GETPUNKED: Rozhovor z DJkou Romankou

GETPUNKED: Rozhovor z DJkou Romankou

16. 05. 2005  |  Autor: ozzby  |  Komentáře (0)
Aktuálně zařazujeme další ze série rozhovorů s djs vystupující 3.6.2005 na akci Getpunked with dogsonacid tour, kde se jako hlavní djs vystoupí Fresh, Grooverider, a XO. Na zvídavé otázky tentokrát odpovídala dj Romana, která vystoupí v b2b setu společně s dj Ja-ne.
Aktuálně zařazujeme další ze série rozhovorů s djs vystupující 3.6.2005 na akci Getpunked with dogsonacid tour, kde se jako hlavní djs vystoupí Fresh, Grooverider, a XO. Na zvídavé otázky tentokrát odpovídala dj Romana, která vystoupí v b2b setu společně s dj Ja-ne.

[IMG]http://redakce.poslouchej.net/obr/loga/getpunked.jpg[/IMG]

BIO
K lámaným beatům ji v roce 1995 přivedlo výběrové cd labelu Metalheadz. O čtyři roky později se datují její první djské počiny. Nejprve to bylo v klubu 16 ve Zlíně, později v olomouckém Depu a chill out klubu Metro. V roce 2001 jsem začala spolupracovat s ostravskou agenturou Ext-dust Rainbow a stala se součástí jejího bookingu. Následovalo vystupování na Slim Slam Drums a parties/klubech v podstatě po celé ČR i SR. Rok 2002 přinesl spolupráci s DJ Ja-ne, DJ Forestem, J.A.F. sound systemem a dalšími.

Aktivní není pouze jako djka, ale i jako produkční. Podílí se na pořádání pravidelných drum`n`bassových mejdanů Massive ve znovuotevřeném olomouckém klubu Metro, sérii akcí Bass Hysteria. Spolupracuje i na dnb klubovkách FreeBass v Hranicích. Je součástí volného sdružení Basstards zaměřeného zejména na různé formy drumandbassu a breakbeat.

ROZHOVOR

Představ se těm, co tě neznají, jaké byly tvé djské začátky?

Jmenuji se Romana a jsem z Olomouce, i když v poslední době se zde moc nezdržuji.. S hraním jsem začínala někdy v roce 98/99 se zlínským soundsystémem Mutaphone a asi od roku 2000 "kopu" za ostravský Ext.dust. Mým stěžejním stylem je drum and bass a v poslední době i breakbeat.

Jak začala tvá spolupráce s Ja-ne?
S Janičkou se známe asi tři roky. Ani už nevím, který hraní bylo to první společný, ale od začátku jsme si nějak sedly. Výběrem desek a přístupem k hraní a hudbě vůbec. Mám ji moc ráda a nejlepší s ní jsou společné sety na 3 gramofony, to si fakt užíváme.

Existuje v současném dnb něco jako girls power?
To myslíš, jakože dnb hraje tolik ženských ? To je fajn, ne? Každopádně ženský do hraní dávaj´ něco svýho, možná víc citu.., není to jen o technice, ale spíš o naladěnosti celého setu. Nejspíš je to tím, že jsou ženský obecně víc emotivnější. ..ale nechci tady lobovat za djky, jen jsem ráda, že jsou .

Oblíbený dnb producent či dj?
V poslední době Noisia a Counterstrike, jinak C4C, Bad Company, Future Prophecies. Z djů Andy C, Hype, Aquasky a spousta dalších.

Hraní na Getpunked je pro tebe rutinou, výzvou či obavou?
Zážitkem , myslím, že si to jak se patří užiju a doufám, že všichni si to užijou s náma.

Která z hlavních hvězd vystupujících na Getpunked tě zajímá nejvíce?
Fresh

Aktuální Top 5?
Noisia – Block Control EP
Counterstrike – Never Enough
X Plorer & Dee´Pulse – Cryogenic (BSE rmx)
Rob F – Resistance

Existuje věc, kvůli které bys byla ochotná, vzdát se djingu?
Zatím ne.

Koho bys příště ráda viděla na Getpunked?
Ani nevím, v poslední době je tolik akcí s vynikajícími zahraničními dj´s.., snad Noisia

[IMG]http://redakce.poslouchej.net/obr/rmn.jpg[/IMG]
0 KOMENTÁŘŮ
DISKUZE
Jméno:
Email:
Titulek:
Text:
Zadejte číslo 144:
JE ČAS VYRAZIT NA
MP3 DOWNLOAD
TIPY NA ZAJÍMAVÝ OBSAH
REKLAMA   |   KONTAKT   |   ARCHIV   |   FESTIVALY 2020   |   RSS
ISSN 1801-6340, © Copyright Poslouchej.net 2003-2012
Webdesign a grafika