentokrát se představí hvězda stříbrného plátna Tami Stronach – herečka, tanečnice a choreografka, a mág multimediálních kompozic, klarinetista a hudební skladatel – Floex.
Česko-americký pár představí svůj futuristický duet, na jehož interaktivně-vizuální podobě se podíleli také Dan Gregor (Initi), 29. září 2016 v Paláci Akropolis v Praze. Američtí diváci ho měli šanci vidět již 15. září v České národní budově na Manhattanu.

Floex

Tomáš Dvořák, který je dobře známý pod značkou Floex, je klarinetista, skladatel, producent i multimediální umělec. Jeho hudba se vyznačuje unikátní směsí akustických ploch a hloubkových atmosférických nálad. Tomáš je rovněž tvůrcem interaktivních multimediálních instalací a performancí. Jeho spolupracovníkem bude Dan Gregor, který je součástí platformy INITI. Jeho partnerkou pro tento projekt je newyorská tanečnice, herečka a choreografka s izraelskými kořeny Tami Stronach, kterou mohou diváci znát například z filmu Nekonečný příběh.

Projekt Prague-New York Effects je jednou z mála česko-amerických kulturních spoluprací, která trvá kontinuálně. Byl zahájen v únoru 2016 v divadle Jack v Brooklynu společným dílem české zpěvačky, držitelky šesti cen Anděl  Lenky Dusilové  a newyorské tanečnice a jazzové vokalistky Tendayi Kuumba – členky uskupení Urban Bush Women. Druhý efekt propojil v dubnu 2016 choreografa, tanečníka a uměleckého šéfa Baletu ND v Praze Petra Zusku s multiinstrumentalistkou, zpěvačkou, skladatelkou a tanečnicí Jen Shyu, držitelkou ceny Doris Duke. Třetí efekt v červnu představil herečku, zpěvačku, rozhlasovou moderátorku a uměleckou múzu Roberta Wilsona – Helgu Davis s tanečníkem a choreografem, členem Sasha Waltz Company – Jiřím Bartovancem.

Projekt organizuje České centrum New York ve spolupráci s Palácem Akropolis pod záštitou velvyslance České republiky ve Spojených státech amerických Petra Gandaloviče a velvyslance Spojených států amerických v České republice Andrew Schapiro.

Dodal: Eva Kociánová, Palác Akropolis
INFORMACE K HUDEBNÍ AKCI

PRAGUE NEW YORK EFECTS IV.

Čtvrtek 29. 9. 2016
Vstup: od 175 Kč
Vystupují:
FLOEX /CZ + TAMI STROMACH /USA
Další informace
0 KOMENTÁŘŮ
DISKUZE
Jméno: Email:
Titulek:
Text:
Zadejte číslo 144:
SOUTĚŽTE
SOUVISEJÍCÍ OBSAH
TIPY NA ZAJÍMAVÝ OBSAH
REKLAMA   |   KONTAKT   |   ARCHIV   |   FESTIVALY 2016   |   RSS
ISSN 1801-6340, © Copyright Poslouchej.net 2003-2012
Webdesign a grafika