Cloud Gate Dance Theatre of Taiwan

Cloud Gate Dance Theatre of Taiwan

01. 06. 2005  |  Autor: erow  |  Komentáře (0)
Cloud Gate Dance Theatre of Taiwan, který již zítra zahájí v pražské Sazka Areně festival TANEC PRAHA...Na představení láká mimo jiné třemi tunami rýže na scéně..
Praha, 1. června 2005 – Mezinárodní festival soudobé taneční tvorby a pohybového divadla TANEC PRAHA promění hned při svém zahájení pražskou Sazka Arenu opět v obří taneční scénu. 2. června zde vystoupí jeden z nejznámějších souborů Východu CLOUD GATE DANCE THEATRE OF TAIWAN s velkolepým představením „Songs of the Wanderers“. Přítomnost tohoto souboru ozdobila festival už před třemi lety. Příznivci současného tance mohli tehdy po tři večery zhlédnout v Divadle na Vinohradech choreografii „Moon Water“. Ve svém oboru je Cloud Gate Dance Theatre nejproslulejším tělesem asijského kontinentu, skutečným velvyslancem kultury tohoto stejně výjimečného ostrova – Tchaj-wanu.

Vstupenky jsou stále v prodeji na všech terminálech SAZKA, a.s., v celé České republice. Rezervace jsou možné prostřednictvím internetových stránek www.sazkaticket.cz. Ceny vstupného jsou 990 Kč, pro studenty jen za 590 Kč, abonentům festivalu je poskytována 10% - 20% sleva.

[IMG]http://www.redakce.poslouchej.net/obr/cloud.jpg[/IMG]

Podle legendy je Cloud Gate název nejstaršího čínského rituálního tance z doby před pěti tisíci lety. Soubor založil v roce 1973 choreograf Lin Hwai-min a dal jméno vůbec první skupině současného tance v čínsky mluvících oblastech – CLOUD GATE DANCE THEATRE OF TAIWAN. Bohatý a pozoruhodný repertoár tohoto proslulého souboru má své kořeny v asijské mytologii, tradicích a estetice, nicméně objevně uvádí toto dávné dědictví do současné a univerzální perspektivy. Soubor tvoří 24 tanečníků, kteří jsou školeni v tai-chi, meditaci, bojových uměních, v pohybové technice čínské opery a západních tanečních technikách, včetně klasického tance. Gloud Gate uvádí svá představení na významných scénách a festivalech po celém světě. Velkému zájmu se soubor těší rovněž doma. Vedle vystupování na nejrůznějších scénách - od taipeiského Národního divadla až po kulturní centra v menších městech - připraví několikrát do roka venkovní produkci, kterou zhlédne v průměru až 60 000 diváků. V Praze soubor vystupoval v roce 2002 s představením „Moon Water“ v rámci Tance Praha a Pražského jara. Jako jeden z mála tanečních souborů vydává Gloud Gate svá představení na DVD.

Zakladatel a umělecký ředitel souboru Lin Hwai-min vystudoval na rodném Tchajwanu techniku pohybu čínské opery. Zkušenosti s moderním tancem získal v rámci studia v New Yorku a historický dvorní tanec si osvojil v Japonsku a Koreji. Za svou tvorbu obdržel celou řadu důležitých vyznamenání. Např. časopis Ballet International jej jmenoval roku 2000 „Osobností roku“ – vyznamenání získali mimo jiné William Forsythe, Pina Bausch či Jiří Kylián. Roku 2004 byl Lin Hwai-min oceněn Dance Forum Award Ceremony. V roce 1983 založil taneční oddělení na Národní taipeiské univerzitě. V roce 2004 byla jeho choreografie „Smoke“ nastudována Curyšským Baletem. Vedle taneční tvorby je Lin Hwai-min i úspěšným prozaikem: několik jeho knih bylo přeloženo do angličtiny a román Cikáda se stal na Tchajwanu bestsellerem.

TANEC PRAHA spolupořádá Hlavní město Praha a Ministerstvo kultury ČR, generálním partnerem celého festivalu je Eurotel, hlavními partnery jsou Sazka, a.s a Nestlé. Díky jim a všem dalším podporovatelům a příznivcům moderních tanečních směrů má české publikum výjimečnou možnost vidět jednou do roka zcela exkluzivní sérii představení.

Pokud máte zájem o další informace, fotografie, akreditace atd., prosím, kontaktujte:
Tanec Praha / divadlo Ponec
PR a promotion
Silvie Marková – 604 748 699, Jiří Sedlák – 604 868 914
e-mail: pr@tanecpraha.cz , tel.: 224 817 786
www.tanecpraha.cz
0 KOMENTÁŘŮ
DISKUZE
Jméno:
Email:
Titulek:
Text:
Zadejte číslo 144:
JE ČAS VYRAZIT NA
MP3 DOWNLOAD
TIPY NA ZAJÍMAVÝ OBSAH
REKLAMA   |   KONTAKT   |   ARCHIV   |   FESTIVALY 2021   |   RSS
ISSN 1801-6340, © Copyright Poslouchej.net 2003-2012
Webdesign a grafika