Yonderboi: Architekt triphopových nálad

Yonderboi: Architekt triphopových nálad

26. 04. 2012  |  Autor: redakce  |  Komentáře (0)
Květnové Euroconnections se ponoří do zádumčivých nálad a hypnotických beatů – Akropolis totiž navštíví budapešťský triphopový kouzelník Yonderboi, patrně nejznámější maďarský hudební export posledních deseti let. Společnost mu budou dělat čeští Narcotic Fields.
László Fogarasi si svoji přezdívku Yonderboi vypůjčil z kultovního kyberpunkového románu Neuromancer Williama Gibsona, jeho nahrávky ale místo do dystopické budoucnosti virtuální reality utíkají spíše do melancholických krajin trip hopu, které jako kdyby existovaly mimo čas. Retro praskání vinylové desky se v nich mísí s hiphopovými beaty a výraznými melodickými nápady.

Yonderboi je mistrem vynalézavých hudebních fúzí, které si citlivě vypůjčují z bohaté studnice hudební historie od meziválečného jazzu až k divnému folku nultých let. V Maďarsku určitě není současný hudebník, který by se mohl pochlubit stejnou zahraniční slávou a doma si ho řádně váží. Za svoji hudbu už posbíral řadu cen od těch výročních hudebních (jeho debut byl vyhlášen nejlepším maďarským albem všech dob) až k Stříbrnému kříži ministerstva kultury - nejvyššímu státnímu vyznamenání za kulturní zásluhy a šíření dobrého jména země.24. května vystoupí v Paláci Akropolis sólo, ale zato s impozantní videoprojekcí. Společnost mu zde bude poslední květnovou sobotu dělat olomoucká skupina Narcotic Fields, kterou před pěti lety založili jako studiový projekt producent Tom Bayer a zpěvačka Tereza Kopecká. Jejich debut Erase z roku 2009 střídá melancholické polohy bristolského trip hopu s kytarovým popem. Současná podoba skupiny je znovu více tanečnější a z původní šestice je dnes už jen kvarteto, které připravuje materiál na nové album.

http://yonderboi.com

Dodal: Eva Kociánová, Palác Akropolis
INFORMACE K HUDEBNÍ AKCI

EUROCONNECTIONS

Čtvrtek 24. 5. 2012
Vstup: 320 Kč / 360 Kč
Vystupují:
YONDERBOI /HU/ + NARCOTIC FIELDS /CZ
Další informace
0 KOMENTÁŘŮ
DISKUZE
Jméno:
Email:
Titulek:
Text:
Zadejte číslo 144:
SOUVISEJÍCÍ OBSAH
TIPY NA ZAJÍMAVÝ OBSAH
REKLAMA   |   KONTAKT   |   ARCHIV   |   FESTIVALY 2020   |   RSS
ISSN 1801-6340, © Copyright Poslouchej.net 2003-2012
Webdesign a grafika