Co přinese červnová Itch My Hahaha

Co přinese červnová Itch My Hahaha

25. 05. 2009  |  Autor: redakce  |  Komentáře (0)
Je neoddiskutovatelné, že kurdský Němec Namosh se za svou několikaletou kariéru stal miláčkem publika, kolegů z branže i kritiků. Chodí ven s Angie Reed ze Stereo Total, udělal remix pro Soulwax a Björk prohlásila jeho skladbu Cold Cream její nejoblíbenější za rok 2005.
Vše to začalo v roce 1999, kdy se jako čerstvý dospělák přestěhoval z Turecka do Mekky současné kultury a nejhravějšího hřiště všech hipsterů – Berlína. První E-LP mu vyšlo o pět let později, první dlouhohrající LP Moccatongue pak v roce 2006, kdy byl již stálým umělcem labelu Bungalow. Objevil se na množství kompilací na labelech jako Chicks On Speed Rec., K7! či Pale music. A čtyři dny po Itch My Hahaha veřejně pokřtí svůj nový počin Keep It For (ECG Rec.)! Svou hudbu on sám popisuje jako "organic-electronic with Singsang, Liebesrap, Jazzgrunge, Hardcore-a-cappella“ a jeho vydavatel jako "Prince potkává Iggyho Popa, ale Fad Gadget potkává Suicide". Že vůbec nevíte, o co jde? Přijďte se mrknout na Flédu, už jen proto, že přes všechna popsaná fakta stojí alespoň 60% Namoshova úspěchu na živých show. A vemte si s sebou polštářek na čelist, aby to nebolelo, až vám spadne až k zemi.

Sekundovat mu bude Chicagská formace Mahjongg. Milovníci společenských her možná ví, že tenhle jazykolam znamená starou asijskou hru, kterou si krátili dlouhé chvíle čínští císaři. Nicméně tato kapela se rozhodla krátit čas hudební produkcí, když vznikla roku 2001 v Kolumbii. O tři roky později následovala svou hvězdu do Chicaga, výsledkem čehož jim o rok později vyšlo EP Machinegong. V roce 2005 vydali album Raydoncong spojené s intenzivním turné a zatím poslední deska Kontpab vyšla loni u labelu K Records. Jejich hudba využívá zpěv, kytaru, perkuse, klávesy a obligátní elektroniku hravým, sofistikovaným způsobem, s vtipem a bez okolků propojuje jak rock, elektronickou hudbu a například i afrobeat.

Dál se na Flédě připomene oblíbená brněnská čtyřka To žluté, co máte na kalhotkách, vystoupivších již mnohokrát samostatně i v rámci různých festivalů (Multiplace, Hradhouse). Jsou to Robin, Kočičí princ, Matěj a Ryba hrající v maskách a parukách na počítač, bicí, klávesy. Na hodně kláves. Anebo jen tak sedící v křesle a rapující o psích gangsterech. Anebo taky něco úplně jiného. Přijďte si sáhnout na blesky v kosočtvercích!

Se svým DJ setem se představí dva muži stojící za kultovní pražskou akcí Bohemian Like You – promotér Sperm festivalu Michal Brenner alias EFHA a fotograf Radek Brousil aneb Call Me Radeq, Radeq Brousil. Těšte se na vytříbené hudební lahůdky i kvalitní hity.

Ty Vám jako vždy naservírují na cédéčkách i rezidenti Itch My Hahaha, Greatest Hits Collective. Tyhle chuťovky se jedí rukama ještě horké!


NAMOSH (Egg rec / DE)
www.myspace.com/namosh
www.namosh.de

MAHJONGG (K rec / USA)
www.myspace.com/machinegong
www.last.fm/music/Mahjongg

TO ŽLUTÉ CO MÁTE NA KALHOTKÁCH
www.myspace.com/kalhotky

EFHA & CALL ME RADEQ, RADEQ BROUSIL
www.myspace.com/bohemianlikeyounight

G.H.C. (UK)
www.myspace.com/greatesthitscollective

Dodal: Zuzana Friday Prikrylova, Level B Production
INFORMACE K HUDEBNÍ AKCI

ITCH MY HA HA HA

Sobota 20. 6. 2009
Vstup: 140/180 Kč
Vystupují:
Namosh (De), Mahjongg (Usa), To žluté co máte na kalhotkách (Cz), Efha & Call me radeq, Radeq Brousil, GHC (Uk)
Další informace
0 KOMENTÁŘŮ
DISKUZE
Jméno: Email:
Titulek:
Text:
Zadejte číslo 144:
SOUVISEJÍCÍ OBSAH
TIPY NA ZAJÍMAVÝ OBSAH
REKLAMA   |   KONTAKT   |   ARCHIV   |   FESTIVALY 2019   |   RSS
ISSN 1801-6340, © Copyright Poslouchej.net 2003-2012
Webdesign a grafika