John Digweed na 10. narozeninách Elektry

John Digweed na 10. narozeninách Elektry

07. 04. 2015  |  Autor: redakce  |  Komentáře (0)
Klub Fléda se chystá 24. dubna opět potvrdit, že klubové noci Elektra jsou jedinečnými událostmi na celé české taneční scéně. Na desáté narozeniny Elektry totiž DJský pult opanuje jedna z největších osobností historie i současnosti DJingu John Digweed.
Zatímco kariéry řady DJs jsou postaveny na nákladné propagaci a marketingových tricích, John Digweed pozici jednoho z nejzásadnějších tvůrců postavil na pevných hudebních základech. Jeho stále nabitý diář svědčí o tom, že clubbeři po celém světě o jeho umění nepochybují. Právě nyní guru elektronické muziky, který má za sebou společné turné s Davidem Bowiem, Mobym, Fatboyem Slimem i Carlem Coxem, přijíždí do Brna. „Říká se, že být vtažen do Digweedova setu je s ničím nesrovnatelný zážitek. Na Flédě tomu bude jistě nápomocna i nová špičková zvuková aparatura a především jihomoravští clubbeři, kteří Elektře dodají tu správnou energii a jiskření,“ dodává David Novotný, dramaturg klubu Fléda. Elektru v režii Johna Digweeda doplní sety renomovaného brněnského rodáka DJe Orbitha a košického DJe Borry. Za pultem se objeví také pražský DJ Fatty M a brněnský DJ Fly.

Elektra s John Digweed

John Digweed se za DJský pult postavil poprvé v patnácti letech v rodném Hastingsu a brzy se stal výraznou osobností zdejší klubové scény. Zaujal na parties na proslaveném molu Hastings Pier, kde vystupoval vedle Carla Coxe či Prodigy. Průlom v jeho kariéře nastal v roce 1993, kdy začal spolupracovat s DJem Sashou a spolu se proslavili progressive house sety v klubu Renaissance v Mansfieldu. V roce 1994 vydali svoje klubové mixy pod jménem Renaissance: The Mix Collection jako regulérní komerční nahrávku, což byl v té době ojedinělý počin.

Později Digweed založil label Bedrock Records. Pod nickem Bedrock spolu s Nickem Muirem vyprodukovali mimořádně úspěšný track ‘For What You Dream Of’, který se objevil v kultovním filmu Trainspotting. Jeho kvalitní a nápadité sety si postupně získávají celosvětové uznání, a proto Digweed křižuje svět spolu s Davidem Bowiem, Mobym, Carlem Coxem či Fatboyem Slimem. Jeho relace Transitions Radio Show poslouchá přes deset let kolem 12 miliónů posluchačů ze 30 zemí. Na absolutním vrcholu DJského a producentského světa drží Digweed vysokou úroveň tvůrčí integrity, která se stala globálním měřítkem v oboru.

Vstupenky na hvězdnou klubovou noc Elektra na Flédě, která začne v pátek 24. dubna od 20 hodin, stojí v předprodeji 490 Kč, na místě budou za 540 Kč.
Více informací na fleda.cz

Dodal: Veronika Duchoňová, Level B production
INFORMACE K HUDEBNÍ AKCI

ELEKTRA: JOHN DIGWEED

Pátek 24. 4. 2015
Vstup: 490 - 540 Kč
Vystupují:
John Digweed (UK), Orbith, Fatty M, Borra (SK), Fly
Další informace
0 KOMENTÁŘŮ
DISKUZE
Jméno:
Email:
Titulek:
Text:
Zadejte číslo 144:
SOUTĚŽTE
SOUVISEJÍCÍ OBSAH
TIPY NA ZAJÍMAVÝ OBSAH
REKLAMA   |   KONTAKT   |   ARCHIV   |   FESTIVALY 2020   |   RSS
ISSN 1801-6340, © Copyright Poslouchej.net 2003-2012
Webdesign a grafika