Poslechněte si Underworld v nejvyšší kvalitě!

Poslechněte si Underworld v nejvyšší kvalitě!

10. 06. 2005  |  Autor: ozzby  |  Komentáře (0)
Legendární britská kapela Underworld vystoupí 13. července v Kolbenova Parku s dokonalým zvukovým systémem – 150 KW L Acoustic PA. V současné době jde o jeden z nejlepších zvukových systémů na světě, který využívají na svém turné například Luciano Pavarotti či Rammstein.
Legendární britská kapela Underworld vystoupí 13. července v Kolbenova Parku s dokonalým zvukovým systémem – 150 KW L Acoustic PA. V současné době jde o jeden z nejlepších zvukových systémů na světě, který využívají na svém turné například Luciano Pavarotti či Rammstein. Jean Michel Jarre v této kvalitě odehrál legendární koncert v Zakázaném městě v Pekingu.

ROZHOVOR S KAPELOU SKYLINE

Skyline vystoupí jako předkapela na koncertě Underworld. V současné době pracují na novém klipu, který budeme moci vidět v červenci. Od začátku roku také připravují novou desku. Ta by měla spatřit světlo světa na jaře roku 2006.

Vystoupíte jako předkapela Underworld, o kterých se právem mluví jako o legendě taneční scény. Vnímáte tuto situaci nějak mimořádně? Co pro vás osobně Underworld znamenají?
Pro nás je to velmi mimořádná situace. Potěšilo nás už to, když nás promotér koncertu okamžitě oslovil jako první adepty na post předkapely. Když to pak management Underworld posvětil, byla to regulérní euforie. Vyskakování do vzduchu a tak. Pro nás je to určitě jedna z hlavních událostí roku 2005. Hrát před Underworld je pro nás stejná pohádka, jako když pozvali Vladimíra Mišíka před Rolling Stones, Tata Bojs před Davida Bowieho nebo Veronu před Scooter. Underworld jsou legendy a my na nich vyrůstali. Cítíme velikou zodpovědnost a je to pro nás opravdový dobrodružství.

Letos jste posbírali hned několik cen – Nejlepší živé vystoupení v kategorii Dance/hip hop v cenách ALMA a také Projekt roku na Dance Awards. Jak se na to s odstupem pár měsíců díváte?
Je to příjemný potvrzení našeho dlouhodobého pocitu, že to snad neděláme úplně blbě… Máme z toho radost, navíc když v jednom případě hlasovalo několik stovek čtenářů a v druhém případě na sto lidí z branže, už to snad něco znamená. Jsme rádi, že si lidi všimli, že se fakt snažíme koncerty neflákat. Hrajeme naplno a po hlavě, na pódiu se nešetříme a těší nás, že to lidi, zdá se, oceňují.

V současné době natáčíte nový klip. O jakou skladbu se jedná a kdy bude klip hotový?
Jde o skladbu Step On The Gas z naší druhé desky a klip natočil Justin Salem, což je talentovaný americký režisér, žijící v Česku, který dělal třeba oba poslední klipy Southpaw. Kameru pak měl na starosti Martin Matiášek, což je jeden z našich nejuznávanějších mladých kameramanů. Točilo se to na film, obrazový zpracování je celkem netradiční a velkolepý a je to taková road movie o cestě z Prahy do Brna. V hlavní roli je kromě nás i červená oldschoolová Oktávka. Klip by měl být k vidění od začátku července.

Minulý rok jste vydali album Urbanica, mohou se vaši příznivci těšit na nějaký další přírůstek do vaší diskografie?
Určitě. Na začátku roku jsme začali pracovat na další desce, v tuhle chvíli skládáme písničky a některé z nich už hrajeme živě. Během podzimu bychom chtěli album nahrát a vydat podle všeho na jaře 2006. Když to půjde dobře, možná i dřív. Nové skladby nás samotné hodně překvapují, budou určitě o hodně dál jak hudebně tak textově a hlavně, zatím jsou to samé hity:-) Říká se, že třetí deska bývá u každé kapely zlomová a u nás to nebude jinak.

Máte před sebou vystoupení na mnoha letních festivalech, na který se těšíte nejvíc a proč? Najdete si čas také na dovolenou?
Dovolená přijde asi až v září, v létě jsou festivaly a ty mají přednost. Strašně nás to totiž baví. My se těšíme na každý festival, každý koncert je pro nás pořád svátek, rutina ještě zdaleka nezvítězila. Když bychom ale měli přeci jen jeden festival vybrat, bude to Love Planet v srpnu v Táboře, který je nám nejbližší jak dramaturgií, tak i lidmi, co za ním stojí.
0 KOMENTÁŘŮ
DISKUZE
Jméno:
Email:
Titulek:
Text:
Zadejte číslo 144:
JE ČAS VYRAZIT NA
MP3 DOWNLOAD
TIPY NA ZAJÍMAVÝ OBSAH
REKLAMA   |   KONTAKT   |   ARCHIV   |   FESTIVALY 2021   |   RSS
ISSN 1801-6340, © Copyright Poslouchej.net 2003-2012
Webdesign a grafika