SUN OF OSTRAVA: Rozhovor Sonique

SUN OF OSTRAVA: Rozhovor Sonique

01. 06. 2005  |  Autor: ozzby  |  Komentáře (0)
Sonique - „Je nesmysl, že běloši v sobě nemají rytmus!“
[IMG]http://redakce.poslouchej.net/obr/loga/sunofostrava.jpg[/IMG]

Hudba na tvých albech je úplně jiná než tvoje klubová tvorba. Proč jsi se rozhodla hrát v klubech, stát se dýdžejkou? Ty jsi přeci začínala jako zpěvačka, ne?
Neměla jsem k tomu žádný zvláštní důvod. Prostě se jen ozval hlas v mé hlavě, který mi říká, co mám dělat. Nevím, jak to mám nazvat, jestli je to podvědomí, které se mnou mluví. Já mu říkám moje vnitřnosti, můj žaludek. Jednoho dne mi řekl: “Měla bys začít s djingem, protože to potřebuješ, protože to cítíš a protože to lidi cítí s tebou.“

Jsi hodně populární, dostala jsi řadu cen, tvoje hity byly na prvních místech v hitparádách. Proč tvoje muzika lidi tolik oslovuje?
Tak to vážně nevím. Můžu vysvětlit, co cítím já sama, když svoji muziku píšu, ale to neznamená, že je to ten pravý důvod, proč se líbí ostatním. Ve svojí muzice jsem hodně upřímná. I když musím přiznat, že moje poslední album Born to be free až zase tak upřímné není.

Ne?
Ne.

Napsala jsi na tom albu většinu textů. Skoro všechny jsou o lásce, ale je v nich spousta smutku, nejistoty, osamění. Na přebalu se píše, že ty písničky vycházejí z tvého srdce.
Jo, to je pravda. Žila jsem na ulici, měla jsem docela tvrdý dětství. A chci, i když jsem teď hodně úspěšná, zůstat pořád rovnýma nohama na zemi a udržovat si normální pohled na život. Takže když říkáš, že jsou moje písničky smutný, máš pravdu. Jsou smutný, protože smutná je většina lidí na tomto světě, i když žijí v manželství, žijí ve šťastném vztahu, vždycky je v tom trochu smutku. Některý lidi se prostě tváří šťastně jen tak z principu. Já to štěstí každýmu přeju, nechci s lidmi sdílet smutek, ale chci s nimi sdílet skutečný život. Věřím, že lidi v mojí muzice tuhle přirozenost a skutečnost cítí, že to cítí stejně, jako to cítím já, protože jsem stejně jako oni normální lidská bytost.

[IMG]http://redakce.poslouchej.net/obr/sonique1.jpg[/IMG]

Zmínila jsi svoje dětství a dospívání. Nebylo to nijak veselé období.
Ne, to vážně nebylo.

V sedmnácti jsi zůstala sama v Londýně, žila jsi na ulici, později jsi přišla o dítě. To jsou vážně samé smutné věci, zvlášť pro holku. Pomáhá ti tohle všechno zvládnout muzika?
Muzika je z 90 procent lékem pro celou moji existenci. Doufám, že lidi rozumějí tomu, co jim chci říct skrz moje písničky a muzika, kterou hraju, jim poskytne pohodu a klid. Nechci ukazovat bolest a zlost, ale dávat pocit úlevy od běžných starostí. Když procházím v životě něčím špatným, pokaždé vidím na konci tunelu světlo, které pro mě představuje muzika a psaní písniček. Celá moje existence je o tom ukazovat lidem, že i když zrovna prožíváte zlé období, pořád se můžete bavit a být šťastní. O tom to celé je.

Jsi slavná hlavně díky svým skladbám, které slýcháme v rádiu a v televizi. Proč ještě hraješ v klubech?
Když přišel úspěch, byla jsem obyčejný lidský stvoření. Nebylo vůbec lehký se s tou náhlou slávou vyrovnat. Všichni chtěli, abych djingu nechala, věnovala se jenom zpívání, prostě abych se vykašlala na všechno a všechny ve světě djingu a naplno se vrhla do světa pop music. Ale já jsem na něco takovýho nebyla připravená. Dělala jsem to, co jsem dělala a byla jsem tak šťastná. Nechápala jsem, proč bych měla přestat dělat to, co miluju, co dělá lidem radost. Tak jsem všechny, kteří to po mně chtěli, přestala poslouchat a dělám djing dál. Jasně, že i tyhle lidi potřebuju, ale ještě víc potřebuju být dj. Musím se přiznat, že poslední dobou moc djing nedělám, ale jsem šťastná, že patřím do světa týhle hudby. Je tu spousta jiných djs, kteří to chtějí dělat, tak jim teď nechávám trochu prostoru (směje se).

[IMG]http://redakce.poslouchej.net/obr/sonique2.jpg[/IMG]

Prý jsi byla skvělá atletka. Proč jsi toho nechala?
Jo, to jsem byla (se smíchem zatíná svaly na rukou).
Sport je skvělá věc, ale vyžaduje hodně disciplíny. Měla jsem ji, když jsem byla hodně mladá, ale teď chci ve svým životě zábavu. Ve sportu tvůj úspěch závisí na tvém těle. Lidský tělo je hrozně zranitelný. Když se zraníš, nemůžeš jako sportovec dlouho nic dělat, ale já v klubech už hrála se zlomeným prstem, rukou i nohou. I tak jsem mohla dělat lidem radost.

Je tvoje publikum všude ve světě stejné?
Muzika je mezinárodní jazyk a lidi ji cítí. Někdy, když pouštím další desku, říkám si „Všichni jsou mi tu ukradený, já mám teď náladu na tuhle desku.“A ona je to pak ta nejlepší pecka večera, protože vyšla z mé nálady a pocitů, byla v tu chvíli opravdová. Hudba je cesta, život je cesta a život a muzika nejsou od sebe příliš daleko. Tomu věřím.

Těšíš se do Ostravy?
Vždy, když jsem vystupovala u Vás tak to bylo skvělé. Na Ostravu se moc těším, prý je to po dlouhé době velká party, takže to pořádně rozjedem  Uvidíme se. Sonique

[IMG]http://redakce.poslouchej.net/obr/sonique3.jpg[/IMG]
0 KOMENTÁŘŮ
DISKUZE
Jméno:
Email:
Titulek:
Text:
Zadejte číslo 144:
JE ČAS VYRAZIT NA
MP3 DOWNLOAD
TIPY NA ZAJÍMAVÝ OBSAH
REKLAMA   |   KONTAKT   |   ARCHIV   |   FESTIVALY 2021   |   RSS
ISSN 1801-6340, © Copyright Poslouchej.net 2003-2012
Webdesign a grafika