United Islands představují naději české scény Love Earth

United Islands představují naději české scény Love Earth

20. 01. 2014  |  Autor: redakce  |  Komentáře (0)
Hudebník, zpěvák a producent Tomáš Jirgl se s novým projektem Love Earth vydal zcela neobvyklou cestou. Namísto získávání ostruh a fanoušků koncertováním po klubech se s kapelou zavřel na dlouhé měsíce ve studiu, aby před fanoušky debutově na pódiu předstoupili s hotovým albem, singlem a videoklipem.
Křest alba, potažmo i celé kapely proběhne ve čtvrtek 23. 1. V Lucerna Music Baru.
 

„Je to můj první opravdu samostatný hudební počin,“ říká Tomáš Jirgl. „Po prvotním neúspěchu u českých vydavatelů jsem se obrátil na britské hudební labely, kde byla reakce přesně opačná: z šesti oslovených mi pět odpověděla, že do toho s námi jdou. Podmínkou ale bylo přestěhovat se do Londýna. Po zralé úvaze jsem tuhle cestu prozatím odložil a nakonec jsme se dohodli s renomovaným pražským studiem a labelem Soundsquare Music, kde jsem se setkal s úžasným a velice profesionálním přístupem. Zvuk na desce nese moji produkci, nicméně co se týče zvuku a zvukařské práce obecně, je to dílo Tomáše Zoubka právě ze Soundsquare a musím říci, že lepšího zvukaře jsem v akci nepoznal. Celé kolečko finálního produktu uzavírali producenti Pavel Rejholec a Radim Janeš, od kterých jsem dostal naprostou tvůrčí svobodu,“ vypráví Jirgl. Love Earth čerpají především ze spojení elektronických tanečních rytmů s hutným kytarovým zvukem a výrazným zpěvným vokálem a na pódiu slibují energickou show: "na pódiu necháme duši, aby si každý z návštěvníků její kousek mohl odnést ve svých srdcích,“ slibuje frontman.

Love Earth

Ihned po zveřejnění prvních skladeb se Love Earth v minulém týdnu stali nejnavštěvovanější kapelou na serveru bandzone.cz a jejich jméno se začalo rychle šířit po sociálních sítích. Love Earth, kteří mezi své nejzásadnější hudební vzory zahrnují Hendrixe, Bjork a Prince, jsou dalším z objevů pořadatelů United Islands České spořitelny: „Neustále se probíráme zaslanými demo nahrávkami kapel,“ říká organizátor David Gaydečka. „A za dlouhá léta jsme byli jen dvakrát takhle nadšení z objevu kapely s velkým potenciálem – byly to případy Toxique a Zrní. Teď se nám to stalo s Love Earth.“

Pořadatelé United Islands dávají příležitost novým kapelám nejen v rámci celoroční série koncertů, ale také v programu letního festivalu. Vybrané projekty a kapely letos opět dostanou příležitost zahrát si v rámci festivalové Klubové noci ve známých pražských klubech po boku zavedených kapel. „Máme radost, že publikum začíná opět mít zájem o nové kapely a mají chuť objevovat zajímavou hudbu,“ konstatuje Gaydečka.

Všichni hudebníci, kteří mají odvahu vystoupit před festivalovým publikem, mají stále možnost přihlásit se organizátorům prostřednictvím formuláře na stránce http://unitedislands.cz/booking/#formular – jejich nahrávky posoudí nejen organizátoři, ale také zkušení hudebníci.

Ve čtvrtek večer vás do Lucerna Music Baru zveme nejen na koncert Love Earth, ale zároveň k neformálnímu setkání s pořadatelským týmem United Islands České spořitelny 2014, při kterém se dozvíte aktuality týkající se letošního ročníku „Ostrovů“.

Dodal: Vlasta Beránek, OSTROVY s.r.o.
INFORMACE K HUDEBNÍ AKCI

LOVE EARTH

Čtvrtek 23. 1. 2014
Vstup: 130 - 160 Kč
Vystupují:
LOVE EARTH (CZ)
Další informace
0 KOMENTÁŘŮ
DISKUZE
Jméno:
Email:
Titulek:
Text:
Zadejte číslo 144:
SOUTĚŽTE
SOUVISEJÍCÍ OBSAH
TIPY NA ZAJÍMAVÝ OBSAH
REKLAMA   |   KONTAKT   |   ARCHIV   |   FESTIVALY 2020   |   RSS
ISSN 1801-6340, © Copyright Poslouchej.net 2003-2012
Webdesign a grafika