Hybrid: Vyprávíme příběhy bez ohledu na žánr

Hybrid: Vyprávíme příběhy bez ohledu na žánr

25. 11. 2010  |  Autor: redakce  |  Komentáře (1)
Výborná elektronická skupina Hybrid z Velké Británie, která ve čtvrtek 2. prosince poprvé vystoupí v Česku, slibuje silný hudební zážitek. „Vydáme ze sebe úplně všechno,“ vzkazují domácím fanouškům. V následujícím rozhovoru prozrazují i plány prorazit mezi filmaři. Hybrid přijíždí do Prahy na další vydání party Conference.
Ve čtvrtek vás čeká první živý koncert v Česku. Jak se těšíte, co od vás můžeme čekat?
Ani nevíš, jak se těšíme, hráli jsme u vás hráli jen jako DJs. V Praze jsme nahrávali značnou část naší aktuální desky a velmi jsme si město oblíbili. Rádi bychom všechny ubezpečili, že během koncertu ze sebe vydáme úplně všechno. Koncert v Praze bereme velmi vážně.

Dosud jste byli projekt dvou producentů. Na aktuálním album Disappear Here jste dali prostor i zpěvačce Charlotte James. Jak se "ženský hlas" odrazil na nahrávání desky a jejím zvuku?

Charlotin příspěvek je mnohem větší, než jsme ze začátku plánovali. Podílela se na skládání, psaní textů, mluvila do nahrávání nástrojů. Chtěli jsme se po třech albech posunout dál a díky ní se nám to výborně povedlo, aspoň doufáme (smích). Nicméně myslíme, že plně se naše síla projeví až na další desce.

hybrid

Když člověk poslouchá Disappear Here, má místy pocit, že do přehrávače vložil filmový soundtrack. Ostatně s vaší hudbou se setkáváme ve filmech, počítačových hrách. Co vás víc baví, spolupráce s Holywoodem nebo skládání hudby na party?
Máš pravdu, na poslední desce je mnoho různých žánrů, nedržíme se jedné škatulky, prostě skládáme bez ohledu na to, jestli je to trance, breakbeat nebo něco jiného. Doslova se vyžíváme v živých nástrojích a neuvěřitelně nás baví je spojovat do jednoho řetězce. To je i důvod, proč ti album připomíná filmový soundtrack. Hudba se stejně jako všechno kolem nás neustále vyvíjí a my se snažíme nestát na místě. Kdysi jsme se drželi v mantinelech, kterým se říká taneční hudba, ale strašně nás to omezovalo a přitom jsme toho měli tolik, co říct. Máme opravdu pocit, že teprve na další desce se rozjedeme na plno. Nevykládej si to ale špatně, nevzdáváme se taneční hudby, jen ji chceme vyprávět po svém. Nyní jsme teprve na začátku.

Už jsme se toho dotkli. Vaše hudba zní i ve video hrách. Ujíždíte na nich, máte nějaké oblíbené?
Když jsme makali na první desce, její vydání odsunula práce na Grand Tourismo. To byla poslední hra, kterou jsme také hráli v tom pařícím smyslu slova. Od té doby u nás funguje jakýsi radar, vyhnout se jim. Úplně nám stačí hry, pro které skládáme hudbu. Ale ty nám jejich vývojáři pustí jako film, nemusíme je hrát. Jen Charlotte a nás bubeník Bryn mají pořád nějakou zaplou na iPhonu.Sami jste si stříhali a režírovali video k singlu Break My Soul. Plánujete posunout stopáž vašich snímku třeba až na celovečernímu filmu?
Trochu jo, chtěli bychom příští album přenést do krátkého filmu. Dlouho jsme o tom mluvili, vždycky jsme to chtěli udělat. Mike je děsně šikovný v práci se všemi těmi filmovými software, otevírají se nám tím neskutečné možnosti. Najednou před sebou máme tolik cest. Je nám dlouho jasné, že mezi obrazem a hudbou je silná vazba, je proto přirozené, že to chceme prozkoumat vlastními krátkými filmy.

Loni jste v Praze nahrávali smyčce k vaší aktuální desce. Na předchozí alba jste oslovili ruské nebo americký orchestry. Můžete porovnat, jak se lišila spolupráce mezi těmito tělesy?

Když byli v roce 1999 v Rusku, ještě jsme neuměli využít všechny možnosti velkého symfonického orchestru. O deset let později v Praze, už jsme šli do studia s jasnou představou. Mnohem lépe víme, jak pracují tak velké orchestry a tudíž je výsledek naprosto takový, jak jsme očekávali. Navíc, pražští symfonici byli exceletní.

Jste také proslulí remixy pro Mobyho, Madonnu, Alanis Morissette, Radiohead, REM a mnoho dalších. Pracujete aktuálně na něčem dalším nebo se soustředíte na vlastní produkci?
Nedávno jsme se k tomu zase po dlouhé době vrátili. Ale chtěli bychom zapomenout, jak zábavné je dělat remixy. Je to strašný žrout času.

Autor: Jan Bárta, Metropolis Live


Dodal: Pavel Eichler, Next Level
INFORMACE K HUDEBNÍ AKCI

koncert: HYBRID (ZRUŠENO)

Čtvrtek 2. 12. 2010
Vstup: od 30.9. předprodej na Ticketpro
Vystupují:
Hybrid (UK), Tofu Fighters, Soya Bitches, Kapsak
Další informace
1 KOMENTÁŘ
DISKUZE
Jméno:
Email:
Titulek:
Text:
Zadejte číslo 144:

30. 12. 2010 | 21:50:22
+0 | -0

Hybrid

Chtel bych vedet,kde se hral ten dj set,a jestly do Prahy prijede cely slozeni.Hybrid fakt super,tak dekuju za odpoved.
SOUTĚŽTE
SOUVISEJÍCÍ OBSAH
TIPY NA ZAJÍMAVÝ OBSAH
REKLAMA   |   KONTAKT   |   ARCHIV   |   FESTIVALY 2020   |   RSS
ISSN 1801-6340, © Copyright Poslouchej.net 2003-2012
Webdesign a grafika