Trutnov přivítá Rachida Tahu

Trutnov přivítá Rachida Tahu

10. 06. 2005  |  Autor: erow  |  Komentáře (0)
Open Air Music Festivalu, který se uskuteční ve dnech 19. až 21. srpna, vystoupí Berber s rockovou duší Rachid Taha.
Trutnov hlásí první zahraniční hvězdu! Na tradičním Open Air Music Festivalu, který se uskuteční ve dnech 19. až 21. srpna, vystoupí Berber s rockovou duší Rachid Taha. Po loňských Motörhead tak opět zahltí areál „Na Bojišti“ dravé rytmy, jenže trochu jiného druhu. Festival tak naznačuje, jakou cestou se bude letos ubírat. Oproti předcházejícím rokům bude více v duchu ethno & world music. Tomu odpovídají i další zahraniční kapely, jakými jsou například německo-chilští Seňor Coconut s latinskou salsou nebo v loňském roce velmi úspěšní The Dhol Fundation, indicko-pakistánská bubenická formace, či mistři hrdelních zpěvů ze Sibiře Yat-Kha.

Že Trutnov chce jít i nadále svojí specifickou cestou naznačuje nejen svým charakteristicky různorodým až bláznivým programem, ale i letošním věnováním. Festival je totiž věnován stoupencům dobrovolné skromnosti a životu v úctě k horám, lesům a řekám. Upozorňuje na současnou konzumní ideologii, která se zakládá na neuváženém a nesmyslném ničení životního prostředí a jeho zdrojů.Letos plnoletý festival, který vznikl v roce 1987 na soukromé louce, ale byl tehdejší mocí rozehnán, chce být tak oslavou dobrovolné skromnosti. Posluchači však nepřijdou zkrátka, výčet kapel skromný není. Podhorské město uvítá na svém pódiu na 150 různorodých skupin ze světa i z domova. Vedle The Slackers z Ameriky, cikánské dechovky Fanfare Savale z Rumunska či indiánských Black Fire z kmene Navaho, vystoupí na festivalu například tuzemští Buty, Mňága & Žďorp, DG 307, Hypnotix, Plexis , Gnu nebo jadrný cikánský folklorista Jan Áčo Slepčik. Novinkou bude Klubová scéna s oslavou. „Celý jeden den na této scéně bude věnován oslavě vzniku Indies Records. Pod názvem „Birthday s Indies Records" se skrývá různorodá hudební přehlídka kapel tohoto vydavatelství,“ uvádí pořadatel Radek Langhammer. Brněnské vydavatelství je známé svými nekomerčními tituly. Na této scéně například vystoupí Už jsme doma, Therne Čhave, Budoár staré dámy, Irish Dew, Benedikta, VRRM a další...

Seznam účinkujících není stále úplný. Další hlavní zahraniční kapelu pořadatelé zatím tají. Jak k tomu říká pořadatel Radek Langhammer: „Pověstnou třešničku na dortu si necháváme na závěr“. V utajení zůstává i letošní „headliner“ z domácí kulturní scény.Dramaturgickými zvraty, které se zcela vymykají rockovému festivalu, totiž Trutnov vešel do podvědomí. „Vystoupení Waldemara Matušky s KTO vedle Sepultury bylo svým způsobem vyvrcholením, ale ani letos, byť je festival věnován dobrovolné skromnosti, se nenecháme o podobné překvapení ošidit,“ říká k tomu zakladatel festivalu Martin Věchet. Pravdou zůstává, že tyto „bláznoviny“ na jiném festivalu nenaleznete.

K Trutnovu již patří, jak pořadatelé říkají, Festivalová planeta s čajovnami, indiánským táborem a saunou, hvězdárnou, Krkonošskou i vegetariánskou jídelnou, lékařskou ordinací a terapeutickým stanem festivalového psychologa, knihkupectvími nebo stánky ekologických aktivistů. Nemůžou chybět ani meditativní kazatelny v Hare Krishna Campu nebo křesťanské kavárně. Bohoslužba pod širým nebem již ostatně k Trutnovu neodmyslitelně patří.

Trutnov má rovněž novou internetovou adresu: www.festivaltrutnov.cz.

Předprodej vstupenek bude zahájen v pátek 10. června. Cena se pohybuje od 570 Kč poštou na dobírku do 630 Kč v předprodeji a 690 Kč na místě.

Kontaktní adresa pro zaslání vstupenek na dobírku: geronimoagency@vol.cz ,na telefonu 499 811 810 nebo na adrese: Geronimo Agency, Krakonošovo náměstí 130, 541 01 Trutnov.
0 KOMENTÁŘŮ
DISKUZE
Jméno:
Email:
Titulek:
Text:
Zadejte číslo 144:
JE ČAS VYRAZIT NA
MP3 DOWNLOAD
TIPY NA ZAJÍMAVÝ OBSAH
REKLAMA   |   KONTAKT   |   ARCHIV   |   FESTIVALY 2020   |   RSS
ISSN 1801-6340, © Copyright Poslouchej.net 2003-2012
Webdesign a grafika