Podzimní sezónu Elektry odstartuje španělská dvojice Pig&Dan

Podzimní sezónu Elektry odstartuje španělská dvojice Pig&Dan

24. 08. 2016  |  Autor: redakce  |  Komentáře (0)
Headlinerem podzimního vydání Elektry bude v pátek 23. září špička španělské techno-housové scény Pig&Dan. Producentský a DJ tandem představí tracky z nového alba Modular Baptism.
O hlavní stage se podělí s finalistou prestižní soutěže Burn Residency 2015 Denesem Tothem ze Slovenska a jeho multižánrově zaměřenou krajankou Djane Sionni. Chybět nebude ani rezident Orbith.

Elektra: PIG&DAN (ES)

Motto další Elektry je inspirované poselstvím z čerstvého tracku, ve kterém Pig&Dan vyzývají teď nebo nikdy se rozhodni, co uděláš se svým životem. Dvojice headlinerů láká českou rave scénu hlavně na oldschool techno a gradující taneční trojboj mezi syntetizátory, vokály a bubny. Roli rising star na Elektře zastane slovenský producent Denes Toth. „Pig&Dan na Flédě vystoupí jen dva měsíce po fenomenální premiéře nových materiálů na belgickém festivalu Tomorrowland. Můžeme tak čekat sebevědomý setlist s dravým finišem. Denes Toth naopak přijede s mixy, které zrcadlí zásadní zlom v jeho kariéře. Díky účasti na prestižním DJ bootcampu na Ibize se totiž setkal s takovými osobnostmi jako je Carl Cox, Tony Andrews, Philipp Straub nebo Umek, takže nepochybuji, že na stage příjemně překvapí, “ říká dramaturg Flédy Josef Unčovský.

Pionýr klasického drum’n’bassu Dan Duncan a hudební producent Igora Tchkotouau se dali na společnou DJ dráhu pod aliasem Pig&Dan v  roce 1999. Po několika letech úspěšného DJingu a produkce pod vlastní značkou Submission si jich všiml Sven Väth z Cocoon Recordings, pod jehož křídly vydali debutové album Imagine (2007). Své místo na elektronické scéně potvrdili druhou deskou Decade (2012), zatímco jejich třetí album Destination Unknow je zaválo k posouvání EDM k downtempu, funku či baleárské hudbě. „Poslední deska Modular Baptism je hodinu a půl dlouhý mix minimalistického tech-housu, na kterém se střídají vlivy starého detroit techna, housu 90. let a acidu. Snad nejbarevnějším trackem je industriální Funk Of The Moog,“ doporučuje Orbith, rezident Elektry. Pig&Dan aktuálně sídlí v metropoli EDM na Mallorce, v minulosti hráli například i v legendárních klubech Amnesia v Ibize, Crobar v Buenos Aires nebo Womb v Tokiu.

Kromě headlinerů se na hlavní scéně objeví dva slovenské talenty Denes Toth a Djane Sionni, rezident Orbith a Jan Willert. Malou stage si vezme na starost parta z VIBE clubu, která kromě svých rezidentů Sadaana & Darrena, Other Vision a Fly uvede i mexické duo z Prahy The Animal Print. Na Bárečku to rozjedou DJs ALAN WOOD, Rivendel a Loew. Ani v podzimní Elektře nepřijdou návštěvníci párty o vizuální efekty. Se světly, projekcemi a reflexními objekty si opět blýsknou VJs a art crew VISUALOVE.

Dodal: Veronika Duchoňová, Level B production
INFORMACE K HUDEBNÍ AKCI

ELEKTRA: PIG&DAN

Pátek 23. 9. 2016
Vstup: 299 - 399 Kč
Vystupují:
PIG&DAN (ES), Denes Toth (SK), Djane Sionni (SK), Orbith, Jan Willert
Další informace
0 KOMENTÁŘŮ
DISKUZE
Jméno:
Email:
Titulek:
Text:
Zadejte číslo 144:
SOUTĚŽTE
SOUVISEJÍCÍ OBSAH
TIPY NA ZAJÍMAVÝ OBSAH
REKLAMA   |   KONTAKT   |   ARCHIV   |   FESTIVALY 2021   |   RSS
ISSN 1801-6340, © Copyright Poslouchej.net 2003-2012
Webdesign a grafika