Hvězda z Francie Arno Cost na Decadance

Hvězda z Francie Arno Cost na Decadance

30. 05. 2011  |  Autor: redakce  |  Komentáře (0)
Již příští pátek se uskuteční v klubu SaSaZu další pokračování akce Decadance s podtitulem Cabaret, jejímž headlinerem je tentokrát hvězda z Francie Arno Cost. Přinášíme vám jeho profil.
Od svého velkého zjevení v roce 2006 si francouzský DJ a producent Arno Cost rychle vytvořil renomé jednoho z nejslibnějších mladých talentů taneční scény. Díky muzikálnímu cítění pro elektronickou hudbu, disko a house si Arnova produkce a remixy vysloužily pochvalu nejvýznamnějších postav taneční hudby, mimo jiné Peta Tonga, Toma Novyho a Sebastiana Ingrossa.

Arnův talent má kořeny v iniciativě jeho rodičů, kteří ho vedli k hudbě už od dětství. V mládí poslouchal pop music, italo disco a později inovátorský tzv. „French Touch“ v podání například Daft Punk. Od poslechu pak už byl jen krůček k vlastní tvorbě, které se začal věnovat roku 1999.

Fast forward: rok 2006, uzrává první velký plod Arnova snažení, když spolu se dvěma blízkými kamarády, Normanem Dorayem a Pierrem de la Touche, podepisuje smlouvu u Serial Records. Jejich formace The Freshmakers slaví úspěch se singlem „Let U Go“. Hrají ho rádia a hraje ho taky řada význačných DJů, jako například Didier Sinclair, Antoine Clamaran, Hoxton Whores či Muttonheads.

arno cost

V té době také Arno zremixoval track „Under the Fuse of Love“ skupiny Geyster, kterého se okamžitě ujal Pete Tong a který díky němu vystřelil na druhé místo UK Club Charts, kde se několik týdnů držel na předních příčkách. Zbytek roku 2006 strávil Arno s kolegy z The Freshmakers remixováním tracků mimo jiné pro Da Sushimana, Riloda a Serial Crew. Spolu s tím si u labelů Cr2 a Kontor začal budovat i sólovou kariéru.

Arnova popularita dále rostla, když spolu s DJ Ariasem vydal svůj první velký hit, vytříbenou skladbu „Magenta“. Pete Tong a Tom Novy si skladbu doslova zamilovali a remix Dave Spoona se stal v podstatě „tajnou zbraní“ DJů všude na světě. „Magenta“ byla toho roku nejhranější skladbou akce Amsterdam Dance Event.

Další skladbou, kterou Arno vydal pro label Cr2, byla v roce 2007 „Apocalypse“. Směs rozmáchlých tónů a dunivých rytmů house, na které se podílel i Norman Doray, si oblíbili mezi jinými Eric Prydz, Steve Angelo a Sebastien Leger, který tuto skladbu také oblékl do slušivého remixového kabátu. Pokud jde o sílu Arnova partnerství s Dorayem a de la Touchem, není pochyb o tom, že odpověď na Swedish House Mafii se zrodila právě v Paříži. V roce 2007 pak ještě Arno na objednávku zremixoval tracky Laidback Luka, Davida Guetty a také skladbu „Kalle“ od Zoo Brazil.

S rokem 2008 přichází Arnovy smash hity „Souvenir“ a „Golden Walls“ a spolupráce se Švédem Johnem Dahlbackem. Jejich společná tvorba si vysloužila pochvalu mimo jiné Axwella a Steva Angella. Arnova mezinárodní hvězda stále stoupá vzhůru: hraje na Sydney Freedom Dance Festivalu a slavná rozhlasová stanice RADIO FG si u něj objednává mix kompilace CLUB FG, kterou před ním několik let produkoval David Guetta.

V současnosti se Arno připravuje spustit svůj vlastní label ACtive. Arno – sólově i ve Freshmakers – je stále v kurzu a jeho talent nepřestává rozechvívat, překvapovat a uspokojovat DJe, producenty a milovníky house music po celém světě.


Více informací na www.decadance.cz a http://www.facebook.com/decadanceparty


Dodal: Zdeněk Masopust, Decadance
INFORMACE K HUDEBNÍ AKCI

DECADANCE CABARET

Pátek 10. 6. 2011
Vstup: prvních 300 ks 390 Kč + poplatky, dále 450 Kč + poplatky, na místě 590 Kč/ VIP 990/1190 Kč
Vystupují:
Arno Cost (F), Tristan Garner (F), Lucca (CZ) + Tereza Černochová (CZ) vokály, Proud M (CZ), mnoho živých vystoupení připravených speciálně k tématu této edice Live VJ mix – Dílna film
Další informace
0 KOMENTÁŘŮ
DISKUZE
Jméno:
Email:
Titulek:
Text:
Zadejte číslo 144:
SOUVISEJÍCÍ OBSAH
TIPY NA ZAJÍMAVÝ OBSAH
REKLAMA   |   KONTAKT   |   ARCHIV   |   FESTIVALY 2020   |   RSS
ISSN 1801-6340, © Copyright Poslouchej.net 2003-2012
Webdesign a grafika