Caspian předskokany HIM

Caspian předskokany HIM

20. 08. 2013  |  Autor: redakce  |  Komentáře (0)
Caspian započali svoji uměleckou kariéru někdy na podzim roku 2003 v přímořském městečku Beverly ve státě Massachusetts. Kvintet prožíval stejné začátky jako tisíce dalších kapel – nahrávání demo nahrávek, první koncerty nebo předskakování japonským Mono - s jedním rozdílem, neměli zpěváka.
Po několika singlech a EPs vydali Caspian v roce 2007 debutovou nahrávku The Four Trees, kterou podpořili na masivním turné po americkém kontinentu. Délka turné se podepsala i na personálních změnách – do kapely přišel kytarista Erin Burke-Moran. Již jako kvintet vydali Caspian o dva roky později druhou desku s názvem „Tertia“. Kapela odehrála své první koncerty mimo rodnou zem a s jejich počtem rostla i fanouškovská základna. Jen v roce 2010 Caspian odehráli 150 koncertů ve 33 zemích na 3 kontinentech.

Caspian

Potřetí a zatím naposledy se Caspian albově ozvali v roce 2013 nahrávkou Waking Season, kterou produkoval Matt Bayles. Albu se dostalo vesměs pozitivních recenzí a některá média jej označili jako „nejlepší post-rockové album roku“. Pavel Zelinka z radia Wave popsal tvorbu Capsian jako: „Meditace a soustředění versus akce a nekompromisní ofenzíva. Filmové malování jako protiváha až hardcoreovým vichrům. Večerní červánky i ranní svítání. Velké emoce versus jízda podle instinktu. Jejich kompozice, které se obejdou bez vokálu, jsou syntézou všech těch mlčících rockových hrdinů dávné i nedávné minulosti, co se nebojí dát najevo své city. Nepřináší revoluci, nevnášejí do žánru žádné nečekané vlivy nebo nápady. Dokonce se za to ani nestydí a svou pravověrnost berou jako hlavní přednost. Caspian jsou ve své hudbě neobyčejně citliví, umí pracovat s dynamikou jako málokdo a dávají si velký pozor, aby neopisovali doslovně. Spíše berou haldy známého materiálu na jednu velkou hromadu, kterou rozjezdí bagrem, rozválcují a poté vystaví nové dílo jako syntézu, pod kterou můžou s klidem vlepit autorské razítko.“

Dodal: Petr Novák, Live Nation
INFORMACE K HUDEBNÍ AKCI

HIM

Sobota 12. 10. 2013
Vstup: předprodej od 990 Kč
Vystupují:
HIM (FIN), Caspian (USA)
Další informace
0 KOMENTÁŘŮ
DISKUZE
Jméno:
Email:
Titulek:
Text:
Zadejte číslo 144:
NOVÉ SOUTĚŽE
PETE TONG, Roxy
1 x 2 vstupy
JE ČAS VYRAZIT NA
MP3 DOWNLOAD
TIPY NA ZAJÍMAVÝ OBSAH
REKLAMA   |   KONTAKT   |   ARCHIV   |   FESTIVALY 2020   |   RSS
ISSN 1801-6340, © Copyright Poslouchej.net 2003-2012
Webdesign a grafika