Warren Suicide v Česku představí nové album

Warren Suicide v Česku představí nové album

11. 09. 2008  |  Autor: redakce  |  Komentáře (0)
Projekt Warren Suicide vznikl roku 2003 v Berlíně ještě jako trio. Nackt se spolu s kolegou Fremdkörperem se zrovna snažili dát své kapele nějakou tvář, když vtom Cherie na papír načrtla podivnou postavičku a začala deklamovat: “Ahoj, ahoj, já jsem Warren Suicide.”
Její postavička měla nevelký obličej s mírně pokřivenými obrysy, její tělo bylo útlé a asexuální, ruce a nohy měla jako tyčky od lízátka. Warren se nenápadně usmíval, z jeho úst trčely zuby dravé ryby a jeho pohled byl upřeným pohledem novorozeněte.

Od té doby kapela, její hudba a Warren existovaly vedle sebe a tato kreslená postavička se stala duchovním vůdcem skupiny, samotnou esencí, která tyto hudebníky žene kupředu – Warren Suicide se nachází kdesi mezi nepostihnutelnou fantazií a iluzorním maskotem.

Warren Suicide

Během přípravy prvního alba se zakládající člen Fremdkörper beze stopy ztratil, přesto Warren dodal Cherie a Nacktovi sílu k dokončení této nahrávky. Debut nazvaný “Hello” vyšel v Anglii v dubnu 2006. “Skoro jako by se Fremdkörper proměnil ve Warrena”, tvrdí Nackt, “když si poslechnete naše první album, je to jako byste slyšeli jeho životní příběh.”

Druhou desku “Requiem For A Missing Link” vydal letos prestižní německý label Shitkatapult. Na ploše dvanácti tracků, mezi nimiž najdete i hity jako “Run Run”, “Land Of The Free” a “Home,” na vás čeká nezkalený pop, elektronika, rock, smyčcové aranže, efekty, divoké bicí smyčky i vzájemně se doplňující zpěv Cherie a Nackta. K tomu samozřejmě též ilustrace od Cherie zobrazující vše, co o Warrenovi potřebujete vědět.

Tvorba Warren Suicide už pronikla skoro všude – na soundtrack filmu Wima Wenderse “Land of Plenty,” do výstavních síní, na vlastní koncepční večírky Signal, na divadelní scénu ve Frankfurtu, do her na Playstationu (Gran Turismo, Driver) nebo na MTV (pořady Real world a Making the video). Warren Suicide také remixovali hudbu z pera Placebo, Dub Pistols nebo Die Happy a na turné se objevili po boku B52’s.

Naživo Cherie a Nackt vystupují za pomoci dalších muzikantů, často přizvaných jen pro konkrétní večer. Warren Suicide jsou nepředvídatelní, kdo a ví, co z jejich temné dekadentní síly vzejde 25.listopadu v bratislavském Subklubu, 26. listopadu na brněnské Flédě a o den později v Praze v Abatonu.

Na pražský koncert jsou vstupenky k dispozici za 300,- Kč + poplatky v sítích Ticketpro, Ticketstream a Ticketportal, na místě pak za 400,- Kč.

www.warrensuicide.com

Dodal: Michal Rejzek, D Smack U
0 KOMENTÁŘŮ
DISKUZE
Jméno: Email:
Titulek:
Text:
Zadejte číslo 144:
NOVÉ SOUTĚŽE
JE ČAS VYRAZIT NA
MP3 DOWNLOAD
Mastermix #620 (Mixcloud.com)
14. 08. 2019 (123 MB)
TIPY NA ZAJÍMAVÝ OBSAH
REKLAMA   |   KONTAKT   |   ARCHIV   |   FESTIVALY 2019   |   RSS
ISSN 1801-6340, © Copyright Poslouchej.net 2003-2012
Webdesign a grafika