Ulrich Schnauss v dnešním Radio 1 On Stage

Ulrich Schnauss v dnešním Radio 1 On Stage

14. 01. 2014  |  Autor: redakce  |  Komentáře (0)
V úterý 14. ledna ve 22:00 odvysílá pořad Radio 1 On Stage záznam vystoupení německého hudebníka Ulricha Schnausse. Ten se domácímu publiku představil loni v dubnu v pražském Paláci Akropolis v rámci koncertní série Music Infinity.
Schnauss se na hudební scéně pohybuje už sedmnáct let a jeho nahrávky pro značku City Centre Offices výrazně ovlivnily současnou dreampopovou generaci. Hudba tohoto německého producenta dokazuje, že elektronická taneční hudba a kytarová psychedelie mohou najít společnou řeč. Rodák z přímořského městečka Kiel získal své první zkušenosti na klubové scéně v polovině devadesátých let, kdy pod jmény jako View to the Future či Ethereal 77 produkoval éterický drum'n'bass. Bylo to ale až album Far Away Trains Passing By, které v roce 2001 vydal na City Centre Offices pod svým občanským jménem, na němž poprvé dostala zelenou jeho láska ke snivým kytarovým stěnám kapel jako My Bloody Valentine, Slowdive nebo Chapterhouse.

Nalaďte si Rádio 1 online.

Silný vliv kytarového žánru shoegaze na Schnaussově přelomové desce A Strangely Isolated Place z roku 2003 a následná exploze podobných nahrávek (M83, The Radio Dept.) dokonce přiměla hudební novináře k zavedení nové žánrové škatulky „nu-gaze“. Respektovaný webový portál Resident Advisor zařadil desku mezi mezi padesátku nejdůležitějších počinů nulté dekády a Schnauss dostal možnost remixovat skladby Depeche Mode, Death Cab For Cutie či I'm Not a Gun. Kromě vlastních desek a kolaborací také pět let působil jako klávesista indierockové skupiny Longview a spolupracoval s žánrově spřízněnými kapelami A Shoreline Dream či Engineers. To už však pobýval v Londýně, kde také dostal nabídku od značky Independiente, pro kterou pak vzniklo i jeho třetí album Goodbye v roce 2007. Nejnovější Schnaussovou nahrávkou je loňské album A Long Way To Fall, na němž se vrací k zádumčivým motivům svých prvních desek a dokazuje, že pokud jde o emotivní elektroniku, nemá konkurenci.

Tisková zpráva: Ulrich Schnauss hostem Music Infinity

Webové stránky Ulricha Schnausse: facebook.com/ulrichschnauss

ZÁZNAM KONCERTU ULRICHA SCHNAUSSE RADIO 1 ODVYSÍLÁ V ÚTERÝ 14. LEDNA 2014 VE 22:00 V RÁMCI POŘADU RADIO 1 ON STAGE.

V dalších vydáních pořadu Radio 1 On Stage uslyšíte:
28.1.2014 – NILS FRAHM (koncert z 9.10.2012, Praha – Palác Akropolis)
                    GREG HEINES (koncert z 30.5.2013, Praha – Palác Akropolis)
11.2.2014 – GLEN HANSARD (koncert z 5.9.2012, Praha – Divadlo Archa)

http://www.radio1.cz/onstage

Dodal: Klára Vlková, Radio 1
0 KOMENTÁŘŮ
DISKUZE
Jméno:
Email:
Titulek:
Text:
Zadejte číslo 144:
JE ČAS VYRAZIT NA
MP3 DOWNLOAD
TIPY NA ZAJÍMAVÝ OBSAH
REKLAMA   |   KONTAKT   |   ARCHIV   |   FESTIVALY 2020   |   RSS
ISSN 1801-6340, © Copyright Poslouchej.net 2003-2012
Webdesign a grafika