Dj Loutka: Jsem stále živej!

Dj Loutka: Jsem stále živej!

27. 05. 2007  |  Autor: redakce  |  Komentáře (3)
I přesto, že se -kat- snažila Michala přemluvit, aby nebyl tradičně ve svých odpovědí příliš stručný, neuspěla. Nicméně máme tu několik zajímavých otázek i odpovědí.
Náš rozhovor začnu netradičně. Vím, že nemáš moc rád rozhovory, tvá stručnost v těchto případech je proslulá. Respektuji to, je to na tobě, přestože bych si přála obsáhlejší odpovědi. Ale pověz mi jednu věc. Proč tak nerad mluvíš?
Já docela rád mluvím, ale nerad píšu :o) Ale zase stručná odpověď je víc, než spousta omáčky a nic! Není to tak?

Jsi jeden z mála, kdo utvářel českou taneční scénu, máš tedy možnost srovnávat minulost s dneškem. Nebudu se tě ptát na to, co je dnes jiné. Jen mne zajímá, jestli se náhodou nevytratila podstata. To, co bylo na taneční hudbě a parties jiné a jestli vůbec lze minulost a současnost srovnávat.
Něco se vytratilo, něco se zase objevilo, je to jako se vším, ale v podstatě pro mě se nic nezměnilo, mě to baví pořád. Kolikrát si říkám, když za mnou přijde nějakej mladší hošík nebo holka a říká „jo, to tenkrát to bylo jiný...“ a já si říkám který tenkrát asi myslí :)

Hraješ na Apokalypse na vedlejší Roxy stagi. Je to vlastně symbolické. Roxy, legendární klub, synonymum pro začátek scény u nás, a Apokalypsa, akce pro několik tisíc lidí, kdy většina z nich minulost nezná. Vnímáš nějak odlišnost takového publika? Přizpůsobíš se, nebo se budeš snažit přiblížit atmosféru Roxy a tím i minulosti?
Všechno nechám až podle atmosféry tam, já se tím většinou řídím až na místě.

V jednom rozhovoru jsi mluvil o legendární akci Shake. Řekl jsi, že to byla nejlepší párty v celé historii, mně nezbývá, než souhlasit, proto se ptám... Jak se díváš na její znovuzrození? Je vůbec možné, vrátit se o několik let zpět?
Myslím si, že ano, ale tak jednou, možná dvakrát do roka. Jsou totiž potřeba ty lidi, co tam chodili a ti už teď moc nechodí :o(

dj loutka

Shake byl hodně o lidech, resp. o tom, jak byla v té době party jako taková vnímána. Dokázal by i dnes zaujmout mladou generaci kluberů?
Jooooo, tak to nevím, možná kdyby to znali, jak to vypadalo dřív, tak ano.

Jak vnímáš vliv drog na taneční scénu? Vždy byla s drogami spojená...
Uffff to je těžká otázka. Asi tak, na světě jsou špatný a dobrý věci. Tím nemyslím jen drogy. Drogy ovlivňovaly i muziku našich rodičů, takže asi to není jen o taneční scéně.

Teď malinko osobně. Co pro tebe znamená být djem? Měl jsi někdy období, kdy jsi chtěl všeho nechat?
Teď jsem se o tom bavil s Joost van Bellenem a oba jsme se shodli, že máme veliký štěstí, že to, co děláme je práce, kterou můžeš dělat dlouho, když tě baví. Samozřejmě, že jsem měl období, že jsem přemýšlel co dál, ale to bylo celkové životní období, to nebylo jen o hraní.

Myslíš, že je pro začínající djs těžké se prosadit? Jaká je podle tebe nejjednodušší cesta k úspěchu v tak veliké konkurenci, která dnes mezi djs je?
Na to je jednoduchá odpověď – být svůj a nehrát to, co všichni :o) A pak to možná přijde.

Dovedeš si představit, že přijde den, kdy už nebudeš hrát? Co budeš dělat?
Nemyslím na to!!! Jinak je hodně věcí, který bych asi mohl dělat.

Ale zpět k Apokalypse. Jak vnímáš tyto halové techno akce? Na kolik se zde vytrácí například možnost komunikace s publikem, která je tak důležitá pro dobrou klubovku?
Nikdy jsem tam nebyl, tak to nemůžu hodnotit. Já uznávám to, že ať si každý dělá co chce, když neubližuje ostatním. Ale jsem docela zvědavej, jak to tam bude vypadat

Dovedeš si představit, že bys hrál na hlavní stagei Apokalypsy? Zkusil bys lidi dostat na svou vlnu, nebo bys to raději dopředu vzdal?
Klidně, já strach z hraní nemám, samozřejmě, že by bylo trošku komplikovaný hrát po někom, kdo hraje 150 bpm, ale to by šlo taky. Všechno jde, když se chce :o) 

A na závěr otázka - kdo je dj Loutka? Jsi označován za legendu a v této souvislosti jsi řekl, že ti to nevadí, ale důležité je, aby to psali jiní, ne ty. Tak tedy. Kdo je podle tebe Dj Loutka?
Legenda je pro mě trošku špatně vybrané slovo. Spiš si pod tím představuji někoho, kdo už nežije. A já jsem stále docela živej, si myslím :o)
INFORMACE K HUDEBNÍ AKCI

APOKALYPSA WATER GATE

Pátek 22. 6. 2007
Vstup: 349/449 kČ
Vystupují:
Monika Kruse (de), Weichentechnikk, Christian Fisher vs DJ Murphy, Ian Void, Mario Ranieri, Cmeen, Scorn, Jerry, Misa Salacova, Orbith, Dan Cooley, Loutka, Roman Rai, Axiom, Airto
Další informace
3 KOMENTÁŘE
DISKUZE
Jméno: Email:
Titulek:
Text:
Zadejte číslo 144:

05. 12. 2009 | 04:32:25
+0 | -0

každej je svůj

Každej je svůj. Chrání si své soukromí zvlášť když je kamarád všech a nikoho. TAky bych si nikoho nepřipustil k tělu, viděl bych toho moc na to aby mne to zaujalo.

30. 10. 2008 | 14:14:26
+0 | -0

dj Loutka.. no tak jo, kdyz myslite

Loutka rekl: Já uznávám to, že ať si každý dělá co chce, když neubližuje ostatním. Jen v jeho pripade to tedy skutecne plati.. mel sem moznost byt nekolikrat s lidmi, kteri dj Loutku znaji a mel sem s nim tedy moznost nekolikrat nezavisle mluvit.. Nejen ze byl pokazdy nejspis vysmazenej, byl i pokazdy arogantni a zbytecne impulsivni, coz ve me vyvolavalo v rozhovorech s nim pocit, ze ma v sobe vuci ostatnim naprosto zbytecny potencial agresora. Po nekolika setkanich s nim, nezavisle na tom kde ( klub, privatni akce ).. si radeji tohoto imbecila nevsimam a obejdu ho, pokud je to mozne. Kdykoliv potom slysim ze by se on mel ve spolecnosti obevit, radeji si vyberu pro tu chvili lidi, kteri nejdou na misto kde je on. Ac jsem mel jeho dj sety rad a na shake jsem casto chodil, dnes se musim proznat ze bych na jeho party nesel a to z duvodu jeho neprijemne osobnosti. Taky jsem dlouho nechapal, proc Loutka tezko vztrebaval nove prichozi styly na poli tanecni muziky.. jak kuprikladu ze lidi bralo electro a Loutka hral v Radosti happy House. Jen bych rad zde jeste podotkl, ze nikomu neberu nazor a tudiz souhlasim s oponenty. Nejsem proti Loutkovy nijak zaujaty, jen jsem ho mel moznost potkat a od te doby ho tedy vazne nemam rad a to zejmena jako cloveka

28. 05. 2007 | 10:24:33
+0 | -0

Ahoj Miso

Loutku uz zname xx let a myslim si,ze je to super DJ!!Miso jestli neprijedes zaparit do Boru,tak pro nas budes LEGENDA,haha!!
SOUTĚŽTE
SOUVISEJÍCÍ OBSAH
TIPY NA ZAJÍMAVÝ OBSAH
REKLAMA   |   KONTAKT   |   ARCHIV   |   FESTIVALY 2019   |   RSS
ISSN 1801-6340, © Copyright Poslouchej.net 2003-2012
Webdesign a grafika