Semtex Culture music festival Praha 2005

Semtex Culture music festival Praha 2005

05. 06. 2005  |  Autor: erow  |  Komentáře (0)
Včerejší sobotní vícežánrový hudební open air festival Semtex Culture 2005, jehož organizaci zajišťovala produkční agentura Depo Crew, proběhl i přes nepříliš vlídné počasí v hodně dobré náladě...
Celý letní plavecký areál Slavia se tak na jediné červnové odpoledne (sobota 4.6.2005 12:00-22:00) proměnil stejně jako loni Štvanice v místo, kde se setkaly různé generace, kultury a hudební styly „pod jedním nebem".První polovina festivalu byla za nepříznivé asistence všemocné přírody - v tomhle případě vytrvalého deště, nicméně kolem páté hodiny odpolední se počasí udobřilo a defakto ta programově lepší část festivalu již proběhla bez problémů. Vystoupili všichni ohlášení učinkující, tj: na hlavní Semtex Stagi se živě představili DJ Wich, 100°C, Iva Frühlingová, Moimir Papalescu & The Nihilists, Sunshine, Mig 21 a především headlineři a hřeb celého včerejšího festivalu - Monkey Business, kteří „to stihli“ a pokřtili své nové album „Kiss Me On My Ego“.

Na následné afterparty v klubu Abaton živě vystoupili Roe Deer, Al-Yaman, Khoiba a Skyline (ti bohužel až v hodně ranních hodinách).

Na Erektus Stagi v odpoledni vystoupila avizovaná squadra Living Legends feat. Mystik Journeymen, Grouch, Eligh, Scarab, Bicasso, dále též domácí Prago Union, k vidění byla turntablism exhibice brněnských Illuzionists, tj. DJ´s Opia, Chocolatic, Nesser a Maztah. Za zmínku též stojí nekompromisně krutej freestyle battle v podání Zlínského Idei a brněnského pardála Tafroba. Jinak k vidění (a hlavně slyšení byli deejay´s Sticky Dojah (D) a Bart, kteří navíc dělali v průběhu odpoledne hudební doprovod při breakdance jamu NGS, Semtex Squad, Ultimate bboys... a hakisak exhibici České footbagové asociace.

Ještě bychom rádi zmínili třetí hudební scénu letošního Semtex Praha festivalu - Green Arenu, která letos patřila breakbeatu a drum´n´bassu. Tam zahráli: DJ LPD, DJ Kaplick (breakbeat.cz),DJKoogi,shadowbox.cz), DJ Philip TBC (shadowbox.cz) a na afterparty v Abatonu to byli DJ Liquid A, DJ Babe LN, DJ Katcha a DJ IM Cyber.

Příjemným spestřením bylo též Summer Cinema, kde se kromě promítání filmů představili divadelní spolky: D.I.S.Harmonie - "Stavební spojení", divadlo Extreme - Někdo to rád sýr, K-Hill a Buben - Listování - Rakovinu nevyléčíš.

Ranní počasí znatelně poznamenalo celkovou návštěvnost letošního festivalu, nicméně i přes tuhle nepřízeň se nakonec na Slavii dostavilo celkem 4.000 lidí. Celý festival by stejně jako loni těsně po 22:00 zakončen velkým ohňostrojem a pak už byla v plánu zmiňovaná afterparty v Abatonu, která jela až do ranních hodin.

Též bychom chtěli tímto poděkovat generálnímu partnerovi celého festivalu – české společnosti Pinneli – vyrábějící energetické nápoje Semtex, Semtex forte, Erektus, Green Tea…, která celý festival zastřešuje.Poděkování též patří všem mediálním partnerům, kteří se podíleli na reklamní kampani:radio Evropa 2, Óčko TV, deník Metro, nový hudební časopis Filter, pražský kulturní servis Metropolis, deník Večerník Praha, kulturní přehled Deníků Bohemia - Na Tahu, internetový portál Centrum.cz, hudební časopisy Bbarák a Music, servery: libimseti.cz, fanonline.cz, bbarak.cz, hip-hop.cz, prague.tv, musicserver.cz, rave.cz, partypeople.cz a řada dalších.

V září v Brně na viděnou!

[IMG]http://www.redakce.poslouchej.net/obr/semtex 2005.jpg[/IMG]
0 KOMENTÁŘŮ
DISKUZE
Jméno:
Email:
Titulek:
Text:
Zadejte číslo 144:
JE ČAS VYRAZIT NA
MP3 DOWNLOAD
TIPY NA ZAJÍMAVÝ OBSAH
REKLAMA   |   KONTAKT   |   ARCHIV   |   FESTIVALY 2021   |   RSS
ISSN 1801-6340, © Copyright Poslouchej.net 2003-2012
Webdesign a grafika