Na Colours of Ostrava vystoupí i Bernie Worrell

Na Colours of Ostrava vystoupí i Bernie Worrell

14. 06. 2005  |  Autor: ozzby  |  Komentáře (0)
Praha, 14. června 2005 – Fanoušci funku se na festivalu Colours of Ostrava mohou těšit na skutečně výjimečný zážitek – spolu s Georgem Clintonem, alias Dr. Funkensteinem, vystoupí i Bernie Worrell, geniální hráč na všechny druhy klávesových nástrojů.
Praha, 14. června 2005 – Fanoušci funku se na festivalu Colours of Ostrava mohou těšit na skutečně výjimečný zážitek – spolu s Georgem Clintonem, alias Dr. Funkensteinem, vystoupí i Bernie Worrell, geniální hráč na všechny druhy klávesových nástrojů. Bernie Worrell je jeden z architektů stylu funk, hrál několik let s Talking Heads, je základajícím členem, klávesistou, koproducentem a hudebním režisérem Clintonovy superkapely Parliament/Funkadelic. V minulosti spolupracoval s Keithem Richardsem, Billem Laswellem, Bootsy Collinsem, Maceo Parkerem, Jody Watleyem, kapelami The Pretenders, Black Uhuru, Sly & Robbie či Soul Asylum. David Byrne Bernieho Worrella nazývá géniem, Keith Richards z Rolling Stones vyzvedává výjimečné spojení intuice a vkusu. V roce 1997 byl uveden do Rock and rollové síně slávy. Jeho hudbu obdivuje a využívá řada hip hopových a rapových kapel: Dr. Dre, Snoop Doggy Dog, Ice Cube, En Vogue, De La Soul – ti všichni ho obdivují a používají jeho nasamplované rify ve svých skladbách. Mezi své vzory počítá Raye Charlese, Herbie Hancocka, Jimmy Smithe, Oscara Petersona a Theloniouse Monka. George Clinton přijede do Ostravy s celkem 20 muzikanty a jeho koncert slibuje minimálně tří a půl hodinovou funkovou smršť.

Bernie Worrell vyrostl v Plainfieldu, New Jersey, a od raného dětství se u něj projevovala hudební genialita: od 3 let hrál na klasický klavír a již ve 4 letech vystupoval na svém prvním koncertu. Hrál symfonie s klasickými orchestry (např. Washington Symphony Orchestra), ve věku 8 let dokonce napsal vlastní koncertní skladbu. Studoval na New England Conservatory of Music v Bostonu a Julliard School of Music. Worrell se připojil ke Clintonově kapele Funkadelic v roce 1970 a brzy se stal jejím nepostradatelným členem. Na začátku 80. let začal hrát s Talking Heads, kteří velmi obdivovali George Clintona a jeho kapelu P Funk. S Davidem Byrnem spolupracoval a hrál do roku 1992, kdy se Talking Heads rozpadli. S Talking Heads se Bernie Worrell setkal na jednom pódiu také v roce 2002, kdy byla tato kapela uvedena do Rock and rollové síně slávy. V případě Parliament/Funkadelic je Worrell spoluautorem, koproducentem a hráčem ve většině klasických skladeb této kapely. Je spoluautorem hudby k řadě filmů – např. “Car 54”, “Where are You?” či “Friday”. V současnosti kromě kapely George Clintona vystupuje jak sólově se svojí kapelou The WOO Warriors, tak i v řadě dalších projektů.

Mezinárodní hudební festival Colours of Ostrava, který se uskuteční počtvrté od 8. do 10. července 2005, nabídne opravdové hudební hody o mnoha chodech v příjemném prostředí zeleně, parků a hradu v centru Ostravy! Od funkové smrště přes etno-taneční nářez až po nejkvalitnější world music z celého světa.

K největším lákadlům bude patřit kromě nedělního vystoupení „kmotra funku“ George Clintona a jeho kapely Parliament/Funkadelic trojice etno-tanečních kapel z Velké Británie Asian Dub Foundation, Fun-Da-Mental, Trans-Global Underground, koncert hvězdy světové world music, portugalské zpěvačky Marizy, vystoupení proslulé klezmer skupiny The Klezmatics a kubánské kapely nominované na Grammy Septeto Nacional. Z Británie dorazí Alabama 3, z Makedonie Original Kočani Orkestar, z Itálie pak Enzo Avitabile & Bottari, který spolupracoval např. s Tinou Turner či Jamesem Brownem. Z českých kapel v první den vystoupí skupina Čechomor, která si pozve ke společnému vystoupení ruského muzikanta Sergeje Starostina, držitele ceny BBC World Music Award, a skupinu Farlanders. Dále vystoupí např. Sunshine, Monkey Business, Ohm Square, Kryštof, Miro Žbirka, Dan Bárta s Illustratosphere, Umakart, Děda Mládek Illegal Band, Marián Varga a Moimir Papalescu and the Nihilists. Na zvláštní taneční scéně vystoupí spousta DJ v čele s MC Jamalskim. Celkem přijede přes 100 kapel a DJs z celého světa. Generálním partnerem festivalu je Česká spořitelna. Třídenní permanentky na celý program jsou v prodeji v síti Ticketpro a do 7. července se dají pořídit za 580 Kč, na místě pak 650 Kč.

Více informací www.colours.cz


0 KOMENTÁŘŮ
DISKUZE
Jméno:
Email:
Titulek:
Text:
Zadejte číslo 144:
JE ČAS VYRAZIT NA
MP3 DOWNLOAD
TIPY NA ZAJÍMAVÝ OBSAH
REKLAMA   |   KONTAKT   |   ARCHIV   |   FESTIVALY 2021   |   RSS
ISSN 1801-6340, © Copyright Poslouchej.net 2003-2012
Webdesign a grafika