United Islands: tři dny napříč ostrovy plnými zábavy

United Islands: tři dny napříč ostrovy plnými zábavy

01. 06. 2005  |  Autor: erow  |  Komentáře (0)
United Islands of Prague 2005 startují festivalovou sezónu s veškerou parádou. Nabízejí velmi pestré spektrum více než 60ti interpretů reprezentujících bezpočet hudebních stylů, zemí, kultur i generací.
United Islands of Prague 2005 startují festivalovou sezónu s veškerou parádou. Nabízejí velmi pestré spektrum více než 60ti interpretů reprezentujících bezpočet hudebních stylů, zemí, kultur i generací. Vše je zasazeno do úžasného prostředí pražských ostrovů a k dispozici za velmi dostupné ceny. Za 150,- Kč můžete strávit celý den na festivalové scéně, slyšet spoustu muziky i využít nepřeberných možností doprovodného programu. Po slavnostním zahájení (3. 6. Střelecký ostrov 16:00) čeká páteční večer ještě premiérový koncert Mariána Vargy a Jozefa Luptáka (Žluté lázně 20:00) a rozjetá Ska party (Císařská louka 21:30). Sobotní festivalový den začne už v 10 hodin na všech třech ostrovech a skončí hluboko po půlnoci na Císařské louce. Kolem desáté se festivalové scény začnou probouzet k životu i v neděli. O dalších 12 hodin později (tedy kolem 22:00) ukončí United Islands koncerty hvězd Dana Bárty a amerických Head Fake. Ostrovní festival chtěl od začátku lákat nejen hudební fandy, a tak nabídne různorodý alternativní program, který si užijí milovníci sportu, rodiny s dětmi i ti, co si chtějí jen odpočinout v příjemném prostředí. Maximálně zjednodušená je pro návštěvníky také doprava v čele se speciální festivalovou tramvají.

Program hudebního festivalu je takřka živou záležitostí, která se neustále vyvíjí, roste a mění. Ani United Islands of Prague 2005 nejsou v tomto ohledu žádnou výjimkou. Novinkou a zároveň jedním z vrcholů festivalu je páteční premiérové vystoupení slovenského klávesového mága Mariána Vargy s violoncellovým virtuózem Jozefem Luptákem ve Žlutých lázních. Tutéž scénu otevřou o den později stále populárnější rakouští elektro-jazzoví průkopníci Café Drechsler. Rozšíření se dočkala také Ska party, která v pátek večer nastartuje program Císařské louky. Mimo českých stálic Sto Zvířat a tuzemské mladé krve zastoupené Vertigo se Skaskadéry se přijedou představit také polští opěvovaní Paprika Corps, kteří rozhodně nevzbuzují úsměv jen svým názvem.

Slavnostnímu zahájení United Islands (pátek 17:30 – Střelecký ostrov) bude předcházet koncert romské skupiny Bengas a pražských Trombenik. Následovat bude první vrchol festivalu v podobě koncertu maďarských Romano Drom. Úžasný bluesman Hans Theessink zahraje nejen sólo (sobota 20:00 - Střelecký ostrov) ale také se svou rakousko-zimbabwskou kapelou (neděle 16:15 - Střelecký ostrov).

Blue Effect Radima Hladíka uctí společně s Vladimírem Mišíkem, Lubošem Adnrštem a Michalem Prokopem památku Hynka Žalčíka několika písněmi z období slavného alba Kuře v hodinkách (sobota 14:30 – Císařská louka).

Po několika letech se do Prahy vrátí americký písničkář Bradley Stratton, aby na ostrovním festivalu odehrál jediný koncert s legendárním Cirkusem Praha (sobota 20:30 – Císařská louka).
Úplnou premiéru si na United Islands odbude nová česká kapela Heyday, jejímž kapelníkem je skladatel, producent a kytarista Jan Ponocný (neděle 15:00 - Císařská louka).

Anglický rocker Luke Ritchie, jehož hlas zní na soundtracku k Hřebejkově filmu Horem Pádem, přijede se svou našlápnutou partou Sevenball. A protože se opravdu těší, do Prahy se totiž upřímně zamiloval, zahraje nejen v sobotu (18:30 – Císařská louka) pěkně od podlahy ale také v neděli s bluesovým citem (17:00 – Žluté lázně).
0 KOMENTÁŘŮ
DISKUZE
Jméno:
Email:
Titulek:
Text:
Zadejte číslo 144:
JE ČAS VYRAZIT NA
MP3 DOWNLOAD
TIPY NA ZAJÍMAVÝ OBSAH
REKLAMA   |   KONTAKT   |   ARCHIV   |   FESTIVALY 2021   |   RSS
ISSN 1801-6340, © Copyright Poslouchej.net 2003-2012
Webdesign a grafika