Spectaculare příváží nový projekt členů The Cinematic Orchestra

Spectaculare příváží nový projekt členů The Cinematic Orchestra

18. 09. 2017  |  Autor: redakce  |  Komentáře (0)
Pátý ročník Festivalu Spectaculare začne naplno až v lednu, no svým fanouškům přináší jednu lahůdku už teď – na říjen do Prahy pozvali nový projekt členů kultových The Cinematic Orchestra - kapelu The Breath. Nová "superskupina" složená ze známých osobností ze známých kapel zahraje exkluzivně v intimní atmosféře klubu Jazz Dock ve středu 11. října.
Za kapelou The Breath stojí hlavně bývalý kytarista The Cinematic Orchestra Stuart McCallum, který se už sólově objevil v Paláci Akropolis v rámci Music Infinity a také irská zpěvačka a flétnistka Ríoghnach Connoly, známa mimo jiné i z formací Honeyfeet a Afro Celt Sound System. Kapelu tvoří i dva současní členové The Cinematic Orchestra, klavírista John Ellis a bubeník Luke Flowers.

The Breath

Už samotné složení kapely napovídá o jejím hudebním směřovaní a výsledný zvuk se dá asi nejlépe popsat jako tradiční The Cinematic Orchestra okořenění o soulový zpěv Ríoghnach.

The Breath nahráli minulý rok debutový album Carry your Kin, který britský Guardian označuje jako "sofistikovaný atmosférický počin na pomezí ambientu a soulu". Jejich hudba však nabízí i vlivy irského folku, jemné povznášející riffy propracovaných kytarových ploch i elektronických zvuků. Album produkoval slávný mister zvuku Tchad Blake, který v minulosti spolupracoval na nahrávkách takových hudebních veličin jako U2, Tom Waits, Pearl Jam či Peter Gabriel, který je také šéf labelu Real World, kde The Breath ostatně loňské album vydali.

Letos pak čtveřice objela přední hudební festivaly a na konci léta stihla vydat i nové EP Acoustic, které nabídlo 4 skladby z debutu v nové akustické podobě a kde vyniká osobitý hlas irské zpěvačky Ríoghnach. 

Předprodej je již spuštěn, že bude tenhle hvězdní koncert vyprodán, je téměř jisté. Svou vstupenku na sezení, nebo stání si můžete zakoupit přes Jazzdock: https://www.jazzdock.cz/cs/koncert/the-breath-uk

Dodal: Katarína Boháčová, Spectaculare festival
INFORMACE K HUDEBNÍ AKCI

SPECTACULARE NIGHT

Středa 11. 10. 2017
Vystupují:
THE BREATH (Real World, UK)
Další informace
0 KOMENTÁŘŮ
DISKUZE
Jméno: Email:
Titulek:
Text:
Zadejte číslo 144:
NOVÉ SOUTĚŽE
JE ČAS VYRAZIT NA
MP3 DOWNLOAD
TIPY NA ZAJÍMAVÝ OBSAH
REKLAMA   |   KONTAKT   |   ARCHIV   |   FESTIVALY 2018   |   RSS
ISSN 1801-6340, © Copyright Poslouchej.net 2003-2012
Webdesign a grafika