Nejlepší film:
Skrytá identita
Babel
Dopisy z Iwodžimy
Malá Miss Sunshine
Královna
Herec v hlavní roli:
Forest Whitaker - Poslední skotský král
Ryan Gosling - Half Nelson
Peter O´Toole - Venus
Will Smith - The Pursuit of Happiness
Leonardo DiCaprio - Krvavý diamant
Herec ve vedlejší roli:
Alan Arkin - Malá Miss Sunshine
Jackie Earle Haley - Little Children
Djimon Hounsou - Krvavý diamant
Eddie Murphy - Dreamgirls
Mark Wahlberg - Skrytá identita
Herečka v hlavní roli:
Helen Mirrenová - Královna
Penelope Cruzová - Volver
Judi Denchová - Skandální zápisky
Meryl Streepová - Ďábel nosí Pradu
Kate Winsletová - Little Children
Herečka ve vedlejší roli:
Jenifer Hudsonová - Dreamgirls
Adriana Barrazová - Babel
Abigail Breslinová - Malá Miss Sunshine
Cate Blanchettová - Skandální zápisky
Rinko Kikuchiová - Babel
Nejlepší režie:
Clint Eastwood - Dopisy z Iwodžimy
Stephen Frears - Královna
Paul Greengrass - Let číslo 93
Alejandro González Iárritu - Babel
Martin Scorsese - Skrytá identita
Neanglicky mluvený film:
Po svatbě - Dánsko
Dny slávy - Alžírsko
Faunův labyrint - Mexiko
Životy těch druhých - Německo
Voda - Kanada
Adaptovaný scénář:
Borat: Sacha Baron Cohen, Anthony Hines, Peter Baynham, Dan Mazer, Todd Phillips
Potomci lidí: Alfonso Cuarón, Timothy J. Sexton, David Arata, Mark Fergus, Hawk Ostby
Skrytá identita: William Monahan
Little Children: Todd Field, Tom Perrotta
Skandální zápisky: Patrick Marber
Originální scénář:
Babel: Guillermo Arriaga
Dopisy z Iwodžimy: Iris Yamashita, Paul Haggis
Malá Miss Sunshine: Michael Arndt
Faunův labyrint: Guillermo del Toro
Královna: Peter Morgan
Dokumentární film:
Deliver Us from Evil
An Inconvenient Truth
Iraq in Fragments
Jesus Camp
My Country My Country
Nejlepší hudba:
Babel: Gustavo Santaolalla
The Good German Thomas: Newman
Skandální zápisky: Philip Glass
Faunův labyrint: Javier Navarrete
Královna: Alexandre Desplat
Nejlepší kamera:
The Black Dahlia: Vilmos Zsigmond
Potomci lidí: Emmanuel Lubezki
Iluzionista: Dick Pope
Faunův labyrint: Guillermo Navarro
The Prestiže: Wally Pfister
Nejlepší střih:
Babel: Douglas Crise, Stephen Mirrione
Krvavý diamant: Richard Chew, Steven Rosenblum
Potomci lidí: Alfonso Cuarón, Alex Rodríguez
Skrytá identita: Thelma Schoonmaker
Let číslo 93: Clare Douglas, Richard Pearson, Christopher Rouse
Nejlepší zvuk:
Apocalypto: Kevin O'Connell Greg P. Russell, Fernando Cámara
Krvavý diamant: Andy Nelson, Anna Behlmer, Ivan Sharrock
Dreamgirls: Michael Minkler, Bob Beemer, Willie D. Burton
Vlajky našich otců: John T. Reitz, David E. Campbell, Gregg Rudloff, Walt Martin
Piráti z Karibiku: Truhla mrtvého muže Paul Massey, Christopher Boyes, Lee Orloff
Nejlepší animovaný film:
Auta
Happy Feet
V tom domě straší