Reggae rytmy Groundation v Praze

Reggae rytmy Groundation v Praze

15. 05. 2013  |  Autor: redakce  |  Komentáře (0)
Letos v srpnu se rozezní melodie roots reggae pražský Lucerna Music Bar! Slavná americká skupina Groundation patří společně s kapelou SOJA k základním pilířům současné zaoceánské roots reggae scény a jejich hudba je ovlivněna každodenním životem stejně jako rastafariánskou spiritualitou.
„Jestli neznáš svoji minulost, nemůžeš znát ani svou budoucnost,“ toto tvrzení plně vystihuje hudbu Groundation. Mezinárodně uznávané uskupení Groundation si zakládá na tom, že silně čerpá z pravých reggae kořenů, a zároveň se stále snaží posunout tento žánr dál. V jejich hudbě se mísí prvky jazzu, funky a transcendentálního dubu. Jejich styl lze také označit za progresivní reggae.Jejich název pochází z výrazu „grounation“, pod kterým se skrývá rastafariánský ceremoniál. Tento ceremoniál je vlastně setkáním rodu, které má za cíl dosáhnout společného souznění skrze pozitivní sílu modlitby a hudby. Podobný rituál probíhá mezi Groundation a fanoušky při živých koncertech!

Devítičlenná kapela Groundation je po celou dobu své patnáctileté kariéry velmi aktivní. Vydali již 7 studiových alb a zorganizovali 14 světových turné. Přesto všechno bude jejich letošní koncert historicky první zastávkou této formace v Praze.

Groundation můžete slyšet již 12. srpna v Lucerna Music Baru! Vstupenky k dostání v síti Ticketpro, na webu Lucerna Music Baru nebo přímo na kamenné pokladně Lucerna Music Baru od 17. května 2013.

FB event

Dodal: Dominika Janigova
INFORMACE K HUDEBNÍ AKCI

GROUNDATION

Pondělí 12. 8. 2013
Vstup: 395 Kč
Vystupují:
Groundation (USA)
Další informace
0 KOMENTÁŘŮ
DISKUZE
Jméno:
Email:
Titulek:
Text:
Zadejte číslo 144:
SOUTĚŽTE
SOUVISEJÍCÍ OBSAH
TIPY NA ZAJÍMAVÝ OBSAH
REKLAMA   |   KONTAKT   |   ARCHIV   |   FESTIVALY 2020   |   RSS
ISSN 1801-6340, © Copyright Poslouchej.net 2003-2012
Webdesign a grafika