DJ Slobodan - profil

DJ Slobodan - profil

10. 05. 2005  |  Autor: erow  |  Komentáře (0)
24.06.2005 se opět ve Frýdku-Místku bude konat již po několikáté ANTISTATIC tenntokrát pod názvem Antistatic Warm-up Hradhouse 2005,kde mimio jiné vystoupí švédský DJ SLOBODAN.
DJ SLOBODAN

Se jménem Slobodan, vlastním jménem Staffan Ehrlin se v poslední době setkává často každý, kdo se alespoň okrajově zajímá o techno scénu. Tento mladý Švéd si velmi rychle vydobyl prestižní místo mezi uznávanými techno producenty. Se svým bratrem a jeho přáteli, kteří se skrývají za projektem HEADROOM postupně zlomili mýtus o tom, že jedinými producenty ze Švédska jsou Adam Beyer a Cari Lekebusch.
On sám se o taneční scénu začal zajímat někdy v letech 1993-94, kdy se pustil do eperimentování s tvorbou elektronické muziky. Jeho první věci byli silně ovlivněny projekty jako Skinny Puppy, Frontline Assembly, Front 242 a Nitzer Ebb. O pár let později objevil techno a subkulturu s ním spojenou. Tím bylo rozhodnuto o jeho další tvorbě. Ještě v této době svou více než patrné vlivy skupin z jeho mládí Skinny Puppy a Frontline Assembly. Přesto se již dá odpozorovat vznik jeho vlasního stylu.

[IMG]http://www.redakce.poslouchej.net/obr/slobodan.jpg[/IMG]

První tracky, které se rozhodl vydat, respektive mu bylo nabídnuto jejich vydání, vznikaly již v roce 1998. Přesto se ve vinyl shopech objevila deska až rok poté a nesl název BUMRUSH EP na labelu SUBSOUND. Rokem 1999 tedy začala nová éra jeho tvorby. Na tomto labelu vydal hned 3, za sebou následující desky s pořadovým číslem SUBSOUND 018 - 020. Dnes je jeho jméno spojováno zejména s PLANET RHYTHM, ale také s COMPOUND, Cloned Vinyl a dalšími... V současnosti jeho desky tvoří ozdobu každého DJského kufru a on sám patří mezi nejoblíbenější producenty jak u nás tak zahraničí.

Vedle vlastní tvorby se tou dobou již věnoval aktivně DJingu, přičemž vliv jeho tvorby ve vlastních setech je jasně zřetelný. Jedná se o hutné techno s mohutnou basovou linkou a často velmi nepravidelným beatem.

Antistatic Warm-up Hradhouse 2005
DJs: Chris Cowie (UK), Slobodan (Swe), Miss Innocent (Can), Boss (Sk), DJ Strontium (Ukr), Lucca, KaiserSoze, BB Mike, Spyro
0 KOMENTÁŘŮ
DISKUZE
Jméno:
Email:
Titulek:
Text:
Zadejte číslo 144:
JE ČAS VYRAZIT NA
MP3 DOWNLOAD
TIPY NA ZAJÍMAVÝ OBSAH
REKLAMA   |   KONTAKT   |   ARCHIV   |   FESTIVALY 2020   |   RSS
ISSN 1801-6340, © Copyright Poslouchej.net 2003-2012
Webdesign a grafika