IMPERIUM: Ben Sims

IMPERIUM: Ben Sims

13. 05. 2005  |  Autor: ozzby  |  Komentáře (0)
Jako jedna z hlavních hvězd na druhém pokračování Imperia vystoupí i Ben Sims a v tomto článku naleznete, co je ten Ben Sims vůbec zač :-)
Ben Sims žije a tvoří v Londýně, valnou většinu času však tráví na cestách za hraním po parties na celém světě. Je residentem mnoha klubů v Evropě a velmi žádaným DJem na větších a zvučných parties od Japonska po USA. Za zmínku jistě stojí jeho triumfální turné po Austrálii a za všechny snad jen residentura ve španělském klubu La Real podle kterého pojmenoval jeden ze svých singlů Anthony Child (aka Surgeon), kde můžete často vidět a slyšet nejlepší světové umělce, třeba jako hosty pravidelného pořadu španělského krále Oscara Mulera. Výše jmenovaným úspěchům samozřejmě předcházela léta práce, snahy a především efektně rozvíjený talent. Ben začal hrát, když mu bylo neuvěřitelných 10 let, tehdy dostal první pár gramofonů. Zpočátku se věnoval hip hopu a preferoval takzvané silové mixování. Ranými učiteli mu byli umělci jako Francois Kevorkian, Jah Shaka a Derrick May. Od hip hopu plynule přešel k house music a technu, které jej lákaly spoustou nabízených možností v mixování. Hledal a stále hledá dokonalou rovnováhu mezi jednotlivými skladbami, snaží se perfektně obohacovat jednu desku tou následující.

Britské tancechtivé posluchačstvo mohlo Bena poprvé zaregistrovat prostřednictvím ilegálních přenosů pirátského rádia Atmosphere FM, fungovalo v první polovině devadesátých let, bohužel bylo znásilněno a následně ukončeno, jako ostatně většina britský pirátských vysílaček. První veřejné vystoupení absolvoval Ben Sims v klubu Ilford. Benova cesta ke studiové tvorbě začala především na základě touhy vytvořit si vlastní nástroje (tools) pro ozvláštnění a originalitu DJ setů. Práce se studiovou technikou Simsovi evidentně učarovala, vzbudil v sobě dřímající talent k tvorbě a komponování značně inovativních a pokrokových skladeb, které za nedlouho zněly většinou klubů, tvořily a tvoří součást setů veličin jako Richie Hawtin, Carl Cox nebo Jeff Mills. Rozmanitost a různorodé zaměření jednotlivých tracků, přiměly Bena k založení několika velmi dříve nebo později úspěšných labelů. Dnes vydává na Hardgroove, Theory, Native a Symbolism. Spolupracuje také s celou řadou dalších značek, za všechny stačí uvést respektovaný německý Tresor. Mladým umělcům, ale také významným a skvělým producentům dává prostor na speciální sérii sublabelu Theory (Oscar Mulero, Hardcell, DJ Shufflemaster a mnoho dalších). Nedávno složil Ben Sims poctu českému techno publiku, když postoupil licenci na své v pořadí druhé mix CD pražskému labelu Next Era, vyšlo jako Techno Energy 11. Jen pro pořádek, první mix CD kompilace vyšla na Simsově Theory, je unikátním mixem remix skladeb pro Theory, rozděleným do několika oddílů, s energicky stoupající tendencí, bezchybnou technikou a názvem Theory Of Interpretation. Skladby Bena Simse jistě znáte ze setů svých oblíbených DJs, protože je jen málo těch, kteří v kufru nemají alespoň jednu desku z produkce geniálního Brita.

[IMG]http://redakce.poslouchej.net/obr/bensims.jpg[/IMG]
0 KOMENTÁŘŮ
DISKUZE
Jméno:
Email:
Titulek:
Text:
Zadejte číslo 144:
JE ČAS VYRAZIT NA
MP3 DOWNLOAD
TIPY NA ZAJÍMAVÝ OBSAH
REKLAMA   |   KONTAKT   |   ARCHIV   |   FESTIVALY 2020   |   RSS
ISSN 1801-6340, © Copyright Poslouchej.net 2003-2012
Webdesign a grafika