Väthova kompilace Sound Of The Ninth Season

Väthova kompilace Sound Of The Ninth Season

02. 03. 2009  |  Autor: redakce  |  Komentáře (0)
V půli loňského listopadu spatřila světlo světa 2CD-čková kompilace „Sound Of The Ninth Season“ pod hlavičkou Cocoon Recordings a v distribuci Intergroove. Jejím autorem není nikdo jiný, než Sven Väth – jeden z nejoriginálnějších a nejžádanějších DJs všech dob, majitel impéria Cocoon – labelu, bookingové agentury a klubu ve Frankfurtu.
V návaznosti na vydání kompilace vyhlásil celosvětové turné, které zahájil koncem ledna v Singapuru a v rámci kterého vystoupí 10.4. také v pražském klubu Mecca. Čtyřměsíční turné zakončí 30.5.2009 na rakouském festivalu Urban Art Forms.

Svenova kompilace „Sound Of The Ninth Season“ je hudební výlet rokem 2008, během kterého se ponoříte do vzpomínek na to, jaký byl. Při poslechu známých melodií se vám myšlenky rozutečou do uplynulého roku a vy si znovu přehráváte určitý okamžik, pocit nebo cokoli, co se vám vrylo do paměti. Na kompilaci Sven Väth nejen zrekapituloval klubovou hudbu roku 2008, zároveň do mixu vtisknul jakési osobní hudební poselství, co je pro něho důležité.

Dva sety jednoho autora, přitom tak rozdílné. První CD „Disco“ je techno smrsť, která sbírá nejenergičtější okamžiky 2008. Hudební pouť otvírá skladba od Mathew Jonsona „Symphony For The Apocalypse“, pokračuje k tribal tracku od Ahmeta Sismana k enigmatickému „Subtellite“ od Timo Maase. Jedním z nejpřekvapivějších tracků na CD je „Mismoplastico“ od Virtualmismo mísící zvuk varhan a sirén.

Přestože během roku 2008 se objevilo pár velkých hitů, nebyly to však hymny, které zazní v každém setu. Spíše šlo o jemné deephouseové groovy prozkoumávající krajiny elektronických zvuků. A právě z těchto je vystavěný druhý set – CD nazvané „Invaders“. Anthony Collins nás nese ke vzdáleným hlasům, skladba od Kollektiv Turmstrasse zní místy trochu jako sakrální hudba. SIS svádí posluchače sugestivními minimalovými groovy. S tracky od Sven Tasnadi, Pigon a Microworld se set ubírá k současnému Detroit technu. Na závěr nás Prins Thomas bere zpátky tam, kde všechno před 2,5 hodinou začalo.

House a techno jsou základy Väthovy hudební filozofie. Křehký rozdíl mezi těmito dvěma základními směry klubové hudby je stále motorem jeho setů. Svenova celoživotní cesta elektronickou hudbou pokračuje a přináší nám spoustu vzrušení, empatie, šílenství a krásy.

Tracklisting CD 1 - Disco
1. Mathew Jonson - Symphony For The Apocalypse
2. Styro 2000 - Liver Donor (Bang Goes Remix)
3. Sasha - The Mongoose
4. Ahmet Sisman - Buiya
5. Timo Maas - Subtellite
6. Alex Flatner - Perfect Circles
7. Radio Slave - Grindhouse (Dubfire Terror Planet Remix)
8. Virtualmismo - Mismoplastico
9. Smith & Selway - Total Departure (Cirez D Remix)
10. Väth vs Flügel - Trashbindance

Tracklisting CD 2 - Invaders
1. Anthony Collins - Reeves
2. Kollektiv Turmstrasse - Herz Aus Holz Mix
3. SIS - Orgsa
4. Johnny D - Orbitalife
5. Quenum - Vault Element
6. Reboot - Vandong
7. Sven Tasnadi - Waiting For You Again
8. Pigon - Promises
9. Microworld - This Is My Friend (Disco Version)
10. Robert Babicz - Dark Flower (Joris Voorn Magnolia Mix)
11. Luke Solomon - Spirits (Prins Thomas Disko-tek Miks)

Než nám toto všechno přiveze v pátek 10.4.09 do Prahy, podívejte se na rozhovor se Svenem zde:Dodal: Katka Červinková, Mersey Agency
INFORMACE K HUDEBNÍ AKCI

ACAPULCO - COCOON EDITION

Pátek 10. 4. 2009
Vstup: 490,- Kč do 30.3., 590,- Kč do 10.4., 700,- na místě
Vystupují:
Sven Väth, Lucca, Philipp Straub, Mekki Martin, Orbith, Louis Elio, Marthen, Dan Cooleyalší
Další informace
0 KOMENTÁŘŮ
DISKUZE
Jméno: Email:
Titulek:
Text:
Zadejte číslo 144:
SOUTĚŽTE
Sven Vath in Mecca
1x 2 volný vstup
SOUVISEJÍCÍ OBSAH
TIPY NA ZAJÍMAVÝ OBSAH
REKLAMA   |   KONTAKT   |   ARCHIV   |   FESTIVALY 2019   |   RSS
ISSN 1801-6340, © Copyright Poslouchej.net 2003-2012
Webdesign a grafika