FAQ    Hledat    Seznam uživatelů    Uživatelské skupiny
Registrace     Přihlášení Soukromé zprávy


 TRANCE a příbuzné styly « Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma » 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Roxy
st září 17, 2008 9:17 pm
2nd Anniversary - ENTRANCE
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Sonja
st březen 26, 2008 9:32 am
YannD: perfektne jsi to vystihnul, kez by vsichni lidi meli takovej nazor - libi / nelibi a je to. Ty psy trancovy party venku musely bejt uzasny Twisted Evil !
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Obcese
pá březen 21, 2008 4:25 pm
YannD
a High Contrast dneska? Půjdeš i když jsem ti vyfoukla akre? Embarassed
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
YannD
pá březen 21, 2008 4:16 pm
Tak já nevím...
tak jsem poprvý zavítal do této diskuze a nedá mi to se nepřipojit. Předně musím říct, že nemusím škatulkování typu Trance ne, techno ano apod. To je myslím přežitek, páč hudební produkce je tolik, že téměř v každém stylu je možný si najít něco co se nám zalíbí. Je otázkou zda je to dobře či ne. Každopádně já to mám asi tak - stáhnul jsem si docela dost tranceovejch setů a 90% mi nic moc neřeklo... problém je ale s těmi zbývajícími 10% ty se mi totiž líbily. A teď babo raď - mám se tvářit, že trance jako ne? Fuck of - a tak je to skoro se vším - viz. třeba minimal - samá kritika všude a s těmi sety to bylo naopak - 90% se mi líbilo. Jinými slovy nechtěl bych sám sebe omezovat na jeden dva styly. Možná je to divný, ale nemám problém jít v pátek na drumíky a v sobotu na trance a v neděli na punkovej koncert - neříkejme ano-ne nýbrž líbí-nelíbí a je to:-) A ještě poznámka k PSY - k trancu asi neoddělitelně patří, ale i tak mi to moc nesedí, páč trance vykazuje určitý rysy komerce (někdy více někdy méně), kdežto psytrance má (díky bohu) zatím stále nádech undergroundu. Nikdy nezapomanu na psytrancový festy u Vendryně uprostřed lesa - dekorace v kombinaci s přírodní scenérií byly dokonale magický a proti tomuhle stojí naleštěný halovky s tunama světel a jedinci co se skrývají za vnější symboly (rozuměj šampóni:-) v ostrém kontrastu... Uff-jsem se nějak rozepsal.
Upozornění na závěr - jedinci odlišného názoru se zdrží zbytečných komentářůSmile
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Sonja
út březen 11, 2008 10:07 am
ja mam od I.M. to nejnovejsi Vicious Delicious a je fakt ze je tam tech kytar obcas mozna az moc,ale stale se mi to moc libi, ma to grady, ty jejich najezdy,vyborny melodie, kez by nekdy prijeli taky k nam...! na PSY sem live jeste neparila, ale musi to bejt neco, kdyz si predstavim I.M. LIVE! Twisted Evil
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
dance-girl
ne březen 09, 2008 9:52 pm
Sonja
Jj, psýčko je boží... i když mi teda přijde, že Infected Mushroom poslední dobou rockovatěj Very Happy

Jinak včerejší Vortex v Roxy... luxus... Smile Úžasný psycho až hororový dekorace, Nem a Andromeda skvělý sety (ale bohužel bez tracklistu, pamatuju akorát na nějakej remix Oxygene od Jarra) a celkově se na to moc dobře paří Smile
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Sonja
ne březen 09, 2008 8:40 pm
tak to mne se libi psy-trance,predevsim infected mushroom Wink
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
dance-girl
út únor 05, 2008 5:59 pm
proč mam ráda trance
ufff.. záludná otázka, trochu ve stylu "proč má někdo radši blondýny a jinej brunety", zkrátka vkus a preference se někdy vysvětlujou docela složitě...
no ale můžu se o to nějak pokusit...
je to hudba založená převážně na melodiích a zajímavý basový lince, takže to spojuje jak požadavky na tanec, tak na poslech
vybraný tracky obsahujou spoustu emocí, navozujou určitou atmosféru, a já osobně mam třeba pár oblíbenejch songů, který mam spojenou s určitou party, určitym zážitkem, a tyhle songy u mě vždycky způsoběj nějaký citový pohnutky
líbí se mi celkově skladba většiny trancovejch songů - nájezd, gradace, útlum... nejdřív začíná jen basová linka, poté se na ní nabalujou kousky melodie, pak další a další, dosáhne to vrcholu, a pak se zase jednotlivý složky postupně odebíraj... (samozřejmě to tak nefunguje vždycky)
hodně často ve mě trance vzbuzuje fakt tranz (ideálnim případem byl Lawrence na polskejch Creamech, kdy jsem najednou jen pod vlivem jeho hudby začala vyvádět neuvěřitelný šílenosti), to je myslim zejména u psytrancu daleko znatelnější než u obyč trancu.. jinak stejný to bylo i na Pattersonovi na E-Motion, kterej hrál i songy, který se mi nelíběj, ale do toho setu sedly a atmosféra byla taková, že se nedalo nepařit...
no a pak je to samozřejmě taky nostalgie, protože už to poslouchám delší dobu (cca 4 roky), přirostlo mi to k srdci, a ačkoli se mi líběj i další jiný styly, tak trance vždycky bude to, k čemu se vrátim.. a když mam pocit, že současná produkce stojí za h****, tak si pustim starší věci a je to
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Obcese
út únor 05, 2008 5:40 pm
ne, ale když mi chce někdo zkomolit jméno říká mi Markéto ale na to se v...r
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
deivis
út únor 05, 2008 5:31 pm
Obcese - Markéto?
My se známe? Confused
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Obcese
út únor 05, 2008 5:30 pm
deivis
V pohodě, hlavně mi neříkej Markéto Smile

To se právě nedá vůbec srovnávat, probůh.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
deivis
út únor 05, 2008 5:21 pm
Obcese - sry za zkomoleni nicku..
Kazdopadne co na tom vidime? Asi to co ty na nujazzu.. Arrow
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Obcese
út únor 05, 2008 5:20 pm
deivis
tak já si to obhájím úplně v klidu Cool
Ale tohle je diskuze o tranceu tak tu s chválou nujazzu nebudu smrdět
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
deivis
út únor 05, 2008 5:16 pm
Obcess - a proc mas rady to co poslouchas ty?
Jejda to fakt byla hodne spatne polozena otazka Smile
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Obcese
út únor 05, 2008 4:42 pm
no jasně ale..
Tak já se zeptám jinak: proč máš ráda trance? Ráda bych tu scéna aspoň trochu pochopila, tak budu vděčná za odpověď.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
dance-girl
út únor 05, 2008 2:03 pm
obcese
No samozřejmě to nebylo myšleno tak, že bych při tom trpěla, ale nemam potřebu si to pouštět znova ani na to pařit.. Smile
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Obcese
út únor 05, 2008 1:46 pm
dance girl
Tak já fanda dubstepu nejsem Smile i když nikdy jsem ho ještě neslyšela na pořádným aparátu v klubu, třeba bych změnila názor Idea

"Snažila poslouchat" to zní tak trpitelsky
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
dance-girl
út únor 05, 2008 1:21 pm
obcese
v poho Smile já se teď zase snažila poslouchat jeden dubstepovej set a taky mě to nějak nenadchlo...
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Obcese
út únor 05, 2008 1:17 pm
dance girl
Uh tak jsem doufala ze svym vyberem u me trance aspon trochu rehabilitujes. Ne ne, je to kyc k posrani Smile43
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Jervin
út únor 05, 2008 1:11 pm
:))
"řasenkáři" jsou to ... Laughing

pzn. převzato z Acidova trance naučného slovníku
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
deivis
út únor 05, 2008 1:05 pm
upliiiift!!
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
dance-girl
po únor 04, 2008 8:42 pm
styly
Tak samozřejmě odnoží je spousta... zkusim nadhodit několik skladeb ke každýmu... snad to tu moc nezaspamuju a půjde to nějak rychle načíst Very Happy

uplifting trance
Veracocha - Carte Blanche

Link


techtrance
Nenes & Pascal Feliz - Platinum

Link


hardtrance
Jesselyn - Contact

Link


psytrance
Astral Projection - Mahadeva

Link


trance s ženskym vokálkem
Hiver & Hammer feat. Javah - 5 Million Miles

Link


ty ostatní styly nejsou přímo trance, ale maj s nim něco společnýho a nevim, kde jinde by se o nich mělo diskutovat než právě tady... Smile

hi-nrg trance
Phil York & Technikal - The Anthem

Link


hardhouse - hodně blízkej předchozímu hi-nrg trancu
Lisa Lashes - Always Faithful

Link


hardstyle
Showtek - Fuck The System

Link


hardcore
Angerfist - Dance With The Wolves

Link


speedcore - něco jako hardcore, ale má to zhruba od 240 BPM klidně až do 1000 BPM
Gabba Front Berlin - Lacrima Mosa Est

Link
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Vallynka
po únor 04, 2008 4:09 pm
Vubec bych nerekla ze je tolik styliku tranciku ale budiz.Me se libi hodne zensky vokalek z toho mi naskakuje pak husina po celym tele:
Jinak se chystam na Trance energy do Holandska tak si myslim ze tam se poradne na tranciku vyradim.A ted poslednii dobou posloucham hodne Leona Boliera..Ma kvalitni setiky tze prozatim je muj nejoblibenejsi dj... Arrow
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
dance-girl
pá únor 01, 2008 7:45 pm
2 acid
a jo, máš pravdu s těma řasenkama Smile Very Happy (ale radši jsem se ještě musela ujistit na googlu)
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
acid
pá únor 01, 2008 6:29 pm
2 dg
noo, myslim ze ani moc ne Smile co takhle rasenky? vzdyt si zenska, ne? to musis znat Laughing
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
dance-girl
pá únor 01, 2008 6:14 pm
2 acid
hehe, a nepleteš si to s face-liftingem? Very Happy
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
acid
pá únor 01, 2008 6:05 pm
uplifting
ja vzdycky myslel, ze tohle slovo patri spis ke kosmetice, ale jak posledni dobou koukam, nemuze chybet v zadnym slovniku spravnyho trancera Laughing
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
dance-girl
pá únor 01, 2008 5:11 pm
TRANCE a příbuzné styly
uplifting, techtrance, hardtrance, psy & goa, vokální ***** (cenzurováno) typu Home, Big Sky, ale i kvalitní produkce od Icone, Six Senses či Willa Hollanda...
dále hi-nrg trance, hard house, hardstyle, hardcore, speedcore... Exclamation Rolling Eyes
zkrátka vše, co má něco společnýho s trancem, byť i jen vzdáleně Very Happy

To bylo jen tak na úvod Smile

Na jaký akce se chystáte, jaká akce je vašim snem, jakýho producenta nebo DJe máte rádi a koho naopak nesnášíte, jaký jsou vaše oblíbený skladby?
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Zaslat odpověď Strana 1 z 1


Modified DAJ Glass (1.0.8) template by Dustin Baccetti, Powered by phpBB ďż˝ 2001, 2005 phpBB Group, Český překlad phpBB Czech - www.phpbbcz.com

ISSN 1801-6340, © Copyright Poslouchej.net 2003-2012
Webdesign a grafika Jiří Kir | www.kir.cz