V. Reggae Meeting osvěží horké léto!

V. Reggae Meeting osvěží horké léto!

07. 06. 2005  |  Autor: ozzby  |  Komentáře (0)
17. a 18. června proběhne pátý ročník otevřeného festivalu, jehož cílem je šíření světové, hlavně karibské hudby v Čechách. Akce letos proběhne na opravdu výjimečném místě a snad konečně opět našel své stálé působiště: Ostrov u Příchovic.
17. a 18. června proběhne pátý ročník otevřeného festivalu, jehož cílem je šíření světové, hlavně karibské hudby v Čechách. Akce letos proběhne na opravdu výjimečném místě a snad konečně opět našel své stálé působiště: Ostrov u Příchovic. Dvě ze tří připravovaných scén budou stát přímo na Ostrově, obklopeném říčkou Úhlavou, třetí je připravena na přilehlou louku za Ostrovem, aby se všichni bez problému vešli. Páteční večer zahájí už v 17.00 hodin Dancehall stage. Greenhome.cz Live Stage se rozezní o hodinu později.Třetí Dubstation bude mít v produkci německý R.I.Z.L.A. Sound.


Asi největším lákadlem festivalu budou King Kalabash a Baron Black z francouzké kru Big Family. Tito zpěváci, původem z karibského ostrova Matrinik, u nás při svých minulých návštěvách předvedli mnoho nezapomenutelných shows, díky kterým tu mají už poměrně početné publikum. Na Reggae Meetingu vystoupí s českou Lion Taxi Service. Dalším magnetem bude německo-anglická formace Noisehaper, tříčlená parta, jejichž tvorba propojuje svět dubu, reggae a dancehallu. Za shlédnutí určitě bude stát i projekt Czech-Gambian connection, který u nás představí reggae zpěváky z Gambie. Po dlouhých vyjednáváních na ambasádě nakonec přiletí půlka Dancehall Masters Mr. Lamin Fatty aka Brother Coms a jeho kolega Ranking Fire. Oba zpěváci pracují se senegalským producentem Bubou N´dourem - bratrem největší západoafrické hvězdy jménem Youssou N´dour. Dále vystoupí špička domácí regaae scény: Švihadlo, United Flava, Ilam, Vertigo, Dub-o-net a další.

Milovníci soundsystémů se mohou těšit na Dje Mustapha Gassama aka DJ Taf, který přijede zastupovat gambijský soundsystem Jah Luv Sound nebo na Belgičana Raggamuffin Whitemana, kterého jste u nás mohli slyšet na dubnových Dancehall vibes v Matrixu. Vedle nich na akci zahrají ProSound System, Bingi Dem, Waddup?, A.L.I., Roots & Coltcha a další.

Vedle všech vystoupení je nutné zmínit klání o nejlepšího reggae Dje v Čechách 45 Clash, ve kterém se v pátek utká Admirál Kolíbal s Djem Messem ze Slovenska. Oba se do finále probojovali v průběhu celého roku. V sobotu se bude soutěžit o nejúžasnější tanečnici festivalu Dancehall Queen. Přihlásit se mohou všechny ženy a dívky přímo na festivalu na Dancehallové stagi.

Nutné připomenout, že vstup na celý festival je dobrovolné, parkovné 100,- Kč na víkend a stanování zdarma.

[IMG]http://redakce.poslouchej.net/obr/rege.jpg[/IMG]
0 KOMENTÁŘŮ
DISKUZE
Jméno:
Email:
Titulek:
Text:
Zadejte číslo 144:
JE ČAS VYRAZIT NA
MP3 DOWNLOAD
TIPY NA ZAJÍMAVÝ OBSAH
REKLAMA   |   KONTAKT   |   ARCHIV   |   FESTIVALY 2021   |   RSS
ISSN 1801-6340, © Copyright Poslouchej.net 2003-2012
Webdesign a grafika