Iggy Pop & The Stooges v HC Sparta Aréně

Iggy Pop & The Stooges v HC Sparta Aréně

10. 09. 2008  |  Autor: redakce  |  Komentáře (0)
20. září přívítá pražská Arena HC Sparta Praha jednu z největších punkových ikon všech dob - amerického zpěváka Iggyho Popav doprovodu skupiny The Stooges. Předkapelou jim bude domácí kapela Vypsaná fixa.
Iggy Pop bývá zcela právem považován za zakladatele punku. V roce 1968 založil v Detroitu skupinu The Stooges, která spolu s dalšími místními kapelami (v čele s MC 5) představila světu nezvykle syrový styl, který si vysloužil označení "detroitský punk".

iggy pop

Po boku s New York Dolls, Ramones či už zmíněnými MC 5 se Iggy & The Stooges stali hlavní inspirací pro britské punkery - Sex Pistols, Clash a The Strangers počínaje a reprezentanty nové vlny - Joy Division nebo Siouxie & The Banshees (ne)konče. Do hudební historie se velmi výrazně zapsala také Popova spolupráce s Davidem Bowiem, Johnem Calem nebo Glenem Matlockem.

Ačkoliv je Iggy, který vloni oslavil své 60.narozeniny, ve výtečné kondici a svoji kariéru se rozhodně ještě ukončovat nechystá, proslýchá se, že jeho letošní turné po Evropě je se skupinou Stooges zřejmě jeho posledním.

Teď si večírek v režii celoživotního rebela Iggy Popa a jeho kumpánů The Stooges můžete užít i vy! 20.9. na hokejové Spartě v Praze, kde na vás od 19hod čeká vystoupení pardubické Vypsané Fixy, od 20hod koncert české punkové legendy Visacího zámku a po 21. hodině už samotný Iggy Pop & The Stooges.

www.iggypop.com

Dodal: Yopla
INFORMACE K HUDEBNÍ AKCI
Vystupují:
Iggy Pop & The Stooges, Vypsaná fixa, Visací zámek
Další informace
0 KOMENTÁŘŮ
DISKUZE
Jméno: Email:
Titulek:
Text:
Zadejte číslo 144:
NOVÉ SOUTĚŽE
JE ČAS VYRAZIT NA
MP3 DOWNLOAD
TIPY NA ZAJÍMAVÝ OBSAH
REKLAMA   |   KONTAKT   |   ARCHIV   |   FESTIVALY 2019   |   RSS
ISSN 1801-6340, © Copyright Poslouchej.net 2003-2012
Webdesign a grafika