Queens of The Stone Age přijedou do Prahy

Queens of The Stone Age přijedou do Prahy

13. 03. 2014  |  Autor: redakce  |  Komentáře (0)
Do našeho hlavního města přijede 11. srpna americká rocková kapela Queens of The Stone Age. Loni jste je měli možnost slyšet jako jednu z hlavních hvězd festivalu Rock For People. Turné bude propagovat desku Like Clockwork, která má vyjít začátkem června.

Jsou Queens of the Stone Age kapela?  Asociace?  Koncept? Občasný výstřelek vyšinutého Carla Von Sexrona?  Toxický vedlejší produkt jiných kapel?  Různě se smršťující a nafukující se skupina přátel a návštěvníků podobného smýšlení? Nebo tajná společnost? Ať už se přišourala v roce 1996 z ozářené kalifornské pustiny jakákoliv podivná a děsivá mutace, je evidentně pořád někdy tady. Žije. Dýchá. Nelze ji zastavit.

Po mnoha “osobních vzletech a pádech” a “šíleném roku” se Homme a současné opakování Queens--veteráni Troy Van Leeuwen, Michael Shuman a Dean Fertita—vedle odcházejícího Joey Castilla a vracejícího se spolupracovníka Davea Grohla, rozhodli padnout do náručí Bestie, “vyjet si naslepo v emočním rychlíku.. uchopit hrůzu a olíznout šílenství ” a místo uhýbání před nepříjemnými nebo trapnými tématy do toho skočit po hlavě.

Cestou vyzvedli své známé společníky, pěknou řádku jmen, jako jsou Mark Lanegan, Nick Oliveri , Jon Theodore (který teď s nimi nastálo bubnuje na koncertech ), Sir Elton John, Trent Reznor, Alex Turner a Jake Shears a natočili v roce 2013 album Like Clockwork. Je to první album QOTSA od Era Vulgaris z roku 2007 a podle jejich zakladatele a jediné identifikovatelné konstanty jménem Josh Homme je “ …like clockwork’ jedna jediná věc, která se nestala.”

“Obvykle jsem to já, ten chlápek, co plivne na podlahu a řekne ‘tak jedem’”, říká Homme. “ Já se vždycky dokázal z maléru vyhrabat …Lidi se obvykle snaží před chaosem utéct. Tentokrát jsem se rozhodl jít tam, kde to bylo nejvíc nepohodlné.

Jakkoliv byly předchozí počiny QOTSA přijímány s chválou, Homme neustále všechny ujišťoval, že žádný byznys plán neexistuje a že je mu všechno fuk. “Jediným tlakem bylo, dát si pozor na to, aby ta deska nebyla jako ta předchozí. Tahle deska je ale dokument.  Na každou věc, která se podělala, padla jedna, která se povedla. Jednoho dne se rozejdete s bubeníkem, s kterým jste deset let, příští den se objeví Elton John.”

Ať se už stalo cokoliv - tam ve vyschlém pouštním korytu, bývalé metamfetaminové laboratoři, vyřazeném jaderném silu, území, kde se zkouší nukleární zbraně, podzemní laboratoři, konvergenci mozkových vln a gamma paprsků - QOTSA vylezli na světlo světa nejenom se svým nejlepším dílem, ale také s jedním z nejambicióznějších a plně zrealizovaných rockových alb současnosti.

Album sklidilo vynikající recenze na všech frontách ve světě, ale i u nás.

QOTSA

“Přirozenost, s jakou deska posluchače vtahuje a uchvacuje, nenarušují ani překvapiví popoví hosté. Elton John i Jake Shears ze Scissor Sisters do světa Queens of the Stone Age propadli s nebývalou přirozeností. I díky nim vznikla deska, o které se nejspíš brzy bude psát, že je nadčasová.” 90% - (Honza Vedral - MF Dnes)

"…Like Clockwork" je jedním z nejlepších rockových alb roku, dotaženým po všech stránkách. Skvěle se na něm ukazuje růst Joshe Hommea jako skladatele, který je znát především v textech, a také jako zpěváka - snad nikdy předtím nebyl schopný tak skvěle vyjádřit emoce za pomoci zpěvu jako nyní.” 9/10 - (Jakub Malár - Musicserver.cz)

Queens of The Stone Age své umění českému publiku předvedli loni, kdy byli jedním z headlinerů festivalu Rock for People. Letos se do Česka vrátí, tentokrát ale ke svému sólovému koncertu, a to 11.srpna, kdy vystoupí v novém multifunkčním sále Fora Karlín.

Vstupenky budou k zakoupení v sítích Eventim, Ticketpro a Ticketportal od pátku 14.března za 850,- Kč + poplatky.

Facebook událost: https://www.facebook.com/events/1417063268549481/

Dodal: Michal Rejzek
INFORMACE K HUDEBNÍ AKCI

QUEENS OF THE STONE AGE

Pondělí 11. 8. 2014
Vstup: 850 Kč v předprodeji
Vystupují:
Queens of The Stone Age - QOTSA (USA), Brody Dalle (Austrálie)
Další informace
0 KOMENTÁŘŮ
DISKUZE
Jméno:
Email:
Titulek:
Text:
Zadejte číslo 144:
SOUVISEJÍCÍ OBSAH
TIPY NA ZAJÍMAVÝ OBSAH
REKLAMA   |   KONTAKT   |   ARCHIV   |   FESTIVALY 2020   |   RSS
ISSN 1801-6340, © Copyright Poslouchej.net 2003-2012
Webdesign a grafika