Zoomujeme na Sébastiena Légera

Zoomujeme na Sébastiena Légera

24. 11. 2008  |  Autor: redakce  |  Komentáře (0)
Sébastien Léger je jednou z nejvýraznějších osobností současné elektronické hudební scény, výjimečně nadaný producent, který se svou tvorbou operuje daleko za hranicí klišé francouzského filtrovaného houseu a techna. Přečtěte si, proč právě on má právo být u návratu Citadely.
Headliner Citadely Flashback, francouzská osobnost Sebastien Léger, přiletí podle svých vlastních slov naplno rozjet a dokončit to, co tak skvěle začal na festivalu Creamfields Central Europe v Břeclavi a co musel kvůli ďábelskému počasí přerušit. Konečně si tedy budeme moci naplno vychutnat show v režii skvělého DJe, producenta a remixéra ikon jako jsou Duran Duran, Armand van Helden, Groove Armada, Kylie Minoque či Justin Timberlake. Léger je jednou ze současných předních postav světové klubové scény a jeho zvuk je synonymem skvělé vkusné zábavy po francouzsku. Jeho styl se nedá přesně zaškatulkovat z jediného důvodu: Léger sám určuje styl ostatním DJs. Vydává mimo jiné na vlastním labelu Mistakes Music a z poslední doby můžete znát například jeho tech-house verzi nadčasového hitu Jaguar.

Sebastien Léger

Minulost
Jako syn profesionálních hudebníků navštěvoval Sébastien od svých pěti let hudební akademii, kde se deset let věnoval hudební teorii a technice hry na klavír a bubny. Již brzy na to však objevuje vinylshopy, které začíná pravidelně navštěvovat a uchvácen tvorbou tehdejších hvězd jako Ian Pooley, Daft Punk či Sneak se noří do zcela jiného světa. Zároveň se staví za gramofony a protože je talentovaný bubeník, není pro něj vůbec těžké osvojit si první DJské dovednosti.

Hudební produkce a labely

V roce 1998 začíná Léger s produkováním vlastní houseové muziky, dá se říci také techna, kde používá z bubenické branže známé synkopy a hojně také čerpá z funky music. Ve stejném roce vychází jeho první EP pod pseudonymem Deaf’n’Dumb Crew. Po následující léta vychází Sébastienovi více než 30 nahrávek na mnoha mezinárodních labelech. Buduje tak svou celosvětovou slávu a zároveň se významným způsobem podílí na vývoji hudební scény. Při práci pro francouzský label Black Jack dostal Sébastien šanci potkat se s velkým počtem prestižních umělců scény, kterou označujeme jako Chicago house. Naučil se od nich mnohé, ale jeho cílem je stále inovovat, nikoli imitovat :). Jako vždy ve své kariéře, ani tentokrát neuhýbá ze své cesty, na které nepřestává posunovat zažité hranice soudobé muziky stále dopředu.

Léger společně s kolegou Jimmy van de Velde zakládá v roce 1999 house a tech-house labely Cyclik, Subkroniq a později BITS music, který představuje tvorbu situovanou více do elektra. V tomtéž roce také spatřilo světlo světa Légerovo první album Atomic Pop, na kterém mimo jiné spolupracoval s hvězdným Juniorem Sanchezem. Současně s budováním mezinárodní kariéry DJe se Sébastien stává jedním ze světově nejvyhledávanějších remixérů a vytváří nové verze hitů od Armanda van Heldena, Kevina Saundersona, Jakatta feat. Seal nebo Paula Johnsona. Z velkého množství labelů, které distribuují jeho verze, jmenujme Defected či Intec.

Neustálý vývoj Légerovy produkční činnosti, široká paleta barev a podstylů house music v jeho hudbě, stavba a aranže electro a funky rytmů, to všechno jsou ingredience, které pomáhají upevnit jeho přední pozici při doslovné přestavbě současné elektronické muziky. Jako výsledek toho všeho lze releasy Sébastiena Légera najít na slavných světových značkách jako jsou Intec Carla Coxe, hvězdný Defected, na labelu Ovum Joshe Winka a mnoha dalších.

Současné a budoucí projekty
Po úspěšném vydobytí respektu v Německu, Velké Británii, Japonsku, Spojených státech či v Nizozemsku je Sébastien Léger stále ještě na počátku dobývání světa elektronické hudby, protože svému publiku dává nyní jedinečnou šanci ponořit se do pečlivě nachystané elektro lázně. Svou tvorbu nyní prezentuje především na labelu Mistakes Music a ochutnat dal již i českému publiku. Naposledy se do podvědomí domácích kluberů zapsal na open-air festivalu Creamfields Central Europe na letišti u Břeclavi, kde svým setem rozdmýchal atmosféru téměř do bodu varu, avšak k úspěšnému vrcholu setu ho bohužel nepustilo počasí. Mohutné poryvy větru zavinily pád odposlechů přímo na DJe zabraného do svého setu. Z ošklivě vypadající situace naštěstí Léger vyvázl bez vážnějších zranění a dokonce na Česko nezanevřel, protože se k nám vrací jako headliner lednové Citadely se vzkazem: „Těšte se, že dokončím, co jsem začal!“

Dodal: Dalin Vajčner, Citadela, s.r.o.
INFORMACE K HUDEBNÍ AKCI

CITADELA

Pátek 23. 1. 2009
Vstup: Předprodej 449, na místě 549 Kč
Vystupují:
Sebastien Leger, Karrote, Richard Durand, Johan Gielen, Michal Poliak, Orbith, Click Joe, Toky vs. Boss, Breeth, Mayla, Grinning, Luho a cara
Další informace
0 KOMENTÁŘŮ
DISKUZE
Jméno: Email:
Titulek:
Text:
Zadejte číslo 144:
SOUVISEJÍCÍ OBSAH
TIPY NA ZAJÍMAVÝ OBSAH
REKLAMA   |   KONTAKT   |   ARCHIV   |   FESTIVALY 2019   |   RSS
ISSN 1801-6340, © Copyright Poslouchej.net 2003-2012
Webdesign a grafika