DJ Rush interview

DJ Rush interview

02. 06. 2005  |  Autor: ozzby  |  Komentáře (0)
RUSH – „Chci vás pobavit a zároveň překvapit,mějte přichystané fotáky“
[IMG]http://redakce.poslouchej.net/obr/loga/apologo.jpg[/IMG]

1. Co nového připravuješ pro tento rok? Můžeme čekat nějakou další zajímavou desku?
Po pravdě řečeno, teď mám období, kdy si dávám od produkce trochu oddych. Musím uznat, že jsem se snad do této doby ještě nezastavil – co se skládání hudby týká a přes léto si musím trochu odpočinout. Ale doufám, že své příznivce nezklamu, protože od září opět začnu z plných sil pracovat na novém albu, takže se máte určitě na co těšit!

2. Jaké zajímavé hraní tě tento rok čeká? Je nějaká párty, kam se opravdu těšíš? Nepřijdě ti to věčné cestování a hraní po klubech na celém světě jako stereotyp?
Hraní je celý můj život, každé moje vystoupení je pro mě jedinečné a těším se na něj. Hraní pro mě nikdy stereotyp být nemůže. Letos se opravdu těším do Brna na Apokalypsu, loni to opravdu stálo za to. “Czech parties rules”. Také mě čeká v létě můj oblíbený Knedeep Festival a samozřejmě Mystery Wonderland.

3. Mystery Wonderland je akce, u jejíž zrodu jsi stál právě ty. Řekni nám k tomu něco bližšího, kde se tato party koná, kolikátý díl letos bude, kdo ze zajímavých DJs tam vystoupí...
Mystery Wonderland je akce, která vznikla za podpory mé zastupující agentury Knedeep. Letos bude druhý ročník. Akce se pořádá ve východní části Německa. Snažíme se, aby Mystery Wonderland byl tak trochu jiný festival, než ty ostatní. Chceme lidi pobavit, nabízíme jim hudbu od mezinárodních uznávaných DJs, unikátní prostor ale naším hlavním cílem je, aby návštěvníci vycítili, že je o ně opravdu postáráno a že jejich spokojenost je pro nás na prvním místě. Vždy se snažíme dát lidem, to, co chtějí a jsme potěšeni, že chtějí to, co se líbí a baví i nás. Na akci vystoupí mimo dalších i všichni DJs, které zastupuje agentura Knedeep. Více informací o této party najdete na www.mysterywonderland.net , nebo na www.djrush.net.

4. Vím, že jsi byl v březnu hrát v Japonsku. Jaké to tam bylo?
Japonsko je jedna z mých nejoblíbenějších zemí  Lidé tam jsou strašně moc milí, zdvořilí a starostliví. K cizincům se umí chovat moc pěkně. Tento březen byl pro mě naprosto úžasný. V Japonsku jsem byl teď po třetí a už teď se moc těším, až tam za rok zase pojedu. Byl jsem zde letos jen krátce, ale všechna hraní byla naprosto neuvěřitelná!

[IMG]http://redakce.poslouchej.net/obr/rush3.jpg[/IMG]

5. A jací jsou japonští party people? Můžes nějak srovnat party v Japonsku a zde Evropě?
Musím uznat, že lidé v Japonsku se baví trochu jinak, než v Evropě. Na akcích není tolik drog a lidé se hodně vžívají do hudby. Je na nich vidět, že desky znají, reagují na vše, co DJ dělá. Party umí moc prožívat. Je třeba zajímavé, že v Japonsku si lidé zachovávají jakýsi odstup, jsou nesmírně zdvořilí. Dříve, než na člověka promluví, dají vám jakési znamení, očima nebo gestem těla, jestli se vás můžou na něco zeptat. Teprve když dáte souhlas, přijdou blíž a začnou s vámi mluvit. Toto je v Evropě úplně obráceně.

6. V některých zemích Evropy taneční scéna (respektive techno) trochu upadá. Jaké to má dle tvého názoru opodstatnění?
Spíše než upadá, bych řekl, že se jedná o nějakou pauzu, a to jen v některých oblastech. Je tomu tak zřejmě proto, že lidé by chtěli něco trochu jiného, jiný styl, jiné party, už je nebaví pořád to samé. V určitých zemích chtějí lidé mít nestále něco nového a neobvyklého. Svou vinu vidím i v samotných DJs a promotérech akcí, kteří mají snad strach přinést lidem něco nového a nejdou si svoji vlastní cestou. Dnes už je těžké být jenom DJ... Lidé chtějí někoho, kdo je bude zárověň i bavit, bude si party s nimi užívat...Lidé potřebují vidět, že jste na té party pro ně, ne, že se během hraní nudíte. Promotéři zase musí umět lidem naslouchat, co chtějí, co je dokáže pobavit, měli by do party vložit veškeré své úsilí, aby byla pro všechna ta nejlepší, udělat zajímavé dekorace, projekce, vymyslet nějaké překvapení, je toho spousta, co dokáže lidi pobavit...

7. Žiješ v Berlíně, ale pocházíš z Chicaga. Proč jsi se rozhodl přestěhovat do Evropy?
Rozhodl jsem se proto, že jsem chtěl více poznat svět. Vždycky jsem byl tak trochu “jiný” a vyrůstal jsem s tím, že budu vždy následovat, to, co je pro mě ta největší láska. A tou je hudba. Musel jsem opustit svoji zemi a prozkoumat, jak je to s hudební scénou i jinde. A ze svého rozhodnutí jsem opravdu šťastný. Poznal jsem tolik báječných lidí a viděl jsem nespočet nádherných míst. Jsem jeden z těch šťastlivců, kteří byli obklopeni pravými přáteli a vyrůstali s nimi. Moji přátelé vždy také chtěli dělat hudbu a měli ji ve svých srdcích, stejně jako já.
Dnes, když se vrátím domů a některých z mých přátel potkám, vidím, jak se změnili. Někteří z nich mají už děti, jiní se stali drogově závislí, někteří z nich jsou bez zaměstnaní... To mě mrzí, žili hudbou stějně jako já...

8. A jak vypadá taneční scéna v Chicagu?
Chicago je město, které nejvíce žije hudbou ve stylu 70. let. Je zde také techno scéna, ale trochu ne tolik uznaváná. Techno tam poslouchají jen ti, kteří ho mají opravdu rádi a žijí v jeho rytmu.

9. Vím o tobě, že máš také rád hudbu ve stylu 70´s. Hraješ také někdy takov desky?
Ano, to je hudba, kterou mě moc baví. Někdy dokonce můžete slyšet dvě nebo tři takové desky v mých techno setech. Některé 70´s sety hraju v Holandsku, ale občas i Německu. Myslím, že tak ale začnu hrávat častěji, protože sleduji, že na to mají lidé vcelku pozitivní reakce 70´s disco music mě nikdy nepřestane bavit.

10. Letos je to podruhé, co budeš hrát na Apokalypse. Jak se ti tam loni líbilo, jak na to vzpomínáš?
Když jsem tam loni hrál, byl jsem naprosto ohromen, nemohl jsem věřit vlastním očím. Cítil jsem, že to bylo něco, co jsem za svoji kariéru ještě nezažil. Ke všem lidem, co tam byli, jsem měl neuvěřitelně blízko. Hrál jsem už na daleko větších akcích, než je právě Apokalypsa, ale právě tato akce mi dala spoustu nové energie. To je něco speciálního na českých lidech. Dostali se mi úplně “pod kůži” .

11.A co čeští party people?
Jsou nádherní a plní energie. Miluji ty jejich pestrobarevné kostýmky.

12. Chystáš něco speciálního na tvé vystoupení v Brně?
Chystám 20min. live-act vystoupení s Djem Boldem. A pak ještě přijde něco, co vám nemůžu prozradit. A to proto, že vás chci pobavit a zároveň překvapit. Doporučím jen, ať máte oči otevřené a připravené foťáky a kamery.

13. Tvé TOP 10?
Sorry, ale nemám žádné aktuální Top 10. Většina desek, které hraji jsou white labely a proma. Hraji něco, co většinou nikdo jiný nehraje...

14. Můžeš vzkázat něco lidem, co přijdou na Apokalypsu?
Připravte se na to, že toto bude párty, na kterou jen tak nezapomenet. A já osobně se o to postarám! Přichystejte si vaše nejlepší oblečky a věřte, že každého z vás budu po celou tu dobu bedlivě sledovat. Těším se na vás!

[IMG]http://redakce.poslouchej.net/obr/rush1.jpg[/IMG]
0 KOMENTÁŘŮ
DISKUZE
Jméno:
Email:
Titulek:
Text:
Zadejte číslo 144:
JE ČAS VYRAZIT NA
MP3 DOWNLOAD
TIPY NA ZAJÍMAVÝ OBSAH
REKLAMA   |   KONTAKT   |   ARCHIV   |   FESTIVALY 2021   |   RSS
ISSN 1801-6340, © Copyright Poslouchej.net 2003-2012
Webdesign a grafika