Vánoční Respect festival v Paláci Akropolis

Vánoční Respect festival v Paláci Akropolis

20. 10. 2015  |  Autor: redakce  |  Komentáře (0)
Po sečtení hlasů z ankety, kterou v Rachotu v druhé půlce září vyhlásili mezi vámi diváky, je jasno: na Vánočním Respect festivalu 2015 zahraje princezna asijského undergroundu Susheela Raman a maďarská romská kapela Parno Graszt.
Susheela Raman / Indie / UK
„Když slyšíte jihoindickou hudbu s bluesovým feelingem anebo klasiku Lou Reeda s příchutí Madrásu, ocitáte se v krajině jménem Susheela.“ Spolu se svým producentem a kytaristou Samem Millsem byla nominována na britskou cenu Mercury, tvůrčím balancováním mezi Západem a Východem získala světové renomé.

Susheela Raman


Parno Graszt / Maďarsko
"Oni nečerpají z kořenů romské hudby. Oni jsou zosobněním těch kořenů," prohlásil o této téměř čtvrt století existující maďarské skupině autor prestižní encyklopedie Rough Guide to World Music, Simon Broughton.

Na rozdíl od jiných romských kapel, Parno Graszt nevznikli z externího popudu západního hudebního průmyslu - jejich krédo lze naopak vyjádřit sloganem Romové sobě, což se promítá i do autentičnosti jejich hudby. Multigenerační rodinná sestava z maďarského venkova hrála prvních patnáct let pro publikum ve svém okolí, jejich první album produkoval virtuózní romský cimbálista Kalman Balogh.

Dodal: Tereza Šípová, Rachot Production
INFORMACE K HUDEBNÍ AKCI

VÁNOČNÍ RESPECT FESTIVAL

Sobota 12. 12. 2015
Vstup: 250 - 350 Kč
Vystupují:
Susheela Raman (Indie, UK), Parno Graszt (Maďarsko)
Další informace
0 KOMENTÁŘŮ
DISKUZE
Jméno:
Email:
Titulek:
Text:
Zadejte číslo 144:
SOUTĚŽTE
SOUVISEJÍCÍ OBSAH
TIPY NA ZAJÍMAVÝ OBSAH
REKLAMA   |   KONTAKT   |   ARCHIV   |   FESTIVALY 2020   |   RSS
ISSN 1801-6340, © Copyright Poslouchej.net 2003-2012
Webdesign a grafika