FAQ    Hledat    Seznam uživatelů    Uživatelské skupiny
Registrace     Přihlášení Soukromé zprávy


 XMAG 100 a co potom? « Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma » 
choze
čt červen 05, 2008 10:33 pm
Proč už Xmag nekupuju?
První číslo jsem si koupil cca. před šesti lety, kdy jsem teprve taneční muziku objevoval. Našel jsem tam první informace co je techno, co znamená být DJ a tak podobně, za což jsem Xmagu vděčný, byl mi dobrým průvodce. Jenže postupem času jsem se začal el. hudbu zajímat hlouběji, začal jsem hrát jako DJ a už jsem v něm přestal nacházet informace, které mě zajímají. Musel jsem je hledat jinde, na internetu. Příloha CD s DJ mixem se mi zdá v dnešní době internetu plného setů trochu zbytečná a DVD mě zaujalo jen párkrát. Toť odpověď na otázku, proč už Xmag nekupuji.

Co dál? Jak se říká král je mrtev, ať žije král. Co tím myslím? Asi by to chtělo úplně novou koncepci...
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
čolek
čt červen 05, 2008 9:29 pm
odjezd či návrat ?
Já to vidím takto. Mám doma všechna čísla, co do dnešního dne vyšla. Za několik dlouhých let to bude dobrá listovačka na celý týden.
V čem byl Xmag kvalitnější ? Dle mého v tom, že si ho člověk více vážil, ať už vypadal, jak vypadal. V devadesátých letech to bylo pomalu jediné, kde se o hudbě kterou jsme měli a máme rádi něco dozvěděli. Vždyť vzpomínám na dopisy čtenářů, kde každou chvíli někdo psal, jak se těšil na den kdy nové číslo vyjde. Já byl úplně stejný i když to mžikově polevilo, ale to kouzlo koupě a následného průzkumu stránek je tu stále.
A útlum nastal. Chci se něco dočíst o tom či onom, jdu na net a mám přehršel informací a nějaký časopis si koupím jen tak ze zvyku. Že kvůli cd nebo dvd co u něj vyjdou ? Také už pomalu ne. Vše co v dnešní době chceš, za pár minut stáhneš ze sítě. Ale pozor, tyto poslední věty neberte 100% jako mé osobní !!!!!!! Pravda, hudbu také nějakým způsobem stahuji, neboť jsou to někdy věci,co jentak neseženu, na netu jsem také, ale určitě ne ve velké míře. Do starších čísel Tripů, Tripmagů, Xmagů se dívám docela často, neboť je hezky znát, jak byl tento časopis jako na vlnách. Jednou nahoře, potom dole a už zase tak a tak. Grafika jednotlivých čísel, obsah, počet kvalitních neli unikátních fotek a to nemluvím o té hromadě CDček. Najde se tam přehršel kvalitní hudby od autorů co už třeba dávno nejsou ani v kruhu taneční hudby. Dost vzpomínek.
A co Xmag numero 100 ? Já se na něj těším. Rád si koupím všechna 3 cd a budu rekapitulovat i s autory. Je pravda, že poslední dobou termín vycházení není vůbec pravidelný a právě proto se bojím jestli toto číslo nebude poslední. Poslední pro nás pamětníky, co chodili do Sluníčka, Alfy, ranné Roxy atd. Slzu setřu, ale jestli bude vycházet něco nového podle chtíče dnešních poddvacetníků, do toho už nepůjdu. Já si s nima nebudu rozumět formou čtení následovníka Xmagu. ( Za toto mě mladíci nebijte ). Vždycky něco začíná proto, aby to někdy mohlo skončit. Ale také je tu to, že neházejme flintu do žita a nechejme se překvapit. Třeba na nás kluci něco příjemného chystají.
Toť můj celistvý názor.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
click joe
čt červen 05, 2008 5:42 pm
Marden
Popravdě Ti vůbec nerozumím. Starý XMAG je pro mě drogová poradna, anketa z akce, pět z internetu opsaných profilů a nestrukturované recenze. Což vše dohromady mě nenaplňovalo ani kousek. Tak buď třeba víc konkrétnější prosím
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Marden
čt červen 05, 2008 5:19 pm
To Click Joe:
Byl kvalitnější v tom, že se soustředil na pár věcí a dělal je dobře... Nynější rozmanitost mu moc nesvědčí a některý info chodili hodně se zpožděním a to už taky nikoho nezajímalo
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
ozzby
čt červen 05, 2008 3:21 pm
lidi hold prestalo bavit platit si informace, kdyz je maji na netu cerstve a gratis.. a ze jsou ty onlineovy infošky povrchni? alespon se pro drtivou vetsinu lepe vtrebavaji, zejo... jinak taky myslim, ze je skoda casopis nemit, ale to se dostavame k dalsi rovnici .-)
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
click joe
čt červen 05, 2008 3:11 pm
ja myslim, ze na to jako redakce mame, delat kvalitni clanky. osobne mam spoustu napadu na temata na letnich festivalech a bylo by pro me cti, aby se ocitla na papire. otazkou uz je jen to, jestli je stale dost lidi, kteri hledaji a nejdou jen po povrchnich tematech. coz se mi tak nejak procitanim diskuzi potvrzuje... ja nikomu neberu nazor, muj je takovy, ze nechapu, jak nekdo muze tvrdit, ze byl driv XMAG kvalitnejsi. kdyz uz, tak v cem prosim?
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
click joe
čt červen 05, 2008 2:56 pm
mne je to jasny, neboj Smile
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
ozzby
čt červen 05, 2008 2:55 pm
click
jenze.. kolik je takovych jako jsi ty joe??.... netusim kolik se toho tiskne, ale jednoducha rovnice je cim mene, tim draze Sad
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
click joe
čt červen 05, 2008 2:52 pm
no jsem zvedavy, jak dal. vy si vazne umite predstavit, ze casopis nebude? asi jsem uz trosku old school, ale porad pro me ma smysl, hrani hudby z vinylu tak jako cteni hudebnich casopisu. tak se nechame prekvapit, kazdopadne tistenemu mediu stale fandim Smile
:-)
čt červen 05, 2008 2:15 pm
ja bych tou stovkou uplne zcela zakoncil tuhle posledni dobou mizernou etapu,, dal si pres leto oraz a zacal od zakladu uplne znova.. je treba se na to podivat uplne z jineho uhlu.. treba uz xmag nemusi byt casopis jako takovy, ale neco zcela noveho, hodne pro prazske podhoubi, at uz chodis na pivko do crossu, nebo si snupnout do sazka areny...
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Marden
čt červen 05, 2008 2:09 pm
Přesně tak
Je to o kompromisu, na kterej oni nechtějí zatim přistoupit jedou si vlastní cestu a neberou na zřetel ohlasy a názory party people a hlavně těch pravej cluberů co se o to víc zajímají. Elektronická podoba časáku je jedinou možností do budoucna. Ale to už jsem napsal na foru k článku na hl. stránce. Wink
honza1
čt červen 05, 2008 1:49 pm
nerika se to jednoduse, ale kde jsou ty doby, kdy lide kupovali casak po tisicich a tenhle casak mel fakt silnou pozici na scene Sad
Kluci,, jste dobri! mate mnoho zkusenosti, ale posledni dobou mam pocit, ze jste se strasne zasekli na tom, jak jste nad veci, ze jste z xmagu, ktery byval pro partypeople, zacali delat casak pro sebe a par dalsich intelektualu. jasne, neberu vam to, ale trochu tady postradam nejaky kompromis mezi tim co byste si prali a tim, cemu se rika komercni uspech.

Co poradit, aby tenhle prispevek nebyl bezpredmetnej.. mozna je na case vyprdnout se pokouset se prodavat tenhle casak a inspirovat se tak trochu z electronic beats casaku, vydavat treba jen kvartalne a davat casaky zdarma jen na vybranych mistech.. nerikejte mi, ze tahle doba u nas jeste nenastala a ze by se to inzerentum nelibilo, kdyz byste z toho udelali luxusni zalezitost..

a bacha na reklamy promoteru.. je to fakt hodne snizujici, kdyz si clovek koupi casak hned jak je na stanku a vidi tam reklamy na akce, ktere uz probehli...
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
XMAG
čt červen 05, 2008 1:21 pm
XMAG 100 a co potom?
XMAG má za sebou 100 čísel. Co by mělo následovat?
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Zaslat odpověď Jdi na stránku Předchozí  1, 2 Strana 2 z 2


Modified DAJ Glass (1.0.8) template by Dustin Baccetti, Powered by phpBB ďż˝ 2001, 2005 phpBB Group, Český překlad phpBB Czech - www.phpbbcz.com

ISSN 1801-6340, © Copyright Poslouchej.net 2003-2012
Webdesign a grafika Jiří Kir | www.kir.cz