Monika Kruse na Apokalypse Water Gate

Monika Kruse na Apokalypse Water Gate

02. 04. 2007  |  Autor: redakce  |  Komentáře (2)
Červnová, v pořadí 26. Apokalypsa je naplánována na 22.6 a její obsazení je tradičně velmi zajímavé. Do Brna zavítá Monika Kruse, Christian Fischer & Dj Murphy, Mario Ranieri a mnoho dalších. V článku se dozvíš vše podstatné.
Apokalypsa crew: Aktuální zvuk techna, hardtechna, funky a minimalu. Nepopsatelná klubová a halová atmosféra. Inovace, show a zábava. Apokalypsa s pořadovým číslem 26 nabídne to, co tu dlouho chybělo. Změníme hlavní scénu, přidáváme 2 vodní stěny, dj pult vysazený do publika s LED panely, plnobarevné a barevné lasery… Navíc rozdáme 2000 DVD Apokalypsy zdarma, které shrnují všech 25 doposud pořádaných dílů. K tomu nabídneme dj sety od těch nejpovolanějších, s velkou dávkou exhibicionismu a nezapomenutelných výkonu. Tuto letní, červnovou noc, se Apokalypsa změní a postoupí do dalšího levelu, který vám chceme nadále nabízet.

Water Gate stage
Inovované hlavní podium haly Laser Show Hall komplexu Bobycentrum jako headliner akce pokřtí mnohokrát korunovaná královna techno music, většinou s přívlastkem funku, majitelka labelů Terminal M (na kterém dává mimo sebe prostor převážně djům jako jsou Rush, Miss Kittin nebo Patrick Lindsey) a Electric Avenue (kde vydávají své experimentální tracky Tobi Neumann, Märtini Brös, nebo Toni Vokado), velmi úspěšná producentka dodnes znějícího a několikrát remixovaného hitu Latin Lovers, rezidentka belgického klubu FuseClub a reprezentantka German Dance Culture pro Goethe Institute.

Hlavní hvězda je také členem Ultraschall crew v Mnichově, pořadatelka mnoha parties v Německu na vojenských cvičištích, nebo ve vlaku, která hrává naprosto oprávněně na akcích, jako jsou TDK Time Warp, Nature One, MayDay, Love Parade nebo na japonských mega akcích Wire.

Její styl, obecně a stručně označený jako “techno-funk”, excelentní technika a zejména velké charisma, to vše si získalo mnoho fanoušků po celém světě – od Chicaga, přes Berlín až po Tokio - Monika Kruse. Této opravdu šarmantní exhibicionistce bude sekundovat dj duo, které doslova „rozsekalo“ Summer Of Love 2006, MayDay 2006 a Nature One 2004. Do své tour Apokalypsu pro tento rok zařadil guru scratche a mixu, vítěz brazilské DJ soutěže, který se stal „objevem roku“ 2001, DJ Sound Magazine ho označil za „nejlepšího techno DJe“ roku 2003, německá raveline anketa roku 2006 jej umístila do desítky nejlepších mezinárodních Djs, kde přeskočil jména jako Jeff Mills, Armin Van Buuren, Tiga nebo Laurent Garnier, neskutečně charismatický groovy mixmaster, který se nebojí gramofony používat jako kytaru či zvládne mixovat naslepo, otočený zády k publiku. Rezident a hlavní tahoun klubů A Loca” (Sao Paulo), kde vystupuje každý pátek a Combustivel @ Lov.e (Sao Paulo) – Mr. Dj Murphy.
 
S ním vystoupí druhý člen jejich Monster Battle show, německý producent techno hitů Married to the Break nebo Furchtbar, revoluční umělec, majitel labelu Definition Records, na kterém vydali desky Justin Berkovi nebo David Squillacovi, unikátní dj, který absolvoval „Global control“ tour ve Finsku a následně v Brazílii - Christian Fischer.

Monstrózní dj show ze 4 gramofonů, 2x cd přehrávačů a dalších exkluzivních livePA mašinek, hardgroove, techno, elektro smeče a nezapomenutelný souboj plný efektů - Christian Fischer & DJ Murphy!

Anglický sound + revoluční skladby, které hrají Carl Cox nebo Mauro Picotto + komunikace a reakce na publikum… Tato kombinace platí dlouhé roky, dokonce byla jednou použitá na Apokalypse v roce 2001 jako hlavní „tahák“. 13ti letá dj praxe, přesné mixy a zkušenosti z akcí v Kanadě, Brazílii, Německu, Španělsku, Francii….Jeho legendární label Geushky records prezentoval sound Chrise Liebinga, Umeka nebo Stanyho Francise, sám tento DJ významně spolupracuje s Martinem Harem pod názvem „The Risen“, nedávno založil také nový label Intravenous Cuts. Drsný DJ hrající směs techna a raveu, s výborným odhadem na lidi a jejich „požadavky“ – pojďme se podívat, jak to po 6ti letech v Bobycentru, a po dvouleté profesní pauze „porcuje“ další britský řezník – Ian Void.

Naše další „posila“ je považována za asi nejznámějšího rakouského hardtechno producenta a DJe, vlastnícího několik labelů - Schubfaktor, Schlagwerx, Vernacular, Ostarrichi a Girlpower. Desky mu však vychází i na celé řadě dalších známých hardtechno labelech, jako jsou Lifeform, Artillery, Abstract, Highball, Carnage, Subsounds, Friendly Fire, Tausendgroove,Tekktribe.

Jeho sound je velmi pestrý, dá se specifikovat jako směs groovy house-u, funky techna, hardtechna a hardcoru. Za základ svých setů však považuje, že hudba musí být pozitivní, veselá, divoká a rozhodně ne nudná. Spojuje několik stylů a vytváří si tak svůj jedinečný a naprosto charakteristický sound.

Povolali jsme hardtechno specialistu, který se u nás již několikrát prosadil a vybudoval si velkou základnu fanoušků. Člen Abstract bookingu, rakouský jezdec a miláček publika Mario Ranieri.

A nejsme u konce. Pořádně se držte, jelikož se Vám přijede osobně omluvit za svojí neúčast revoluční producent, který na dřívější Apokalypse hodně fanouškům chyběl. Netřeba dlouze představovat, bez nadsázky skutečný hudební „klenot“ v oblasti hardtechno music, polovina dnes již zaniklého Live PA projektu společně s Marwinem Seglerem aka Waldhausem, odborník na nespoutané hardtechno, uznávaný producent vydávající na labelech Skull Tunes, Crowbar, „demoliční“ směs brutálního hardtechna a bláznivého rocku - Weichentechnikk Livepa.

Po dvou letech se také na main stagei opět dostane ke slovu DJ Orbith se svým exkluzivním techno soundem, avšak na řadu se jistě dostanou také jeho elektro-groovy „placky“. Poprvé se představí a potvrdí své zkušenosti precizní Dj, který byl dlouhé roky přehlížen – Disharmonic Scorn. Druhý „new rookies“ na Apokalypse bude již 10 let hrající techno dj, který svojí vizi techna prezentuje hlavně v klubech, průbojnost a ostré lokty spíše raději investuje do vynikajících dj setů, představí se sám - Dj Cmeen, celou sestavu doplní rezidenti Apokalypsy, Misa Salacova a DJ Jerry.

Roxy clubbing stage
Doufáme, že další radostnou „novinkou“ Vás potěšíme, myslíme, že je totiž opravdu čím. Společně s klubem Roxy jsem připravili koncepci druhého pódia – „na Apokalypse do klubu Roxy“.

Sound pražského klubu Roxy jistě v plné kráse představí legenda house music v ČR, jeden z nejdéle hrajících profesionálních Djs České republiky, každý určitě zná jeho nezapomenutelné sety plné pozitivní atmosféry, charakteristické všemi odrůdami kvalitní house music. Jeho souznění s tančícím publikem často působí až mysticky neb dokáže až neuvěřitelně rychle navodit tu správnou atmosféru v klubu. Především toto jsou ty pravé důvody proč je DJ Loutka nejoblíbenějším house DJem v Česku a vy jej poprvé můžete slyšet na druhém podiu.

Progressivní sound house music jako takový, to jsou především sety dalšího velvyslance klubu Roxy. Často kombinuje více různorodých stylů do kompaktního celku. Jeho podání house music vyvolá často neopakovatelnou atmosféru, jelikož vedle pravidelných beatů do svých setů zahrnuje velké množství jak pocitových, melodických tak i hypnotických zvuků a zajímá ho vedle rytmické časti především hudební náplň skladeb. Úspěšný producent, který má na kontě remix pro takovou kapacitu, jakou je bezesporu Danny Howels. Spousty vydaných tracků na kompilacích od Japonska přes celou Evropu až po Austrálii - Roman Rai.

Již po třetí na druhém pódiu vystoupí dnes produkční Roxy, stylově se pohybující na všech vlnách house, s příležitostným odbočením k breakbeatu. V loňském roce se mimo jiné v Praze účastnil rezidentních Elevation a Meccamix parties – Dan Cooley.

Dalším „výsadkářem“ pražského klubingu je dlouholetý pravidelný host na akcích produkovaných klubem Roxy, řadí se k nejdéle působícím DJs u nás a v současnosti od něj můžete slyšet jak house či electro ovlivněné jak EBM, punkem, discem nebo osmdesátými lety, tak i klasické podání s prvky progressive, funky či tech-house. Rezident populární klubovky Elektra – dj Airto. Jako host z moravské metropole vystoupí na pozvání Roxy electro nováček, o kterém v klubech bývá čím dá více slyšet – Axiom.

A co dalšího letní edice Water Gate nabídne?
Jak jsme již naznačili na začátku tiskové zprávy – další level Apokalypsy. Měníme hlavní scénu, přidáváme 2 vodní stěny pro videoprojektor a plnobarevné lasery, dj pult vysazený do publika s LED panely, letní zahrádku a posezení pod širým nebem, plnobarevné a barevné lasery od osvědčených Ministry slovakia, 2000 DVD Apokalypsa pro návštěvníky zdarma, videoprojekce na 20ti metrové plátně, 2 videowallech a kamerový přenos od Cube Vision, nebude chybět partyzona s doplňky, hostesky Shleha, kvalitní Nexo sound, Deecom fashion shop, občerstvení, playzone, MediaDrive panely, Main records a další vychytávky, které tuto letní noc příjemně doplní.

Cena lístku na 26. díl Apokalypsy Water Gate zůstává na 349 + poplatky předprojede, k nákupu využijte kamenné obchody a předprodejní sítě TicketPro, TicketStream, TicketPortal, TicketArt, na Slovensku jistě potěší síť Eventim. Pro online nákup doporučujeme servery rave.cz, techno.cz, online našich sousedů websound.eu, bajkonur.sk a partyzona.sk. Na místě bude lístek stát 449,-.!

www.apokalypsa.com

INFORMACE K HUDEBNÍ AKCI

APOKALYPSA WATER GATE

Pátek 22. 6. 2007
Vstup: 349/449 kČ
Vystupují:
Monika Kruse (de), Weichentechnikk, Christian Fisher vs DJ Murphy, Ian Void, Mario Ranieri, Cmeen, Scorn, Jerry, Misa Salacova, Orbith, Dan Cooley, Loutka, Roman Rai, Axiom, Airto
Další informace
2 KOMENTÁŘE
DISKUZE
Jméno: Email:
Titulek:
Text:
Zadejte číslo 144:

04. 04. 2007 | 13:52:55
+0 | -0
Jde o text prevzaty z apokalypsa.com, kde uz tato chyba figuruje, sam jsem patral, zda ciste nahodou nemaji na mysli nekoho jineho, ale opravdu se nejspis melo jednat o Stannyho Franssena ... (remix na placce s nazvem Dirty Bitch) jinak podle meho meli spis zminit Chrise McCormacka nez G-force. Jinak diky za postreh!:)
Mac
03. 04. 2007 | 15:08:33
+0 | -0
To si děláte prdel ne??? Stany Francis??? Kdo to je, prosím Vás.. Jinak ale fajn server, díky za něj a to fakt, ale tohle..? :))
SOUTĚŽTE
SOUVISEJÍCÍ OBSAH
TIPY NA ZAJÍMAVÝ OBSAH
REKLAMA   |   KONTAKT   |   ARCHIV   |   FESTIVALY 2019   |   RSS
ISSN 1801-6340, © Copyright Poslouchej.net 2003-2012
Webdesign a grafika