K narozeninám popřejí Radiu Wave velikáni Plaid i experimentátorka Gazelle Twin

K narozeninám popřejí Radiu Wave velikáni Plaid i experimentátorka Gazelle Twin

09. 01. 2019  |  Autor: redakce  |  Komentáře (0)
Radio Wave si letos opět k narozeninám nadělí večírek v podobě velkolepého koncertu. Stanice pro mladé oslaví své 13. narozeniny 11. ledna ve smíchovské MeetFactory ve spolupráci se Stimul festivalem a Lunchmeat Stusio.
Letošními gratulanty bude britská producentka s velkou vášní pro kostýmy Gazelle Twin, legendární londýnské elektronické duo Plaid a pražská post-rave parta Lightning Glove. Výroční večer zahájí svým atmosferickým DJ setem autor pořadu Echo Viktora Paláka.
 

Svůj narozeninový den začne Radio Wave oslavou v proskleném vysílacím studiu, při které se jako každý rok ve 13 hodin 13 minut nakrojí dort. V rámci oslav se mohou posluchači těšit na vzpomínky legend Radia Wave, střípky z historie stanice a rozhovory s kapelami, které se představí na narozeninové party v pražském klubu MeetFactory.

Gazelle Twin
„Za nás bylo líp, jen se podívej na ta děcka, žádný respekt a žádná pořádná práce,“ ozývá se v přebasovaném tracku Better in My Day od Gazelle Twin. Britská producentka na svém letošním album Pastoral podrobuje tvrdé sonické kritice nacionalistické tendence v post-brexitové Británii a bere si na to nepřeslechnutelný arzenál. Šamanský zpěv a zběsilé beaty připomínají Fever Ray, rozsekané samply fléten a dalších folklorních nástrojů zase zvuk celého alba pevně usazují do britské krajiny. Nejlepší deska roku 2018 podle magazínu The Quietus vás nezavede do sladkého Albionu, ale spíš do pekla. Budete se ale chtít vracet.

Plaid
Britská dvojice Plaid, která dřív působila v projektu The Black Dog, se může zařadit po bok takových velikánů, jako Autechre, Aphex Twin nebo Boards Of Canada. Stejně jako jmenovaní i oni v devadesátých letech vydávali u prestižního labelu Warp Records a pomáhali formovat subžánr IDM. Na narozeninách Radia Wave vystoupí Andy Turner a Ed Handley s DJ setem.

Lightning Glove
Česká kapela Lightning Glove se inspiruje v klubové scéně Velké Británie i v post-punkové estetice, vystupuje na antirasistických akcích a nikdy by nehrála na Colours of Ostrava. Zároveň přiznávají, že jejich letošní album Irrelevant Dreams už tolik politicky neburcuje. Atmosferickým jazykem vypráví o stagnaci, melancholii a české realitě.

FB událost: https://www.facebook.com/events/2244095129170022/

Dodal: Eliška Černá, Český rozhlas Radio Wave
INFORMACE K HUDEBNÍ AKCI

13. NAROZENINY RADIA WAVE

Pátek 11. 1. 2019
Vstup: 199 - 299 Kč
Vystupují:
Gazelle Twin (UK) + Plaid (UK) + Lightning Glove (CZ)
Další informace
0 KOMENTÁŘŮ
DISKUZE
Jméno: Email:
Titulek:
Text:
Zadejte číslo 144:
NOVÉ SOUTĚŽE
JE ČAS VYRAZIT NA
MP3 DOWNLOAD
TIPY NA ZAJÍMAVÝ OBSAH
REKLAMA   |   KONTAKT   |   ARCHIV   |   FESTIVALY 2019   |   RSS
ISSN 1801-6340, © Copyright Poslouchej.net 2003-2012
Webdesign a grafika