THE PRODIGY: Sólové projekty bývalých a současných členů skupiny

THE PRODIGY: Sólové projekty bývalých a současných členů skupiny

03. 05. 2005  |  Autor: ozzby  |  Komentáře (0)
The Prodigy u nás vystoupí už příští pátek (13.5.) a tak jsme se rozhodli krom informací o Orion Hall Festivalu a seriálů "Víte že" představit Vám i sólové projekty jednotlivých členů skupiny. Tato první část je věnována členům LEEROY a Maxim
The Prodigy u nás vystoupí už příští pátek (13.5.) a tak jsme se rozhodli krom informací o Orion Hall Festivalu a seriálů "Víte že" představit Vám i sólové projekty jednotlivých členů skupiny. Tato první část je věnována členům LEEROY a Maxim

[IMG]http://redakce.poslouchej.net/obr/pro.jpg[/IMG]

LEEROY
Připadá mi fair zmínit jako první ty „padlé“, kteří se významně podíleli na růstu popularity a slávy unikátních The Prodigy. Zřejmě nejvýraznějším byl rtuťovitý, gumový, nápaditý, ulítlý Leeroy Thornhill. U The Prodigy byl tanečníkem po více než devět let, na jaře 2000 se rozhodl kapelu opustit a zaměřil se na sólovou kariéru. Impulsem k odchodu byl Lerroyův pocit, že The Prodigy už tanečníka nepotřebují a proslýchá se něco o rozporech v hudebních názorech.

První desku vydal Leeroy v roce 1993 jako Lowrise v podobě tzv. whitelabelu, což je deska s bílým středem bez označení autora, hudebně se deska pohybuje v oblasti break beatu a electra. Od roku 1995 hraje DJ Leeroy v klubech v Essexu, vystupoval dokonce v programu koncertu legendárních Primal Scream.

Kvalitu Leeroyovy produkce ocenil dokonce sám Moby, když mu zadal remix skladby „Come On Baby“, ten bohužel nikdy oficiálně nevyšel, světlo světa však spatřily remixy pro Shades Of Rhythm, Dr. Dooom a Southern Fly.

Významný komerční úspěch zaznamenal Leeroy singlem Twisted vydaným jako limitovaná série s remixem Lee Scratch Perryho, zpěvem Diany Charlemaineové, která mimo jiné nazpívala evergreen „Inner City Life“ od Goldieho.

5. března 2001 vydal Leeroy Thornhill debutní album „Beyond All Reasonable Doubt“, které ovšem nezaznamenalo ani dobré prodeje ani příznivou kritiku.

V současné době pokračuje Leeroy v DJ kariéře.

[IMG]http://redakce.poslouchej.net/obr/leeroy.jpg[/IMG]


MAXIM
Stálice, nezaměnitelná tvář, osobnost, bez které by The Prodigy nebyli komplet. Významně se podílel se na přípravě prvních tří alb, stará se o choreografii koncertních vystoupení, je živel, který dokáže během chvilky strhnout celé publikum.

Kromě práce na The Prodigy se Maximu věnuje též vlastním hudebním aktivitám. Vydává (stejně jako Prodigy) na značce XL Recordings, produkuje zajímavou, jak jinak než break beat, electro muziku. Do širšího povědomí se prostřelil předělávkou skladby Rolling Stones „Factory Girl“.

První oficiální desku vydal v srpnu 1999, pomáhal mu s ní (samozřejmě) šéf Liam Howlett. Ke spolupráci na druhé desce „Carmen Queasy“ Maxim pozval nepřehlédnutelnou a hlavně nepřeslechnutelnou černou krásku Skin, top modelku a zpěvačku rockové kapely Skunk Anansie. Titulní skladba pojednává o moderních hvězdách pop music a hudebním průmyslu.
Po několika dalších singlech vydal Maxim debutní album „Hell´s Kitchen“ s dvanácti skutečně povedenými skladbami na kterých se podíleli, opět okouzlující Skin a výtečná britská trip hop kapela Sneaker Pimps.

Maxim má vůbec vybraný vkus a cit pro výběr spolupracovníků a tak v seznamu lidí, kteří mu přispěli svou troškou na singlech nebo albech figurují mistři typu Divine Styler, což je islámský rapper, člen Rhyme Syndicate legendy Ice-T, Poetic aka Grym Reaper, člen mega úspěšných hip hoperů Gravediggaz, zmiňovaní Sneaker Pimps se dvěma geniálními alby na kontě, Guru z Gang Starr, další hip hop veličiny a také Eagle Eye Cherry, známý z klipů na MTV nebo Viva.


[IMG]http://redakce.poslouchej.net/obr/maxim.jpg[/IMG]
0 KOMENTÁŘŮ
DISKUZE
Jméno:
Email:
Titulek:
Text:
Zadejte číslo 144:
JE ČAS VYRAZIT NA
MP3 DOWNLOAD
TIPY NA ZAJÍMAVÝ OBSAH
REKLAMA   |   KONTAKT   |   ARCHIV   |   FESTIVALY 2020   |   RSS
ISSN 1801-6340, © Copyright Poslouchej.net 2003-2012
Webdesign a grafika