Dillon se vrací do MeetFactory

Dillon se vrací do MeetFactory

12. 10. 2018  |  Autor: redakce  |  Komentáře (0)
Obklopila se květinami a vyslala zprávu, že ve světě dneška je potřeba především laskavosti. Dominique Dillon de Byington se vrací s albem Kind, o jehož tvorbě řekla, že to bylo jako se zamilováním. V Praze do třetice vystoupí pod jménem Dillon, ve smíchovské továrně tentokrát 20. listopadu.
Dominique Dillon de Byingot, v Berlíně usazená zpěvačka s brazilskými kořeny, začala s vydáváním svých melancholií prodchnutých šansonů a balad, když jí bylo devatenáct let. S aktuálním, na sklonku roku vydaným Kind (2017) se odvrací od potemnělého naladění příznačného pro její předchozí tvorbu k o poznání pozitivněji laděnému popu, zatímco křehké prolínání klavíru a elektroniky neustává.

Dillon

„Všechno, co zpívám, je od srdce. V první řadě se to tím pádem vždy dotýká nějakých mých vnitřních pohnutí. Zpívám sama k sobě,” řekla už před pár lety u příležitosti jejího vystoupení na festivalu Colours of Ostrava. „Když ale zpívám před publikem, nechávám ho tak nahlédnout dovnitř sebe sama. Spíš než o sebeprezentaci jde o takové nezávazné pozvání.” Jelikož festival a klub jsou pro ni dva nesrovnatelné příběhy, žádný koncert v jejím podání nebude stejný. Dillon dále nemá v oblibě žánrové dělení, duší je předně všeho klavíristkou. Klavír je koneckonců jejím prvním a posledním nástrojem. Na pestrobarevnosti její tvorby to ovšem neubírá – o bohaté a eklektické aranže se stará doprovodná kapela.

Psaní Kind pro třicetiletou hudebnici bylo jako se znovu zamilovat. Hřálo to u srdce, vzrušovalo do posledních konečků prstů. Místy nervy drásalo a obecně chlácholilo. „Na svém prvním albu This Silence Kills (2011) jsem sochou, na druhém The Unknown (2014) se potápím, na tomhle rostu,” popisuje Dillon přebaly svých počinů a současně hodnotí svůj dosavadní vývoj. Kind, jež provází výrazný, květinami inspirovaný vizuál, se nese následující zpráva: laskavost nebyla nikdy důležitější než dnes. S tím, co se děje uvnitř a kolem nás – a to ať už emocionálně, politicky či environmentálně – můžeme přetrvat pouze díky lásce a laskavosti. Zajímavostí novinky je neposledně to, že na ní vedle angličtiny nyní zpívá též německy a portugalsky.

Její třetí album otevírá a uzavírá eponymní skladba Kind. Zatímco první je výpravným, pomalu gradujícím prologem, závěrečná dvojka přechází v opojné, k tanci vzývající běsnění, které dokazuje, že Dillon to umí také rozjet (své o tom ví mj. znalí živého záznamu Haus Der Berliner Festspiele z roku 2016). Jistým vodítkem pro to, jak bude její vystoupení znít živě, je i předskokan Saliva, původem portugalský DJ a zakladatel Arena Spa Superiora. Do jaké výše Dillon se svým Kind dorostla, to se bude možné přesvědčit v MeetFactory opět v úterý 20. listopadu.

Dodal: Libor Galia, MeetFactory
INFORMACE K HUDEBNÍ AKCI

DILLON

Úterý 20. 11. 2018
Vstup: 390 Kč
Vystupují:
Dillon (DE)
Další informace
0 KOMENTÁŘŮ
DISKUZE
Jméno: Email:
Titulek:
Text:
Zadejte číslo 144:
NOVÉ SOUTĚŽE
MUSIC INFINITY
1 x 2 vstupy
HOT SINCE 82
2 x 1 vstup
JE ČAS VYRAZIT NA
MP3 DOWNLOAD
TIPY NA ZAJÍMAVÝ OBSAH
REKLAMA   |   KONTAKT   |   ARCHIV   |   FESTIVALY 2019   |   RSS
ISSN 1801-6340, © Copyright Poslouchej.net 2003-2012
Webdesign a grafika