SUN OF OSTRAVA - Roman Chmiel - rozhovor

SUN OF OSTRAVA - Roman Chmiel - rozhovor

07. 06. 2005  |  Autor: erow  |  Komentáře (0)
Pro příznivce house music bude na akci Sun of Ostrava připraven nadupaný stan RED ZONE. Jedním z DJ´s kteří v něm zahrají je i Roman Chmiel, zarputilý fanda hausové muziky a skvělý DJ. Pokud Vás zajímají jeho názory tak čtěte…
1. Kdy ses postavil poprvé za gramofony?
Tak to bylo už v roce 1991, v době, kdy většina DJ´s u nás přecházela na hraní z cd a klepali si na čelo, co to tady zkouším. Tehdy ještě nebyla prakticky žádná klubová scéna, a tak jsem hrál v diskotékách a barech.

2. Který styl jsi tehdy preferoval?
House, samozřejmě. Ale jde o klasický převážně americký housík, za kterým stojí Louie Vega nebo Frankie Knuckles. Nikdy jsem neměl rád komerci, vždy jsem chtěl přinést návštěvníkům něco nového, což se velmi často setkalo a setkává s nepochopením.

3. Co si myslíš o médiích, jaký mají vliv na klubovou scénu?
Určitě podstatný vliv, ale spíše negativní a rozhodně nepodporují její rozvoj. Vše je o penězích, a tak se média drží převážně mainstreamu, ať už je to v pop music nebo house music a svými komentáři moderátoři běžným lidem spíš pletou hlavu. Většina z nich třeba vocal house vůbec nezná, protože ho nemá kde slyšet. Proto jsem se snažil co nejvíce proniknout s touto hudbou do rádií, jak se svým vlastním pořadem na Rádio Hradu, tak později alespoň jako spolupracovník v dalších rádiích. (pořady Startér, Kissmanie)

4. Jsi ostravák, jak se díváš na fenomén Stodolní?
Na přelomu tisíciletí to tam bylo opravdu super, třeba v Barvách se podařilo vytvořit za přispění tehdejšího majitele neopakovatelnou atmosféru, lidi se nemohli dočkat víkendu,holky tančily na baru a to vše na pohodový zpívaný house. Ty doby už jsou však pryč.Je tam sice spousta malých hospůdek a klubů, ale až na výjimky jde všude jen o to, jak co nejrychleji zbohatnout. Na kvalitu nikdo nehledí a nejhorší je, že většině lidí, co tam teď chodí, to vůbec nevadí. Jsem ale optimista, věřím, že se nějaký zajimavý klubík zase zrodí.

5.Hráváš i v zahraničí?
Ano, jsem dokonce v polské agentuře Hypnotizing Freaks a myslím, že jsem už projel většinu klubů ve Slezském Polsku a rád se tam vracím, hlavně do Machiny a INQ.

6.Máš rád velké akce nebo raději menší klubovky?
Určitě ty menší, do 500-ti lidí. Souvisí to i s mým hudebním zaměřením. Ale někdy může být i na mega akci super atmosféra. Hodně se těším na Sun of Ostrava, kde si rád zahraji na jedné stagei se skvělými DJ´s vynikající house, který určitě uspokojí návštěvníky festivalu.

7.Co chystáš v nejbližší budoucnosti?
S kolegy v agentuře PhatHouseFactory to je další pokračování lahůdkové klubové noci House Unity s geniálním Ianem Caryem aka Soulproviders.

8.Slyšel jsem, že teď používaš při hraní Final Scratch.
To je pravda, souvisí to trochu s mou prací, ale všem ho rozhodně doporučuji! Jak pro jeho možnost prezentovat bez problémů vlastní tracky a songy, které ještě nevyšly na deskách, tak i vzhledem k pohodlnosti vytvořit si doma playlist a pak se jen soustředit na mix.Hlavně tato skvělá věc šetří mé záda, protože odpadá tahání těžkých vinylů… Bohužel už nejsem nejmladší..:)


[IMG]http://www.redakce.poslouchej.net/obr/roman_chmiel1.jpg[/IMG]
0 KOMENTÁŘŮ
DISKUZE
Jméno:
Email:
Titulek:
Text:
Zadejte číslo 144:
JE ČAS VYRAZIT NA
MP3 DOWNLOAD
TIPY NA ZAJÍMAVÝ OBSAH
REKLAMA   |   KONTAKT   |   ARCHIV   |   FESTIVALY 2021   |   RSS
ISSN 1801-6340, © Copyright Poslouchej.net 2003-2012
Webdesign a grafika