Orbith: Na Apokalypse budu hrát techno!

Orbith: Na Apokalypse budu hrát techno!

23. 05. 2007  |  Autor: redakce  |  Komentáře (6)
Rozhovor s Orbithem o Dance Music Awards, o jeho vztahu k Apokalypse a co si na aktuální díl jakožto dj hlavní stage připraví, ale i o jeho hraní v Madridu, nebo vzpomínkách na začátky elektra u nás. Rozhovor připravila -kat-
Než se dostaneme k hlavnímu tématu našeho rozhovoru, k Apokalypse, musím se zeptat na jednu věc. V anketě DMA jsi se umístil na druhém místě v kategorii dj roku. Co na toto ocenění říkáš? A jak se vlastně díváš na výsledky, event. anketu jako takovou?
Tak samozřejmě mě to potěšilo, druhé místo je dobré, ale zase to není první, je to jako když běžíš závod a jsi druhý, určitě víš, co tím myslím, zkrátka to první místo máš na dosah, ale nesáhneš si na něho :) Anketa DMA si prošla jako všechno ostatní na taneční scéně vším možným, od úplného undergroundu až k totální komerci, tímto nechci vůbec shazovat snahu o to, dělat takovouto anketu, jen tím chci zdůraznit, že dříve o této anketě vědělo možná pár zasvěcených, ale letos úplně každý, proto se stalo to, co se stalo, že se tam objevují jména typu Ewa Farná, Kryštof. Nic proti těmto jménům nemám, dokonce Richard Krajčo je můj dobrý kamarád, ale bohužel tito lidé s taneční scénou nemají nic společného. Zkrátka na tuto anketu byla letos tak silná kampaň, že do ní hlasoval oproti minulým ročníkům kde kdo a podle toho to tak také vypadalo.

V podvědomí lidí jsi velmi dlouho. Několikrát jsi byl vyhlášen djem roku...Vzpomeneš si, kdy to bylo poprvé a jaký jsi měl ze svého vítězství pocit?
Jasně, vyhlášení si pamatuji naprosto přesně, vyhrál jsem v roce 2002 a tenkrát se mi to zdálo úplně neuvěřitelné (aspoň když poslouchám to co jsem tenkrát hrál). Vím, že od nějakého roku 2000 jsem si moc přál získat první místo, ale najednou když jsem ho získal, tak jsem zjistil, že daleko těžší bude prvenství obhájit, než ho docílit. Zkrátka cesta k vrcholu je daleko záživnější a lehčí, než cesta po vrcholu.

orbith

Před lety jsi vsadil na u nás do té doby neznámé elektro a to ti mimo jiné pomohlo se prosadit. Jaký styl nyní hraješ? Dovedeš si představit, že bys zahrál set z desek, které jsi měl v kufru třeba v roce 2003?
Současný styl by se dal zahrnout jako technoelectro, electro tu bylo populární už před lety, ale to jsem byl jeden z mála kteří ho hráli, teď se po pár letech opět vrátilo a hraje ho snad každý (aspoň teda ti kteří hráli v Praze house :) Odehrát set z desek z roku 2003 by mi nedělalo sebemenší problém, naopak bych si to moc užil ! A naopak mi teď běhá v hlavě myšlenka, že pár kousků z té doby zařadím do playlistu červnové Apokalypsy.

A teď tedy k Apokalypse. Kolikrát jsi na této akci hrál?
Wow, tak to je těžká otázka, přesně to opravdu nevím, ale myslím, že mockrát a přitom pokaždé to stálo za to!

Myslíš, že se Apo od doby, kdy jsi na ní vystupoval poprvé, někam posunula? Ať už co se týká organizace, line-upu, renomé...
Haha, to je dobrá otázka. Samozřejmě, že se posunula velkým krokem dopředu, hrál jsem totiž na historicky prvním dílu, kde to opravdu stálo za to a kdyby se první díl konal v této době, tak by to byl myslím zároveň poslední :)) První díl byl... raději ani nepsat a druhý díl velký průšvih s penězi, ale zase na tu dobu na druhém díle hrály na jedné stagei tenkrát vycházející hvězdy Techno scény (Chris Liebing a Marco Carola). Kdyby se podařilo ještě jednou zopakovat tento line up, tak si myslím, že by to bylo super !

Jak se ti líbí line-up tohoto dílu?
Tak Monika Kruse je klasika a myslím, že u nás mockrát nehrála na to, jaká to hvězda. Je ve světě Dj star., takže se na ni moc těším, to stejné platí o Murphym a Fischerovi, na tyto dva chlápky se moc těším, protože jsem slyšel, že dělají nevídanou show, která   stojí opravdu za to a Ian Void no comment.

orbith

Slyšel jsi už tyto djs? Vzpomínám si, že s Monikou jsi hrál v Praze na párty Unity před několika lety. Líbí se ti její styl?
Jak jsem již zmiňoval Monika je skvělá Djka a Ian Void také, s Ianem jsme dokonce společně hráli na Summer of love, myslím, že 2001 nebo 2002, teď si to nepamatuji přesně, ale vím, že tenkrát to tam Ian pěkně rozjel a velice dobře bavil publikum, jak svým velice tvrdým technem, tak svým vystupováním za gramofony. Jsem zvědavý, jak se tento frajer po letech změnil.

Ale zpět k tobě. Máš představu, co lidem budeš hrát? Je to ovlivněno například časem, ve kterém budeš vystupovat, nebo se řídíš pouze tím, co chtějí lidi?
Na Apokalypsu od začátku patřilo na hlavní stage techno, takže určitě budu hrát techno, ale určitě ode mne nemůžou lidé čekat schranz nebo hard techno, to opravdu ne, jen techno, které jsem hrával dříve. Teď je spousta nových techno producentů a já se moc těším, až si od nich právě na Apokalyse zahraji pár věcí.

Vzpomínáš si na své nejlepší hraní za poslední dobu? Něco, co bys třeba rád na Apo zopakoval?
Moje doposud nejlepší hraní bylo v Madridu, hodně lidí, skvělý sound a světla. Bohužel, tento set bych zopakovat nemohl, protože si myslím, že by to spousta lidí nepochopila a na Apokalypse (hlavní stage) už vůbec ne, tam by mi nejspíš za to někdo dokázal i ublížit :D

Kdyby sis mohl vybrat...a zahrát si na Apo s jedním s headlinerů versus set, kdo by to byl?
Monika nebo Ian Void? A kdybys měl právo první desky... co by to bylo?
Určitě Ian Void, protože jsem ho měl před lety hodně oblíbeného a začal bych jeho hitem Rascal.
 
Stahuj Orbithův set z Elektry
INFORMACE K HUDEBNÍ AKCI

APOKALYPSA WATER GATE

Pátek 22. 6. 2007
Vstup: 349/449 kČ
Vystupují:
Monika Kruse (de), Weichentechnikk, Christian Fisher vs DJ Murphy, Ian Void, Mario Ranieri, Cmeen, Scorn, Jerry, Misa Salacova, Orbith, Dan Cooley, Loutka, Roman Rai, Axiom, Airto
Další informace
6 KOMENTÁŘŮ
DISKUZE
Jméno: Email:
Titulek:
Text:
Zadejte číslo 144:

14. 03. 2008 | 23:29:51
+0 | -0

Orbith je Goood!

Tak pozor kazdy mame svuj styl ktery poslouchame a taky kazdy DJ ma svuj styl ktery hraje ja miluji Techno ale taky Orbitha vzdy sem si na nej dobre zakalila at to byla klubovka , velka party nebo afterparty... Orbith jsi GOOOOOD!!!
Mordbiogest
02. 06. 2007 | 13:35:41
+0 | -0

hehe Orbith a techno :)

Moc me pobavil uz jen ten titulek.....nejak si vubec nedokazu vzpomenout jestli orbith hral vubec nekdy nejake techno.....pokud teda pod pojem techno nezahrnuje i electro a house... :) fakt moc funny rozhovor, kvuli tobe taky mimo jine nejede na tento dil, pac nevim kdo vymyslel nechat te hrat na hlavni stagei!!!! je to jeden velkej zkurvenej rodinnej podnik!!!!!!!!!
David
27. 05. 2007 | 03:50:15
+0 | -0

Killer

Nazdar Orbith hraješ dobře a jsi fajn a beru tě.Zustaň svuj a drž se kámo.Jsi svuj a to se mi líbí David Kolín.Nopovyšuj se a nesekej a vydržíš dlouho,fotil jsi se s náma v Kolíně David
Aleš
24. 05. 2007 | 10:26:52
+0 | -0

Čmelda

A pokud nezahraji, tak nakopu prdel tobě ano !Šmeldo :o))))PS : ráno se zastav, ten večer si vezmu schválně kopačky :D
čmelda
24. 05. 2007 | 09:45:13
+0 | -0

APOKALYPSA

jestli na ačku zahraješ nějaky to tvoje disco tak ti tam nakopu prdel orbithe

23. 05. 2007 | 15:47:09
+0 | -0
Orbith je BEST !!! kurna :) zeo lidi ...
SOUTĚŽTE
SOUVISEJÍCÍ OBSAH
TIPY NA ZAJÍMAVÝ OBSAH
REKLAMA   |   KONTAKT   |   ARCHIV   |   FESTIVALY 2019   |   RSS
ISSN 1801-6340, © Copyright Poslouchej.net 2003-2012
Webdesign a grafika