Regina Spektor a Only Son v úterý na Pražském hradě

Regina Spektor a Only Son v úterý na Pražském hradě

09. 08. 2013  |  Autor: redakce  |  Komentáře (0)
Na úterním koncertu americké písničkářky a pianistky Reginy Spektor na Terase Jízdárny Pražského hradu se v roli předkapely představí americký hudebník Jack Dishel, který vystupuje pod jménem Only Son. Písničkář Jack Dishel, který žije stejně jako Regina Spektor v New Yorku, byl před svojí sólovou kariérou frontmanem kapely Stipplicon a hlavním kytaristou The Moldy Peaches.
Nedávno vydal album Searchlight, kde jako hosté hrají právě Regina Spektor nebo členové The Strokes a Of Montreal. Pražský koncert, který začíná ve 20 hodin, je v tuto chvíli beznadějně vyprodaný.
 

Regina Spektor, jedna z nejtalentovanějších a originálnějších osobností současné hudby, vystoupila před domácími diváky pouze na festivalu Colours of Ostrava a tak její srpnový koncert na Hradě bude pražskou premiérou. Velký respekt si vydobyla neobvyklým hlasem, virtuózní hrou na klavír a výjimečnými písněmi. V nedávné době vystoupila v takových prestižních sálech jako Sydney Opera House, Royal Albert Hall v Londýně, Radio City Music Hall v New Yorku nebo na největších festivalech včetně Glastonbury, Coachella nebo Bonnaroo. V Praze se svojí doprovodnou skupinou zahraje písně ze všech svých alb, včetně zatím posledního What We Saw From The Cheap Seats, které vyšlo loni na jaře.
 

Regina Spektor se narodila v Moskvě a studovala od svých šesti let hru na klavír. V roce 1989 celá rodina opustila Sovětský svaz a přes Rakousko a Itálii doputovala do New Yorku. Zde Regina pokračovala v klasickém hudebním vzdělání. Když jí bylo šestnáct, začala skládat první písně. Postupně si získávala renomé díky koncertům v kavárnách a klubech v New Yorku, kde také prodávala své desky 11:11 (2001) a Songs (2002), které si sama vydala. Již další album Soviet Kitsch původně vydané opět vlastním nákladem si našlo v roce 2004 širší publikum díky labelu Sire Records. Během turné s kapelami jako the Strokes nebo Kings of Leon a také na mnoha samostatných koncertech si získávala nové a nové fanoušky po celém světě. Další album Begin to Hope vydané v roce 2006 slavilo úspěch na obou stranách Atlantiku – v USA se například stejně pak jako dvě následující dostalo do Top 3. Po několika letech koncertování přišla Regina Spektor postupně s dalšími nahrávkami - Far (2009), Live in London (2010) a zatím poslední What We Saw from the Cheap Seats.

Více informací na www.kulturanahrade.cz.

Dodal: Jiří Sedlák, ArtsMarketing.
INFORMACE K HUDEBNÍ AKCI

koncert: REGINA SPEKTOR

Úterý 13. 8. 2013
Vstup: vyprodáno
Vystupují:
Regina Spektor (USA), Only Son
Další informace
0 KOMENTÁŘŮ
DISKUZE
Jméno:
Email:
Titulek:
Text:
Zadejte číslo 144:
JE ČAS VYRAZIT NA
MP3 DOWNLOAD
TIPY NA ZAJÍMAVÝ OBSAH
REKLAMA   |   KONTAKT   |   ARCHIV   |   FESTIVALY 2020   |   RSS
ISSN 1801-6340, © Copyright Poslouchej.net 2003-2012
Webdesign a grafika