Klangkarussell se v sobotu vrátí do Stormu

Klangkarussell se v sobotu vrátí do Stormu

12. 10. 2017  |  Autor: redakce  |  Komentáře (0)
V sobotu 14. října pokračují velkolepé oslavy čtvrtého výročí otevření klubu Storm. Headlinerem tohoto speciálního večera bude respektované rakouské duo Tobias Rieser & Adrian Held aka Klangkarussell, autoři slavného hitu "Sonnentanz", kteří se do Stormu vracejí po necelém roce. 
Adrian Held a Tobias Rieser, dva mladí Rakušané, kteří tvoří  Klangkarussell, mají na svědomí celosvětový hit s 22 miliony zhlédnutí na YouTube. Kluci se poznali už ve 12 letech na škole v Salzburgu, pak se jejich cesty rozešly. Dle Tobiase to bylo pro jejich dobro, protože patřili k těm nejhorším studentům. Tobias byl sice synem učitelky hudby, ale více ho tehdy zajímal fotbal.  Zato Adrian hostoval na bongo a jam sessions ve studiu svého otce, od 7 let hrál na bubny a klavír a ve 12 udělal v Cubase svou hudební prvotinu. Již v jeho 16 letech se věnoval drum & bassu a hrál na parties v Salzburgu. 
 

Po dokončení školy se Adrian se angažoval v prestižní opeře Salzburg Festspiele, kde si, jak se smíchem dodává, zahrál strom ve hře Macbeth. Tobias mezitím studoval obor Sound and Audio, pracoval na poště, kde se mu ale nelíbilo, protože to obnášelo spoustu práce a spoustu divných lidí, a tak ho, jak sám říká, více bavilo jezdit s dodávkou a rozvážet chleba.  

Když se v roce 2011 díky Facebooku opět setkali a vyrazili na pivo v jejich rodném městě, měli kromě vzpomínek na své rebelské mládí hodně o čem mluvit. Adrian už se v té době věnoval elektronické hudbě a DJingu ve Vídni. Tobias, který se k tomuto žánru dostal díky umělcům, jako jsou Paul a Fritz Kalkbrenner, byl naladěn na stejnou notu. Slovo dalo slovo a rozhodli se, že udělají společný hit. A tak se zrodil Klangkarussell. Jejich prvním electro techno songem byl „Netzwerk“. 

Jejich třetí track, který vytvořili během jedné noci v létě roku 2011, udělal Klangkarussell jméno. Že víte, který to byl? Ano, melodický, melancholický, přesto optimistický, hypnotický a taneční "Sonnentanz". Když ho přidali bez jakéhokoliv proma na svůj Soundcloud, nějaký anonymní uživatel YouTube ho nahrál na svůj kanál v únoru 2012 a hit byl na světě. Dnes se nenajde člověk, který by ho neznal. 
V osobním životě jsou oba pohodoví, stejně jako jejich hit "Sonnentanz". Tobias, vyšší z dvojice, je pohodář v baseballové čepici s třídenním strništěm, rád rybaří, má rád pivo (které i sám vaří) a rád a často se hlasitě směje. Adrian, je štíhlý a ironický týpek a v této dvojici je ten akčnější a více organizovaný. 

Jejich minulé vystoupení bylo ZCELA VYPRODANÉ, radíme tedy pořídit si vstupenky co nejdříve, protože tyhle dva si nechcete nechat ujít…

LINE UP

Main stage 
KLANGKARUSSELL 
ADAM CLOUD
SUBGATE
DONNA BUCKS

Main stage 
EDDIE MUR
NICOLA CLOUD
PETER COSTA

VSTUPNÉ
Vstupenky 3. vlny v předprodeji za 446 Kč (+ poplatek)
Na místě 500 Kč

VÍCE INFORMACÍ
Facebook událost

Dodal: David Hodák, Storm Club Prague
INFORMACE K HUDEBNÍ AKCI

4TH ANNIVERSARY OF STORM CLUB

Sobota 14. 10. 2017
Vystupují:
Klangkarussell (AT), Adam Cloud, Jan Brachtl, Donna Bucks (SK) 2nd stage Eddie Mur, Nicola Cloud, Peter Costa
Další informace
0 KOMENTÁŘŮ
DISKUZE
Jméno: Email:
Titulek:
Text:
Zadejte číslo 144:
NOVÉ SOUTĚŽE
JE ČAS VYRAZIT NA
MP3 DOWNLOAD
TIPY NA ZAJÍMAVÝ OBSAH
REKLAMA   |   KONTAKT   |   ARCHIV   |   FESTIVALY 2018   |   RSS
ISSN 1801-6340, © Copyright Poslouchej.net 2003-2012
Webdesign a grafika