Jens Lekman na Radio Wave Stimul Festivalu

Jens Lekman na Radio Wave Stimul Festivalu

04. 10. 2017  |  Autor: redakce  |  Komentáře (0)
V úterý 21. listopadu 2017 se v pražské MeetFactory uskuteční podzimní Radio Wave Stimul festival, který představí tři velmi současné hudební solitéry a jejich různé přístupy k hudbě. V pestrém mezinárodním večeru se představí slavný švédský písničkář Jens Lekman, Australanka Carla dal Forno a mladá naděje ruského undergroundu Kedr Livanskiy.
Jens Lekman (SE)
V polovině minulého desetiletí vyrostl ve švédském Göteborgu písničkář, který se stal stěžejní postavou severského indie popu. Jens Lekman dokázal dát dohromady chytré a často velmi hořké příběhy, které doprovodil popovými melodiemi a pestrými samply – ty snad leckdy byly na hraně kýče, ale nikdy až za ní. Po pětileté odmlce, během níž dokonce uvažoval o konci své hudební kariéry, se Lekman letos na jaře vrátil s novou deskou Life Will See You Now. Na ní znovu hrají prim úsměvné klavíry, dechy a smyčce, které z jejich autora dělají tak nezapomenutelného hudebníka. A ani texty neztratily nic na své síle. Lekman na novince zpívá o hádkách, ruských kolech i odoperovaných nádorech, jejichž model si vyjedete z 3D tiskárny. S velmi vřele přijatou deskou přijíždí nyní sólově i do Prahy.
 

Carla dal Forno (AUS)
V tvorbě australské písničkářky usazené v Berlíně je cosi podmanivého a hypnotického. Carla dal Forno se stejnou samozřejmě míchá ambient, drony, filmovou hudbu, intimní zpověď a zpěv na pomezí s recitací připomínající legendární Nico. Carla má za sebou oceňovanou desku You Know What It´s Like u trendy udávajícího labelu Blackest Ever Black a na letošním EP The Garden vzdává poctu stejnojmenné písni a inspiraci od Einstürzende Neubaten. 

Kedr Livanskiy (RU)
Post-sovětské cool přiveze zpěvačka a producentka Kedr Livanskiy, která nezanikne třeba vedle hvězdy současného alternativního synth-popu Jessy Lanza. Livanskiy je nejsilnějším hlasem undergroundové elektroniky v Rusku a v jejím mixu ložnicového houseu a junglu se odráží jistá izolace celé země. Po kritikou dobře přijatém EP January Sun zveřejnila letos desku Ariadna, kterou okamžitě pochvalně zrecenzoval vlivný server Pitchfork. „Je to o pocitu nějaké vzdálenosti. A něčem, co nejde vysvětlit, ale je to stále přítomné,“ popisuje Livanskiy svou tvorbu. V Česku se představí vůbec poprvé.

Nejlevnější vstupenky za 290 Kč v předprodeji přes GoOut.cz nebo přímo v MeetFactory. Na místě: 390 Kč

Dodal: Jakub Zeman, Český rozhlas Radio Wave
INFORMACE K HUDEBNÍ AKCI

RADIO WAVE STIMUL

Úterý 21. 11. 2017
Vstup: od 290 Kč
Vystupují:
Jens Lekman (SE), Carla dal Forno (AU), Kedr Livanskiy (RU)
Další informace
0 KOMENTÁŘŮ
DISKUZE
Jméno: Email:
Titulek:
Text:
Zadejte číslo 144:
NOVÉ SOUTĚŽE
JE ČAS VYRAZIT NA
MP3 DOWNLOAD
TIPY NA ZAJÍMAVÝ OBSAH
REKLAMA   |   KONTAKT   |   ARCHIV   |   FESTIVALY 2018   |   RSS
ISSN 1801-6340, © Copyright Poslouchej.net 2003-2012
Webdesign a grafika